Muğla siyaset haberleri
HABER

İYİ Parti İlçe Başkanı istifa etti

Muğla | Haber | News

Dolgu değil doğru haber...

https://www.48haber.com.tr/


48 Haber Ajansı (GHA) - 04.12.2023 - İYİ Parti İlçe Başkanı istifa etti / İYİ Party District Chairman resigned

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber, görevinden istifa ederek meclis üyesi aday adayı oldu. İYİ Parti’nin yeni Bodrum ilçe başkanı Şerif Çelikkıran oldu.

2018 yılı Kasım ayından bu yana İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığı görevini üstlenen iş insanı ve politikacı Nevzat Kanber 4 Aralık 2023 itibariyle bu görevinden istifa ettiğini duyurdu. Kanber, İYİ Parti'den Bodrum Belediye Meclsis üyeliği için aday adayı olacağı öğrenildi.

Nevzat Kanber'in, yazılı açıklaması ve sosyal medya heplarından yaptığı paylaşımları şöyle;

Kasım 2018 tarihinden bu yana, tam 5 yıldır sürdürdüğüm İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığı görevimden, yaklaşan yerel seçimlerde meclis üyesi aday adayı olmak için ayrılmış bulunuyorum. Bu bir memleket göreviydi, Bodrum için birisi elini taşın altına koymalıydı. Yeni bir parti kurmak, aşama kaydetmek için çaba göstermek, oldukça yorucu ve bir o kadar da meşakkatliydi. Bu süre zarfında beni görev için cesaretlendiren kurucu ilçe başkanımız Mehmet Onur Şahbaz’a ve yerel yönetimler başkan yardımcımız Mehmet Tosun’a; kurucu üyelerimize, benimle birlikte Bodrum için gecesini gündüzüne katan yönetim kurulu üyelerimize, kadın politikaları başkanımız Nilay Konday’a ve gençlik politikaları başkanımız Vahit Yavuz’a; birlikte çalıştığımız meclis üyelerimize, mahalle temsilcilerimize, gençlik ve kadın politikaları üyelerimize, sandık görevlisi üyelerimize ve tüm İyi Parti üyelerimize, nihayetinde oylarıyla bizi destekleyen halkımıza teşekkürü bir borç bilirim.

Ayrıca, birlikte çalışmaktan gurur duyduğum Muğla il başkanımız Davut Cumhur Akmeşe ve Muğla milletvekilimiz Metin Ergun’a, tüm ilçe başkanı arkadaşlarımıza da teşekkür eder, başarılar dilerim. Beş yıl süren bu ağır görevde en büyük fedakarlığı eşim ve çocuklarım yapmıştır. Aileme bu konuda ne kadar teşekkür etsem azdır. Herkes elinden gelenin en iyisini yapmak için çabaladı, çabalamaya devam ediyor. Demokrasi temelinde bu bir bayrak yarışıydı ve bugün itibariyle bayrağı devralan, yönetim kurulu üyelerimizin tamamının oyuyla seçilen, kendisiyle gurur duyduğum kardeşim Şerif Çelikkıran göreve başlayacaktır.

Yeni görevinde kendisine başarılar diler, bu ağır görevi kabul ettiği içinde tüm üyelerimizden desteklerini esirgememelerini rica ederim. Yerel siyasetçiler olarak bugüne kadar yaptığımız her şey önce Bodrum içindi. Bundan sonraki süreçte de hem partimin bir neferi olarak hem de bir Bodrumlu olarak yine her şeyi önce Bodrum için başarmaya çalışacağız.”

Kanber'in paylaşımı;

2019 Muğla yerel seçim sonuçları için TIKLAYIN LÜTFEN;

https://www.gumuslukrehberi.com/2019-mugla-yerel-secim-sonuclari.html

ENGLISH

İYİ Party District Chairman resigned

İYİ Party District Chairman resigned, archive - 48 News Agency

İYİ Party District Chairman resigned

İYİ Party Bodrum District Chairman Nevzat Kanber resigned from his position and became a candidate for council member. Şerif Çelikkıran became the new Bodrum district chairman of İYİ Party.

Businessman and politician Nevzat Kanber, who has been the İYİ Party Bodrum District Chairman since November 2018, announced that he resigned from this position as of December 4, 2023. It was learned that Kanber will be a candidate for Bodrum Municipal Council membership from the İYİ Party.

Nevzat Kanber's written statement and his posts on social media are as follows;

Since November 2018, I have resigned from my duty as the İYİ Party Bodrum District Chairman, which I have held for 5 years, in order to become a candidate for council member in the upcoming local elections. This was a duty for the country, someone had to take responsibility for Bodrum. Establishing a new party and trying to make progress was quite tiring and arduous. To our founding district president Mehmet Onur Şahbaz and our local governments vice president Mehmet Tosun, who encouraged me for the task during this period; To our founding members, to our board members who worked day and night for Bodrum with me, to our women's policies president Nilay Konday and our youth policies president Vahit Yavuz; I would like to express my gratitude to our council members, neighborhood representatives, youth and women's policy members, ballot box officers and all İyi Party members with whom we worked together, and ultimately to our people who supported us with their votes.

I would also like to thank our Muğla provincial president Davut Cumhur Akmeşe and our Muğla MP Metin Ergun, with whom I am proud to work together, and all our district president friends and wish them success. My wife and children made the biggest sacrifice in this five-year heavy duty. I cannot thank my family enough for this. Everyone tried to do their best and continues to do so. This was a relay race on the basis of democracy, and as of today, my brother Şerif Çelikkıran, who took over the flag and was elected by the votes of all our board members, of whom I am proud, will take office.

I wish him success in his new position and ask all our members to provide their support as he accepts this difficult task. As local politicians, everything we have done so far was primarily for Bodrum. "In the next period, we will try to achieve everything for Bodrum, both as a member of my party and as a Bodrum resident."

 

https://www.48haber.com.tr/

TAGS;

Nevzat Kanber

İYİ Parti Bodrum

Muğla politika haberleri