Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum'da 30 Ağustos coşkusu

Bodrum | Haber | News

HABER

STS Bodrum Okul Gemisi'nden sunulan video ve ışık gösterisi

Coşkuyla kutlandı

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 30.08.2020 - Bodrum'da 30 Ağustos coşkusu

Bodrum'da 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98'inci yıldönümü etkinlikleri kapsamında STS Bodrum Okul Gemisi'nden sunulan video ve ışık gösterisi beğenildi.

Etkinlik öncesi Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Belediyesi Mousolos Sanat Galerisi'nde Hatice Yücel ve Hüseyin Şakar ile birlikte sunucu Ateş'in moderatörlüğünde gerçekleştirilen 30 Ağustos Zafer Bayramı özel yayınına katıldı.

Daha sonra yine Mousolos Sanat Galerisi'nde 30 Ağustos Özel programı dolayısıyla düzenlenen etkinliğe CHP Parti Meclis Üyesi İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu, senarist ve yönetmen Gani Müjde, STS Okul Gemisi'nin mimarı Yücel Köyağasıoğlu, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, meclis üyeleri ve davetliler katıldı.

Bodrum'da 30 Ağustos coşkusu 2

Bodrum'da 30 Ağustos coşkusu

Etkinliğin açılış konuşmasında, bu kutlu zaferi kısıtlı imkanlara rağmen teknolojik altyapı sayesinde en coşkulu şekilde kutlamaya çalıştıklarını belirten Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras şunları söyledi:

"Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı. Gönül isterdi ki meydanlarda coşkuyla kutlayalım, fener alayımızla kutlayalım ancak salgın bütün ülkeyi belirli kısıtlamalara itiyor. Biz, 98 yıl önce kazanılan bu büyük zaferi kutlayarak gelecek nesillere iyi anlatmak zorundayız. Bodrum olarak bu sene biraz da teknolojinin imkanlarından faydalanarak ilçemize, ülkemize, Ata'mıza yakışır bir şekilde kutlamak istedik."

Bodrum'da 30 Ağustos coşkusu 3

Bodrum'da 30 Ağustos coşkusu. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu

Başkan Aras'ın konuşmasının ardından marşlar eşliğinde ışık gösterisi sunuldu. STS Okul Gemisi'nde şölen devam ederken, İçmeler Mevkiine lazer ile 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesajları ile Atatürk'ün silüeti,imzası ve Türk Bayrağı yansıtıldı.

Bölgedeki restoran ve kafelerde bulunan yerli ve yabancı turistler de gösteriyi ilgiyle izledi.

Bodrum'da 30 Ağustos coşkusu 4

Bodrum'da 30 Ağustos coşkusu

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu

Bodrum Haberleri