Muğla siyaset haberleri
HABER

CHP Bodrum'da aday zenginliği

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ
English News

Candidate wealth in CHP Bodrum - CLICK

Dolgu değil doğru haber...

https://www.48haber.com.tr/


48 Haber Ajansı (GHA) - 01.12.2023 - Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) Bodrum Belediye Başkanlığı için 20 kişi aday adayı oldu. Adaylardan biri kadın ve "sürpriz" isimler de var.

Muğla'da özellikle sahil bandındaki ilçelerde belediye başkan aday adaylığı için sürpriz isimler yarışıyor. Bu ilçeler arasından en çok merak edilenlerden birisi Bodrum.

20 adaydan 15'i

Ahmet Aras
Ali Öztürk
Cafer Taşkan
Deniz Özyıldız
Emin Palalı
Gürol İnan
Halil Karahan
İbrahim Emre Köroğlu
Mehmet Özalın
Murat Özyaba
Mustafa Saruhan
Özay Kartal
Ummahan Yurt
Volkan Doğer
Volkan İlgüz

Not: Listede adı olmayan, başvurusunu yapmış Bodrum Belediye Başkan aday adayları varsa isminizi https://www.48haber.com.tr/TR/contact.html adresine girerek listeye ekletebilirsiniz. Henüz CHP Bodrum ilçe merkezinden bir isim listesi paylaşılmadı.

4 Aralık itibariyle 20 aday adayı

Ahmet Aras

Ahmet Aras

Ahmet Aras - 48 Haber Ajansı

2019 seçimlerinde CHP'nin adayı Mustafa Saruhan'ın son dakikada adaylığının düşürülmesiyle sürpriz bir şekilde parti genel merkezi tarafından Ahmet Aras aday gösterilmişti. TSK'dan emekli turizm işletmecisi Ahmet Aras 5 yılı geride bırakırken bir beş yıl daha göreve talip olduğunu açıklayıp aday adayı oldu.

Aras, CHP Bodrum İlçe Başkanı Tuna Işın'a adaylık dosyasını teslim ettikten sonra CHP Bodrum çarşı ilçe merkezi binası önünde basın açıklaması yaptı. Aras'tan önce kürsüye gelen CHP bodrum İlçe Başkanı Tuna Işın, "Biz CHP Bodrum İlçe Örgütü’nün eşitlik anlayışı gereği hiçbir aday adayı açıklama yaptığı zaman burada yanında bulunmadık ama bir yanlış anlaşılmaya meyil vermesin diye bu açıklamayı yapmak istedik. Sayın Başkanım 4,5 yılda taş taş üzerine koydunuz, çok teşekkür ediyoruz. CHP Bodrum İlçe Örgütü ile uyumlu çalıştınız. Ona da çok teşekkür ediyoruz. Çıktığınız yolda size ve diğer belediye başkan adaylarına başarılar diliyorum" dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da konuşmasında şunları söyledi;

"Bugün burada siz hemşerilerimin desteğiyle ve talebiyle, çalışma arkadaşlarımızın gücüyle, 5 yıl daha çalışmak için sizlerin karşısında aday oluyorum. Desteğinizi bekliyorum. Ben hizmete devam etmek için bunu bekliyorum. Ne koltuk sevdam var, ne de şahsi bir meselem var. Benim tek meselem Bodrum’un sorunlarının bir an önce geride bırakılmasıdır. Her vatandaşımın, hangi gelir grubunda olursa olsun, hangi etnik kimliğe, mezhepsel ya da dinsel kimliğe sahip olursa olsun, yerli yabancı demeden herkese sahip çıkacak bir yönetimden söz ediyorum. Biz, 5 yıllık yönetimimizde bunu gösterdik. Bundan sonra da aynı felsefe ve prensiplerle çalışmaya devam etmek istiyorum. Ben, sizlerle birlikte yol yürümekten dolayı çok büyük gurur duyuyorum, çok mutluyum. Şimdi de yine hiç hız kesmeden bu çalışmayı yapmak üzere sizlerin desteğiyle, güveniyle tekrar yola çıkıyorum. Sizlerin güvenine layık olmak için arı gibi çalışacağım."

