Muğla siyaset haberleri
HABER

Mandalinci'den baş döndüren ilçe turu

Muğla | Haber | News

https://www.48haber.com.tr/

Dolgu değil doğru haber...

https://www.48haber.com.tr/


48 Haber Ajansı (GHA) - 09.03.2024 - Mandalinci'den baş döndüren ilçe turu / Dazzling district tour from Mandalinci

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum Belediye Başkan adayı Tamer Mandalinci, “5.Acı Ot Festivali” ile “Geleneksel Bodrum Deve Güreşleri” etkinliklerine katıldı. Çarşı, pazar vatandaşı dinledi.

CHP Bodrum Belediye Başkan adayı Tamer Mandalinci, CHP Muğla Milletvekili Süreyya Öneş Derici ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Aras ile bu yıl 5.’si düzenlenen “Acı Ot Festivali"ne katıldı.

Bugün sabah saatlerinde kortej yürüyüşü ile başlayan etkinlik açılış seremonisi ile devam etti. Festival alanında basın mensuplarına açıklamada bulunan Tamer Mandalinci, festivale katkı sağlayanlara teşekkür ederek, bu tür festivallerin yörenin ve ürünlerinin tanıtımını yaptığı gibi yöre halkına da önemli katkılar sağladığını belirterek şunları ifade etti:

Mandalinci'den baş döndüren ilçe turu 1

Mandalinci'den baş döndüren ilçe turu

"Bu etkinlikleri Bodrum’un her bölgesine yayacağız. Özellikle kış aylarında, kış turizmini destekleyen, ilçemizde bir sirkülasyon oluşturan ve esnafımıza girdi sağlayan bu festivalleri artırarak devam ettireceğiz. İlerleyen zamanlarda Acı ot Festivalini gastronomi ve kültür şenliğine dönüştüreceğiz. Yerli yabancı turistlerimize Bodrum'un kış aylarında da çok güzel olduğunu, keşfedilmesi gereken destinasyon olduğunu göstereceğiz. Festivaller büyüyerek ve yaygınlaşarak devam edecek. Seneye bu etkinliğin ana yüklenicisi Büyükşehir Belediyesi olacak. Bizler, daha iyisini yapmak için geliyoruz. 1 Nisan'dan sonra ayak basmadık yer, etkinlik yapmadık mahalle bırakmayacağız."

Mandalinci'den baş döndüren ilçe turu

Bodrum Belediye Başkanı ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Aras ise Acı Ot Festivalinin 5 yılda önemli bir yol kastettiğini, büyükşehir olarak da festivallere desteklerini sürdüreceklerini söyledi. Aras, ağacın olmadığı alanları imara açmak istenmesine de tepki göstererek "Çalı çırpı dediğiniz şeyler endemik ve çok değerli bitkiler. Ayağınızı bastığınız her yerde endemik bitki vardır. Bu doğayı güzelleştiren ürünler vardır" dedi.

Mandalinci ve Aras daha sonra Kızılağaç'ta düzenlenen Bodrum Geleneksel Deve Güreşleri Festivaline katıldı. Yöresel kıyafetlerle güreş alanına gelen Mandalinci ve Aras, Turgutreis'ten müsabakalara katılan deveyi de alanda gezdirdi. Aras ve Mandalinci, Yörük kültürünü yaşatan bu etkinliğin devam etmesi için gereken desteği vereceklerini söyledi.

Çarşı pazar projeleri anlattı

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum Belediye Başkan Adayı Tamer Mandalinci, ziyaret ettiği pazaryeri ve AVM’de, 31 Mart’ta halkın takdirinin sandığa yansıyacağını, göreve geldiğinde Atatürk’ün emanetlerine sahip çıkmak ve halka hizmet için canla başla çalışacağını, makamda değil halkın arasında olacağını söyledi.

CHP Bodrum Belediye Başkan adayı Tamer Mandalinci, seçim çalışmaları kapsamında Çırkan Pazaryeri ardından Oasis Alışveriş Merkezinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Mandalinci'den baş döndüren ilçe turu

Mandalinci'den baş döndüren ilçe turu

Pazaryerinde ilgiyle karşılanan Tamer Mandalinci, esnafın ve vatandaşların sorunlarını dinledi, hayata geçirecekleri çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Mandalinci, söylediklerinin oy almak için birer seçim vaadi olmadığını, verdiği sözleri yerine getirmek için ekibiyle birlikte yoğun mesai harcayacağını anlatarak, “Bodrumlular, sorunlarını sahiplenen ve çözmek için sonuna kadar mücadele eden bir başkanları ve belediyelerinin olduğunu bilecekler” dedi.

Başkan adayı Tamer Mandalinci, “Bodrum’un, Bodrumlunun haklarını korumak, almak için hiçbir kapıyı çalmaktan çekinmem. Makamda değil, her zamanki gibi halkın arasında olacağım. Sorunları ve çözüm yollarını Bodrumlularla birlikte konuşup, karar vereceğiz. Artık gençler ‘ayrıştırıcı siyaset’ istemiyor, bütünleştirici ve kucaklayıcı olmaya çok önem veriyorum. Bunu Bodrum’da hayata geçirip, Türkiye’ye örnek olacağız” dedi.

