Muğla siyaset haberleri
HABER

Ne yazdıysak o... AK Parti Muğla adayı Ayaydın

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ
English News

AK Party Muğla candidate Ayaydın - CLICK

Dolgu değil doğru haber...

https://www.48haber.com.tr/


48 Haber Ajansı (GHA) - 07.01.2024 - Ne yazdıysak o... AK Parti Muğla adayı Ayaydın

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Haliç Kongre Merkezi’nde aralarında Muğlal'nın da bulunduğu 11 büyükşehir ile 15 ilin belediye başkan adaylarını açıkladı. AK Parti'nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Aydın Ayaydın oldu.

Aydın Ayaydın, aday tanıtım toplantısı - 48 Haber Ajansı 2

Aydın Ayaydın, aday tanıtım toplantısı - 48 Haber Ajansı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek toplantıyla 11’i büyükşehir, 15'i il belediye başkan adayının isimlerini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Muğla'da Prof. Dr. Aydın Ayaydın'ın, İstanbul'da Murat Kurum'un isimlerini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı'nda İBB adayının Murat Kurum olduğunu resmen ilan etti. "Yapacak çok işimiz, ülkemize kazandıracak çok eserimiz, milletimize verecek çok hizmetimiz var" diyen Başkan Erdoğan, "İstanbul muradına kavuşacak. İstanbul'un kaybedecek bir 5 yılı daha olmadığına inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

Aydın Ayaydın, aday tanıtım toplantısı - 48 Haber Ajansı

Aydın Ayaydın, aday tanıtım toplantısı - 48 Haber Ajansı

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan özetle şunları söyledi;

Şehitlerimize mağfiret diliyoruz. İsrail'in alçakla saldırılarında şehit düşen kardeşlerimize de Allah'tan rahmet diliyoruz. Filistinli kardeşlerimizin yanında dimdik duracağız. İstanbul'da yeni yılın ilk günü Gazzeli masum ve mazlumların sesi olan 250 bin kardeşimi canı gönülden tebrik ediyorum. Rabbim barışı savunan herkesten razı olsun.

Bugün 11 büyükşehir ve 15 il belediye başkan adaylarını duyurmak için buradayız. Kendilerine şimdiden başarılar diliyorum. Adaylarımızın her birini kapsamlı istişareler değerlendirmelerle belirledik. Bu doğrultuda samimi gayret gösterdiğimizden hiç kimse şüphe etmesin.

Biz rüştümüzü önce yerel yönetimlerde ispat ettik. Türkiye'de belediyecilik anlayışında yepyeni bir çığır açtık. Elde ettiğimiz başarılarla ülke yönetimine talip olduk. Ülkemizin eksiklerini de tamamlamak için harekete geçtik. İstanbul çöp, çukur, çamur olarak anılıyordu. İstanbul'u nasıl temizlediysek tüm Türkiye için de yola çıktık. Biz belediyecilikte yeni değiliz, 30 yıllık birikim ve donanıma sahibiz. Gerçek belediyecilik sözümüzü yerine getirmek için belirlendiğimiz adaylarla halkımızın karşısına çıkıyoruz. Adaylarımızı belirlerken şehirlerinin hep yanında olacak ehil isimler olmasına dikkat ettik.

Mayıs ayında yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanarak Cumhur İttifakı olarak milletimizden 5 yıl daha yetki aldık. Merkezi yönetimde ülkemize kazandırdığımız eser ve hizmetleri belediyelerde de kazandırmadan Türkiye Yüzyılı hedefinin eksik kalacağına inanıyoruz.