Ali Öztürk

Ali Öztürk

Ali Öztürk, arşiv - 48 Haber Ajansı

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu. Bodrum Ortakent'te yaşıyor. Bodrum için çok sayıda proje geliştiren Öztürk aday adaylığı tanıtım toplantısında ilçenin nufusundakia rtışa dikkat çekerek, "Bodrum şehir olma yolunda ilerlemektedir. Bodrum'u şehirleşmeden kurtaracak ortak akla ve projelere ihtiyaç vardır" dedi. Öztürk Bodrum için hazırladığı sorunlar, çözüm önerileri ve projeleri de tek tek anlattı.

Cafer Taşkan

Cafer Taşkan

Cafer Taşkan, arşiv - 48 Haber Ajansı

Yaklaşık 5 aydır sosyla medyadan ve çeşitli mecralarda CHP'den Bodrum Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu duyuran ve projelerini anlatan eğitimci ve turizm işletmecisi Cafer Taşkan’ın resmi adaylık başvurusu olaylı oldu. Taşkan aday adaylığı başvuru dosyasını teslim etmek için tüm diğer aday adayları gibi, CHP Bodrum İlçe Başkanı Tuna Işın'dan randevu aldığını ancak o gün o saatte Işın'ın randevuya gelmediğini açıkladı. Bu duruma tepki gösteren Taşkan, ilçe merkezinde yaptığı açıklamada dosyasını CHP Muğla İl Merkezi'ne teslim ederek aday adayı olacağını söyledi. Taşkan dosyasını teslim ederek resmen CHP Bodrum Belediye Başkanlığı aday adayı oldu.

Deniz Özyıldız

Deniz Özyıldız

Deniz Özyıldız, arşiv - 48 Haber Ajansı

2020 yılından beri sürdürdüğü Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nden Afet İşleri Müdürlüğü’ne atanan Deniz Özyıldız, görevinden istifa ederek Bodrum Belediyes Başkanlığı için CHP'den aday adayı oldu. 1975 Ankara doğumlu olan Özyıldız, uzun yıllar Emniyet Genel Müdürlüğü kadrosunda çeşitli şehir ve birimlerde görev yaptı. Dışişleri Bakanlığı'nın yurtdışı kadrosunda da 3 yıl süreyle ateşe olarak görev yapan Özyıldız, Kamu Yönetimi alanında lisans, Ekonomi üzerine yüksek lisans ve Siyaset Bilimi üzerine doktora eğitimi yaptı. Özyıldız adaylığı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada "Belediye Başkanlığını kazanmamız halinde, Belediye işleri ve işleyişi konusunda daha etkin, hızlı ve koordineli bir yapılanma ve Bodrum’un sorunlarına daha hızlı müdahale edeceğiz" dedi.

Emin Palalı

Emin Palalı

Emin Palalı, arşiv - 48 Haber Ajansı

Mimar Emin Palalı, Bodrum'un geleceğini halkla birlikte tasarlamak için belediye başkanlığına adaylık başvurusunda bulunduğunu belirtti. Adaylık başvurusu sonrası bir açıklama yapan Palalı, Cumhuriyet Halk Partisi'nin temel prensipleri doğrultusunda Bodrum'un daha yaşanabilir, adil ve sürdürülebilir bir kent olması için mücadele edeceğini ifade etti. Katılımcı demokrasiye vurgu yapan Palalı, "Halkın karar mekanizmalarına katılımının artırılmasını, demokratik ilkeler ve değerlere olan bağlılığın güçlendirilmesini hedefliyoruz. Eşitlik ve adalet ilkesiyle, hukukun üstünlüğüne olan inancımız ve herkes için adaletli bir Türkiye vizyonumuzla Bodrum'u daha adil, güvenli bir şehir haline getireceğiz" dedi.

Gürol İnan

Gürol İnan

Gürol İnan, arşiv - 48 Haber Ajansı

Gürol İnan aday adaylığı başvurusu ardından açıklamalarda bulundu İnan, “Bu kentle ilgili yapacağım çok şey olduğuna inanıyorum, o nedenle adaylığımı açıklamaya karar verdim. Ailemin desteği var, yakın dostlarımızın desteği var. Kentimizdeki sorunların büyük bir bölümünün mühendislik problemleri, mimarlık problemleri, şehir plancılığı problemleri olduğunu düşünüyorum. Bu disiplinlerden yetişmiş kişilerin gerek belediye başkanlıkları, gerek meclis üyelikleri konusunda öne çıkması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bunlar ancak bu disiplinlerde eğitim almış, bu şekilde düşünen insanların bakış açısı ile çözülebilecek problemler diye düşünüyorum. Ben, kentimizdeki problemlerin üstesinden gelebileceğimize inanıyorum. Güzel düşünceler ürettik, fikirlerimizi dosyamıza da ekledik. Bugün de başvurumuzu yaptık" dedi.

