Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum Belediyesi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Birimi

Bodrum | Haber | News

HABER

Kadınlar Eşitlikçi ve Şiddetsiz Kentini Yaratıyor

Sabancı Vakfı Hibe Programı

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 17.08.2020 - Kadınlar Eşitlikçi ve Şiddetsiz Kentini Yaratıyor

Bodrum Belediyesi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Birimi’nin “Bodrum'dan Türkiye'ye: Kadınlar Eşitlikçi ve Şiddetsiz Kentini Yaratıyor!” projesi adım adım hayata geçiyor.

Geçtiğimiz temmuz ayı içinde 254 proje arasından seçilerek Sabancı Vakfı Hibe Programına alınan proje kapsamında izlenecek yol haritası belirlendi.

Bodrum Belediyesi bünyesinde kurulan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Birimi tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında, ilk olarak 7 mahallede anket yapılacak. Mevcut durum tespiti için 7 mahallede 650 kadın ile gerçekleştirilecek ankette kentsel haklardan yararlanma, toplumsal cinsiyet eşitliği, şiddet gibi konularda Bodrum’da yaşayan kadınların farkındalık düzeyleri ölçülerek, yerel hizmetlerden beklentileri tespit edilecek.

Kadınlar Eşitlikçi ve Şiddetsiz Kentini Yaratıyor 1

Kadınlar Eşitlikçi ve Şiddetsiz Kentini Yaratıyor

Pilot olarak seçilecek 5 mahallede ise toplumsal cinsiyet eşitliği, şiddet, kentsel haklar ile yerel yönetime talebin iletilmesi, yasalar, güçlenme ve dayanışma konularında eğitim ve bilinçlendirme atölyeleri oluşturulacak. Yapılan atölye çalışmalarının etkisi, atölye öncesi ve sonrası yapılacak anketler ile ölçülecek.

Farklı mahallelerden kadınların bir araya gelerek ortak sorunlar ve ortak çözüm önerileri üzerinde tartışarak ilerleyecekleri süreçte, Bodrum Belediyesi yönetim kadrosunun, meclis üyelerinin ve mahalle muhtarlarının da katılımıyla sorunlar-çözümler temalı çalıştaylar düzenlenecek. Çalıştaya, akademisyenler, STK temsilcileri ve farklı belediyelerden de katılım sağlanacak.

Kadınlar Eşitlikçi ve Şiddetsiz Kentini Yaratıyor 2

Kadınlar Eşitlikçi ve Şiddetsiz Kentini Yaratıyor

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Bodrum Belediyesi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Birimi

Bodrum Belediyesi

Bodrum Haberleri