Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum'da Covid-19 denetimleri

Bodrum | Haber | News

HABER

Merkez, Gümbet ve Yahşi'de denetim

Uyarılarda bulundular

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 12.08.2020 - Bodrum'da Covid-19 denetimleri

İçişleri Bakanlığı’nca Türkiye genelinde başlatılan Covid-19 denetimi kapsamında Bodrum'da da merkez, Gümbet ve Yahşi'de denetlemeler yapıldı.

Bodrum Belediye Meydanı, Neyzen Tevfik ve Cumhuriyet Caddeleri, Gümbet ve Ortakent-Yahşi’de gerçekleştirilen geniş kapsamlı denetimlere, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, İlçe Emniyet Müdürü Mete Durukan, Sahil Güvenlik Komutanı Utku Meral, İlçe Sağlık Müdürü Nuray Oral, Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Cemil Gündüz, Esnaf ve Sanatkar Odaları Başkanı Erdoğan Başeğmez, Bodrum Şoförler Odası Başkanı Hasan Kablı ile kolluk güçleri katıldı.

Bodrum'da Covid-19 denetimleri 2

Bodrum'da Covid-19 denetimleri

Denetimlerde, maske takmayan vatandaşlar uyarıldı. Maskesi bulunmayan vatandaşlara Bodrum Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından maske dağıtıldı.

Bodrum’da genel olarak kurallara uyulduğunu belirten Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, turizm hareketliliği artan ilçede süreci sorunsuz atlatmayı umduklarını ­söyledi. Yılmaz, “Amacımız kimseye ceza yazmak, kapatmak değil. Uyarıyoruz ama kurallara uymayanlara gerekirse kapatmaya varan cezalar uygulayabiliriz" diye konuştu.

Bodrum'da Covid-19 denetimleri 3

Bodrum'da Covid-19 denetimleri

Bodrum’da genel anlamda duyarlılığın yüksek olduğunu ve kurallara uyulduğunu söyleyen Belediye Başkanı Ahmet Aras da “Sokakta ve işletmelerimizde, maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına çoğunlukla düzgün bir şekilde uyulduğunu görmek sevindirici. İşletmeler de bu konuda duyarlı, müşterilerini de sürekli ikaz ediyorlar. Personel maske ve eldiven kullanıyor. Herkes, salgınla ilgili tehlikenin bilincinde. Bodrum’da bunu görüyoruz” dedi.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Covid-19 denetimleri

Bodrum

Bodrum Haberleri