Halil Karahan

Halil Karahan

Halil Karahan, arşiv - 48 Haber Ajansı

Bodrum Belediye Başkanlığı için CHP'den aday adayı olan eski CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan adaylık başcurusu ardından CHP Bodrum İlçe Başkanlığı çarşı binası önünde açıklamalarda bulundu. Karahan şunları söyledi;

"Halkımızdan aldığımız teveccühle, sadece CHP’ye oy veren seçmeden değil toplumun bütün kesimleri ile konuşarak, iletişim içerisinde olarak aday adaylığına karar verdim. Burada aslolan Bodrum’dur, aslolan Bodrum halkının refahıdır. Görevdeki belediye başkanımıza başarılar diliyorum. Gördüğümüz eksiklikleri, yapılması gerekenleri, öne alınması gerekenleri not ettik, çalıştık, günü geldiğinde ilettik. Yapılan yapılmayanlarla ilgili artık sorunları aktaran tarafta değil de çözen tarafında olmayı uygun bulduk. Bu anlamda da belediye başkanlığına aday adayıyım."

İbrahim Emre Köroğlu

İbrahim Emre Köroğlu

İbrahim Emre Köroğlu, arşiv - 48 Haber Ajansı

CHP Bodrum Belediye Meclis Üyesi ve Belediye Maclisi'ndeki parti sözcüsü İbrahim Emre Köroğlu çeşitli kademelerde görev aldığı CHP'de bu kez de belediye başkanlığına aday adayı oldu. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da çalışmalarda bulunan işinsanı Emre Köroğlu, "Baba ocağı olarak kabul ettiğim Cumhuriyet Halk Partisi içinde yapılan siyaset ve onun getirdiği makamlar, daha güzel bir yaşamı kurabilmek adına araç olmaktan başka bir şey olmadığı bilinciyle Bodrumu birlikte yönetmek adına çıktığım bu yolda özellikle baştan söylemek istiyorum ki her şeyden önce Bodruma sadakatle bağlı ve korumacı olacağım" dedi.

Mehmet Özalın

Mehmet Özalın

Mehmet Özalın, arşiv - 48 Haber Ajansı

Gazeteci, Bodrum Ekspres Gazetesi’nin sahibi Mehmet Özalın Bodrum Belediye başkan aday adaylığı için CHP'den resmi başvuruda bulundu.

2019 mahalli idareler seçimlerinde de Bodrum Belediyesi için belediye başkan aday adayı olan doğma büyüme Bodrum, 53 yaşındaki Mehmet Özalın aileden CHP'li. Gazeteci ve matbaa işletmecisi Mehmet Özalın, CHP Bodrum eski ilçe başkanlarından Hüseyin Özalın’ın oğlu.

İlk ve orta öğrenimini Bodrum ve İzmir ‘de tamamlayan Mehmet Özalın eğitimine İngiltere’de devam etti. Özalın, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümünden mezun oldu.

Özalın adaylık başvurusu sonrası şunları söyledi;

"Hedefler vazgeçince yokolur. Bilgiyle,birikimle,erdemle,vefayla,Bodrum Belediye Başkanlığına Aday Adayı oldum. Hedefimiz,Atatürk ve Cumhuriyet Halk Partisi ilkeleri doğrultusunda Bodrum'da,Muğla'da,Ülkemizde Halk iktidarına yürümektir. Hizmetlerimizde Rehberimiz evrensel demokrasi ve sosyal demokrasi olacaktır. Halkçı ve devrimci duygularımızla,sevgi saygılarımı sunarım. Sevdamız Bodrum."

Murat Özyaba

Murat Özyaba

Murat Özyaba, arşiv - 48 Haber Ajansı

Dr. Şehir Plancısı Murat Özyaba CHP Bodrum Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Uzun yıllaruzmanı olduğu kent planlama ve kent yönetimi konularında CHP'ye danışmanlık yaptığını dile getiren Özyaba, "Bodrum’a hizmet etmek düşüncesi ve inancıyla aktif siyaset yapmak için yola çıktım. 30 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek yerel seçimlerde, Bodrum’u yönetmeye adayım" dedi.

