Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Okay Temiz'le Hayatın Ritmini Koru

Bodrum | Haber | News

HABER

Okay Temiz sağlık emekçileriyle buluştu

Hayatın Ritmini Koru

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 05.08.2020 - Okay Temiz'le Hayatın Ritmini Koru

Dünyaca ünlü perküsyon sanatçısı ve ritim ustası Okay Temiz, Bodrum'da sağlık çalışanları ile birlikte "Hayatın Ritmini Koru" isimli etkinlik düzenledi. Bodrum Belediyesi'nin destekleriyle Trafo Kafe'de önceki akşam gerçekleşen etkinliğe ilçede görev yapan sağlık çalışanları ve aileleri katıldı.

Salgın döneminde en ön cephede savaş veren ve insanüstü bir çaba sarf ederek aylarca ailelerinden bile ayrı kalan sağlık çalışanları "Hayatın Ritmini Koru" adı verilen ritim etkinliği ile farklı bir deneyim yaşadılar.

"Ritmin Günü" konserlerinde daha önce de "Küresel Isınma", "Doğaya Saygı", "Kadına Şiddet" ve "Çocuğa Saygı" gibi toplumsal konulara dikkati çeken usta sanatçı Okay Temiz, ritim çalışmaları ile insanlara moral vererek farkındalık yaratmaya çalıştığını söyledi.

Okay Temiz'le Hayatın Ritmini Koru 2

Okay Temiz'le Hayatın Ritmini Koru

İnsanların içindeki enerjiyi dışarıya çıkartmak için ritim çalışmalarının çok güzel bir yöntem olduğunu dile getiren Temiz şunları söyledi;

"İstanbul'daki atölyemize asık suratla gelen insanlar 2 saat sonra gülerek çıkıyorlar. Çalmaya başlayınca bazı şeyleri geçici olarak unutuyorsunuz ve bunu sağlık çalışanları ile paylaşmak istedik. Bu akşam doktorlarımız, sağlık çalışanlarımız ve aileleri burada. O büyük sorumluluk sadece hastanede çalışanların değil ailelerinin de üzerinde."

Okay Temiz'le Hayatın Ritmini Koru 3

Okay Temiz'le Hayatın Ritmini Koru

Desteklerinden dolayı Bodrum Belediyesi'ne teşekkür eden Okay Temiz, Bodrum'da sağlık çalışanlarına yönelik başlayan bu ritim çalışmalarının İzmir, Eskişehir, Ankara ve İstanbul'da devam edeceğini söyledi.

Gönüllü olarak, sağlık çalışanlarına bir nebzede olsa destek olmak için başlatılan "Hayatın Ritmini Koru" isimli çalışmaya katılan sağlıkçılar yaklaşık 2 saat boyunca darbukalarla usta sanatçı ile ritim tuttular.

Okay Temiz'le Hayatın Ritmini Koru 4

Okay Temiz'le Hayatın Ritmini Koru

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Okay Temiz

Bodrum Belediyesi

Bodrum Haberleri