Aydın Ayaydın, aday tanıtım toplantısı - 48 Haber Ajansı 3

Aydın Ayaydın, aday tanıtım toplantısı - 48 Haber Ajansı

Muhalefetin ideolojik adayları nedeniyle hak ettikleri hizmetten mahrum kalan vatandaşlarımıza mecbur değilsin diyoruz. Hiçbir insanımızın beceriksizlere tıpış tıpış oy verme mecburiyeti yoktur. Nerede yaşarsa yaşasın kimse hizmetsizliğe mahkum değildir. Keyfini değil kentini düşünen, bahane üreten değil hizmet üreten adaylarla halkımızın karşısına çıkıyoruz. 15 Ocak'ta seçim startını vereceğiz ve sahaya ineceğiz.

Amacımız, 31 Mart 2024 seçimleri için de milletimizin huzuruna gerçek belediyecilik sözümüzü yerine getirecek adaylarla çıkmaktır. Son sözü milletimize bırakacağız. Bizde milletle inatlaşma milletle küsme olmaz. Oy renginden dolayı hakaret etme asla olmaz. Tercih ne olursa olsun başımızın üstünde yeri var.

Her biri 28 Şubat sürecindeki provokasyonların kötü birer kopyası niteliğindeki oyunlarla seçim öncesi zihinler bulandırılmaya çalışılıyor. Mukaddes değerler doğrudan hedef alınıyor. Bugün de İslam'ın nüvesini teşkil eden Kelime-i Tevhidi bilemeyecek kadar cehalet, nefret ve gaflet çukurunda boğuluyorlar.

Bunlar kendi yankı odalarından çıkıp içinde yaşadıkları toplumu tanımaya bile tenezzül etmezler. Hayat tarzı, köken ve semboller üzerinden pis bir oyun oynanmaktadır. Bu millet, İstiklal Marşı'na dahi Kelime-i Tevhidi ilmek ilmek işlemiş aziz bir millettir.

Riyad'dan size ekmek çıkmaz. Tişörtleri farklı şekilde boyamak size kazandırmaz. Samimi ve dürüstseniz bunu ülke genelinde milli ve yerli olarak ifade edin.

CHP uzunca bir süredir siyaseten iflas etmiş durumdadır. Ne millete umut verebiliyorlar ne de proje ve vizyon namına ortaya bir fikir koyabiliyorlar. Özgür efendinin genel başkanlık macerası daha başlamadan vesayet gölgesi altında bitmeye yüz tuttu. Özgür Özel, anayasal düzene kastetmekten tutuklanan bir teröristi cezaevinden tünel kazarak kurtarmanın derdine düştü.

El ele vererek İstanbul'u son 5 yılık fetret devrinden mutlaka çıkaracağız. İstanbulumuz muradına kavuşacak. İstanbul'un bir 5 yıl daha kaybetmeye tahammülü olmadığını aynı İstanbullular gibi biz de çok net bir şekilde görüyoruz. "

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından adayları açıklamaya başladı.

CHP hala açıklamadı

AK Parti, CHP’li Osman Gürün’ün yeniden aday olmayacağını açıkladığı ve CHP genel merkezinin henüz bir aday adı açıklamadığı Muğla Büyükşehir Belediyesi için Prof. Dr. Aydın Ayaydın’ı aday gösterdi. Gözlerin çevrildiği Muğla CHP'de Kavaklıdere ilçesi hariç hala ne MBB ne de ilçe adaylarının adları açıklanmadı.

Muğla MBB adayları

Muğla MBB adayları, arşiv - 48 Haber Ajansı

2019 Muğla yerel seçim sonuçları için TIKLAYIN LÜTFEN;

https://www.gumuslukrehberi.com/2019-mugla-yerel-secim-sonuclari.html

ENGLISH

Whatever we wrote... AK Party Muğla candidate Ayaydın

AK Party Chairman and President Recep Tayyip Erdoğan announced the mayoral candidates of 11 metropolitan cities and 15 provinces, including Muğlal, at the Haliç Congress Center in Istanbul. AK Party's Muğla Metropolitan Municipality Mayor candidate Prof. Dr. Aydin became Ayaydın.

President and AK Party Chairman Recep Tayyip Erdoğan announced the names of 11 metropolitan and 15 provincial mayoral candidates at the meeting to be held today at the Haliç Congress Center.