Mustafa Saruhan

Mustafa Saruhan

Mustafa Saruhan, arşiv - 48 Haber Ajansı

Yalıkavak Eski Belediye Başkanı Mustafa Saruhan, CHP’den Bodrum Belediye Başkanlığı için bir kez daha aday adayı olduğunu açıkladı. 2019 yılında CHP Genel Merkez yönetimi tarafından partinin Bodrum Belediye başkan adayı gösterilen Mustafa Saruhan seçime çok kısa bir zaman kala bir başka siyasi partinin itirazı üzerine Muğla İl Seçim Kurulu tarafından adaylığı düşürülmüştü. Bodrum Belediye Meydanı’nda bir restoranda basın toplantısı düzenleyen ve seçim manifestosunu açıklayan Saruhan, şunları söyledi;

"Yaşadığımız coğrafya, yenilikler, değişimler ve birlikte yönetim biçimleri gerektiğini hissettiriyor. Daha önceden birbirimizi tanıyoruz, biliyoruz. Adaylıklarımız oldu. Adaylığımız engellendi, olamadık derken bazı hikayelerimiz yarım kaldı. Asıl amacımız yarım kalan hikayemize, ‘nerede kalmıştık’ diyerek başlamak. Bugüne kadar Bodrumumuza emek veren, çaba sarf eden bütün yerel yöneticiler, emek veren çalışanlar, devletin yöneticileri hepsine teşekkür ederim. Bizler de demokrasinin gereği önümüzdeki süreçte başlayacak yerel seçimlerde gerek parti örgütümüzün tabanı, gerekse yaşadığımız toplumun bileşenleri, vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda tekrar bu görevde rol almaya, bize düşen sorumluluğu yerine getirmek için yola çıkmış bulunmaktayız. Amacımız tek ve bir. Biz Bodrumuz diyoruz. Bodrum’da yaşayan, Bodrum’a gelen herkesi kapsayan, kucaklayan bir yönetim anlayışına talip olmak istiyoruz."

Özay Kartal

Özay Kartal

Özay Kartal, arşiv - 48 Haber Ajansı

Akdeniz Ülkeleri Akademisi Vakfı (AKADEMİA) Başkanı Özay Kartal CHP'den Bodrum Belediye Başkanlı aday adayı oldu. Başvurusu dosyasını CHP Bodrum İlçe Binası’nda, İlçe Başkanı Tuna Işın’a teslim eden Özay Kartal, basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

Bodrum, önümüzdeki günlerde bir demokrasi şölenine tanıklık edecek. Çok nitelikli adayların Bodrum için yarışacağı bir demokrasi şenliğine tanıklık edecek. Ben de 30 yıldır Bodrum’da yaşayan bir Bodrum sevdalısı olarak, birikimlerimi bu görkemli kentin görkemli tarihine yakışır bir şekilde hizmet verebilmek adına bu yarışa, bu şenliğe dahil olmak istedim. Önümüzdeki günlerde ideallerimizi, Bodrum’un görkemli tarihine yakışır şekilde yönetilmesi için neler yapılması gerektiği konusunda projelerimizi, ilkelerimizi, halkla paylaşacağız. Onların takdirine ve teveccühlerine sunacağız. Ben bu demokrasi şenliğine katılan tüm aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Bodrum’a da hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

Ummahan Yurt

Ummahan Yurt

Ummahan Yurt, arşiv - 48 Haber Ajansı

Bodrum belediyesi'nde 34 yıldır görev yapan, Mehmet Kocadon döneminde basın danışmanlığı görevini üstlenen, Aras döneminde başkan yardımcısı görevine getirilen Ummahan Yurt da aday adayı oluyor. Yurt’un 5 Aralık Salı günü CHP'den Bodrum Belediye Başkan aday adayı olacağı belirtildi. Görev süresi içinde hem çalışanlar hem de basın mensuplarıyla çok iyi ilişkiler kuran, hem belediye yapılanmasını hem de ilçenin sorunlarını çok iyi bilen Ummahan Yurt’un 4 Aralık 2024 Pazartesi günü CHP'ye üyelik başvurusu yapacağı ve Salı günü de Bodrum Belediye Başkan aday adayı dosyasını CHP Bodrum İlçe Merkezi'ne teslim edeceği öğrenildi.