Mandalinci'den baş döndüren ilçe turu

Mandalinci'den baş döndüren ilçe turu

Ziyarette Tamer Mandalinci bu seçimlerde oy kullanamayacağını anlatan bir genç, “Kullanabilseydim oyum senindi. Ama ailem sizi destekliyor, kazanacaksınız” dedi. Mandalinci ise seçimlerde oy kullanmanın önemli olduğunu ama yürekten desteğin kendisini daha mutlu ettiğini ifade ederek teşekkür etti.

Nurol Kültür Merkezinde, Mihriban Er’in tek kişilik gösterisi “Kadın ne ister?” oyununu izleyen Tamer Mandalinci, kültür sanatın toplumdaki yerine değinerek, sanatın ve sanatçının her zaman yanında olacaklarını söyledi.

2019 Muğla yerel seçim sonuçları için TIKLAYIN LÜTFEN;

https://www.gumuslukrehberi.com/2019-mugla-yerel-secim-sonuclari.html

ENGLISH

Dazzling district tour from Mandalinci

Republican People's Party Bodrum Mayor candidate Tamer Mandalinci participated in the "5th Bitter Herb Festival" and "Traditional Bodrum Camel Wrestling" events. The bazaar and market listened to the citizens.

CHP Bodrum Mayor candidate Tamer Mandalinci attended the 5th "Bitter Herb Festival" this year with CHP Muğla Deputy Süreyya Öneş Derici and Muğla Metropolitan Municipality Mayor candidate Ahmet Aras.

The event, which started with a cortege march in the morning today, continued with the opening ceremony. Making a statement to the press at the festival area, Tamer Mandalinci thanked those who contributed to the festival and stated that such festivals not only promote the region and its products, but also make important contributions to the local people.

"We will spread these events to every region of Bodrum. Especially in the winter months, we will continue to increase these festivals, which support winter tourism, create circulation in our district and provide input to our tradesmen. In the future, we will turn the Bitter Herb Festival into a gastronomy and culture festival. We will offer our local and foreign tourists the opportunity to visit Bodrum in winter." We will show that it is very beautiful during the months and that it is a destination that needs to be discovered. The festivals will continue to grow and become widespread. Next year, the main contractor of this event will be the Metropolitan Municipality. We are coming to do better. After April 1, we will not leave a place we have not set foot in, or a neighborhood where we have not held an event. "

Bodrum Mayor and Muğla Metropolitan Municipality Mayor candidate Ahmet Aras said that the Bitter Herb Festival has come a long way in 5 years and that they will continue to support the festivals as a metropolitan city. Aras also reacted to the request to open areas where there are no trees for development and said, "The things you call brushwood are endemic and very valuable plants. There are endemic plants everywhere you step. There are products that beautify this nature."

Mandalinci and Aras later attended the Bodrum Traditional Camel Wrestling Festival held in Kızılağaç. Mandalinci and Aras came to the wrestling area wearing local clothes and showed the camel participating in the competitions from Turgutreis around the area.

Aras and Mandalinci said that they will provide the necessary support to continue this event that keeps the Yoruk culture alive.

Bazaar market projects explained

Republican People's Party Bodrum Mayor Candidate Tamer Mandalinci, in the marketplace and shopping mall he visited, said that the public's appreciation will be reflected in the ballot box on March 31, that when he takes office, he will work hard to protect Atatürk's trusts and serve the public, and that he will be among the people, not in the office.

CHP Bodrum Mayor candidate Tamer Mandalinci met with tradesmen and citizens at Çırkan Pazaryeri and then at Oasis Shopping Center as part of the election campaign.

Tamer Mandalinci, who was welcomed with interest in the marketplace, listened to the problems of the tradesmen and citizens and gave information about the work they will implement. Mandalinci explained that what he said was not an election promise to get votes, and that he and his team would work hard to fulfill the promises he made, and said, "The people of Bodrum will know that they have a mayor and municipality who embraces their problems and fights to the end to solve them."

Presidential candidate Tamer Mandalinci said, “I will not hesitate to knock on any door to protect and protect the rights of Bodrum and the people of Bodrum. I will be among the people, as always, not in the office. We will discuss the problems and solutions together with the people of Bodrum and decide. Young people no longer want 'divisive politics', I attach great importance to being integrative and inclusive. "We will implement this in Bodrum and set an example for Turkey." said.

During the visit, Tamer Mandalinci, a young man who explained that he could not vote in these elections, said, “If I could, my vote would be yours. But my family supports you, you will win,” he said. Mandalinci expressed that voting in the elections is important, but heartfelt support made him happier and thanked him.

Mihriban Er's one-woman show "What does a woman want?" at Nurol Cultural Center. Tamer Mandalinci, who was watching, touched upon the place of culture and art in society and said that they will always support art and artists.

 

https://www.48haber.com.tr/

TAGS;

Yerel seçim haberleri

2024 Mahalli İdareler seçimleri

Muğla politika haberleri