President Erdoğan's visit to Prof in Muğla. Dr. He announced the names of Aydın Ayaydın and Murat Kurum in Istanbul.

President Recep Tayyip Erdoğan officially announced that the IMM candidate is Murat Kurum at the AK Party Candidate Promotion Meeting at the Haliç Congress Center. "We have a lot of work to do, a lot of work to bring to our country, a lot of service to provide to our nation," said President Erdoğan, adding, "Istanbul will achieve its wish. We believe that Istanbul does not have another 5 years to lose." he said.

AK Party Chairman and President Recep Tayyip Erdoğan briefly said the following;

We ask for forgiveness for our martyrs. We wish God's mercy to our brothers who were martyred in Israel's vile attacks. We will stand tall with our Palestinian brothers. I wholeheartedly congratulate my 250 thousand brothers and sisters who are the voice of the innocent and oppressed people of Gaza on the first day of the new year in Istanbul. May God bless everyone who defends peace.

We are here today to announce the mayoral candidates for 11 metropolitan and 15 provincial municipalities. I wish them success in advance. We determined each of our candidates through comprehensive consultations and evaluations. No one should doubt that we are making sincere efforts in this direction.

We first proved our maturity in local governments. We have opened a brand new era in the understanding of municipality in Turkey. With the successes we achieved, we aspired to govern the country. We took action to complete the shortcomings of our country. Istanbul was referred to as garbage, pit and mud. Just as we cleaned Istanbul, we also set out for the whole of Türkiye. We are not new to municipalism, we have 30 years of experience and equipment. We stand before our people with the candidates we have chosen to fulfill our promise of true municipalism. When choosing our candidates, we made sure that they were competent people who would always support their cities.

By winning the Presidential election held in May, we, as the People's Alliance, received authority from our nation for another 5 years. We believe that the goal of the Turkey Century will be incomplete without bringing the works and services that we have brought to our country in the central government to the municipalities.

We say that you are not obliged to our citizens who are deprived of the service they deserve due to the ideological candidates of the opposition. None of our people are obliged to vote for incompetent people. No one is doomed to lack of service, no matter where they live. We appear before our people with candidates who think about their city rather than their own pleasures, who produce services rather than excuses. We will start the elections on January 15 and go to the field.

Our aim is to appear before our nation for the March 31, 2024 elections with candidates who will fulfill our promise of true municipalism. We will leave the last word to our nation. In our country, there is no stubbornness or dissatisfaction with the nation. Insulting people because of their voting color is never allowed. Whatever the choice is, it has a place in our hearts.

They are trying to confuse minds before the election with games that are each a bad copy of the provocations of February 28. Sacred values are directly targeted. Today, they are drowning in the pit of ignorance, hatred and heedlessness, to the extent that they cannot know the Word of Tawhid, which constitutes the core of Islam.

They do not even bother to get out of their own echo chambers and get to know the society they live in. A dirty game is being played over lifestyle, origins and symbols. This nation is a cherished nation that has woven the Word of Tawhid into its national anthem.

You won't get any bread from Riyadh. Dyeing t-shirts differently will not help you. If you are sincere and honest, express this nationally and locally throughout the country.

CHP has been politically bankrupt for a long time. They can neither give hope to the nation nor put forward an idea in the name of a project and vision. Ozgur Effendi's presidential adventure was about to end under the shadow of tutelage before it even began. Özgür Özel had the trouble of rescuing a terrorist who was arrested for attempting to violate the constitutional order by digging a tunnel from prison.

By working together, we will definitely bring Istanbul out of the interregnum of the last 5 years. Our Istanbul will achieve its wish. We see very clearly, just like the people of Istanbul, that Istanbul cannot bear to lose another 5 years. "

After his speech, President Erdoğan started to announce the candidates.

 

https://www.48haber.com.tr/

TAGS;

Aydın Ayaydın

AK Parti

Muğla politika haberleri