Volkan Doğer

Volkan Doğer

Volkan Doğer, arşiv - 48 Haber Ajansı

İş insanı Volkan Doğer, CHP'den Bodrum Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunu yaptı. Genç iş insanı Volkan Doğer dosyasını İlçe Başkanlığı binasında CHP Bodrum İlçe Başkanı Tuna Işın'a teslim etti. Doğer, yaptığı açıklamada şunları söyledi;

Bir aile olduğumuz partimiz CHP çatısı altında, gençliğimiz ve çalışkanlığımız ile Bodrum’a siz değerli hemşehrilerimize hizmet etmek için adayım. Bodrum sevdalısı bir kardeşiniz olarak Bodrum yararına olacak her kararı birlikte almak için adayım. Daha genç, daha güçlü, Dünya standartlarında bir Bodrum için adayım. Kadınlarımızdan çocuklarımıza, işçimizden emeklimize, turizmcimizden inşaatçımıza, doktorumuzdan öğretmenimize, herkesin rahatça yaşadığı bir Bodrum için adayım. Unutmayın inananlar için hiçbir şey zor değildir” dedi.

Volkan İlgüz

Volkan İlgüz

Volkan İlgüz, arşiv - 48 Haber Ajansı

Bodrum'lu iş insanı Volkan ilgüz uzun zamandır üzerinde çalıştığı Bodrum Belediye Başkan Aday Adayılığı için resmi başvurusunu yaptı. İlgüz yaptığı açıklamada özetle şu görüşleri paylaştı;

"Sevgili Bodrumlu’lar, Bodrum ilçe başkanım sayın Tuna Işın ve ilçe örgütümüz huzurunda Bodrum Belediye Başkan aday adaylığı resmi başvurumu gerçekleştirmiş bulunmaktayım. Gençliğin enerjisi ile, Bodrum’a ve Bodrumlu’lara hizmet etmek üzere çıktığımız bu kutlu yolda yaşadığım mutluluğu ve gururu sizlerle paylaşmak istiyorum. Değişim rüzgarının katmış olduğu dinamizmi tepeden tırnağa hissettiğimiz bu günlerde Bodrum’un ilk resmi aday adayı olmanın gururunu da ayrıca yaşıyor, 2024 yerel seçimlerinde partimin bayrağını sokağın sesine kulak veren genç bir kardeşiniz olarak çok daha yükseklere taşıyacağıma söz veriyorum. Çıkmış olduğum bu yolda bir an olsun desteklerini esirgemeyen sevgili ailem ve yol arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler ediyorum."

2019 Muğla yerel seçim sonuçları için TIKLAYIN LÜTFEN;

https://www.gumuslukrehberi.com/2019-mugla-yerel-secim-sonuclari.html

ENGLISH

Local Election calendar announced, archive - 48 News Agency

Candidate wealth in CHP Bodrum, archive - 48 News Agency

Candidate wealth in CHP Bodrum

19 people became candidates for Bodrum Mayor in the Republican People's Party (CHP). One of the candidates is a woman and there are also "surprise" impressions.

Surprise names are competing for mayoral candidacy in Muğla, especially in the coastal districts. One of the most curious among these districts is Bodrum. In the 2019 elections, when CHP's candidate Mustafa Saruhan's candidacy was dropped at the last minute, Ahmet Aras was surprisingly nominated by the party headquarters. While Ahmet Aras, a retired tourism operator from the Turkish Armed Forces, has left 5 years behind, it is not yet clear whether he wants to serve for another five years.

13 out of 19 candidates

Ali Öztürk
Cafer Taşkan
Deniz Özyıldız
Emin Palali
Gurol İnan
Halil Karahan
İbrahim Emre Köroğlu
Murat Özyaba
Mustafa Saruhan
Özay Kartal
Ummahan Dormitory
Volkan Doger
Volkan İlgüz

Note: If there are Bodrum Mayor candidates who have applied and whose names are not on the list, you can have your name added to the list by entering https://www.48haber.com.tr/TR/contact.html. A list of names from the CHP Bodrum district center has not been shared yet.

19 candidate candidates as of December 1

CHP Bodrum District Chairman Tuna Işın said that the number of mayoral candidates was 19 as of December 1. Işın said, "We have presented our proposal for a biased member poll in both metropolitan and district municipalities and municipal council memberships, explaining the reasons. I will personally convey it to the chairman, but we have previously sent it to our deputy chairman and provincial chairman. This is a sign of the democracy of the Bodrum District Organization." "It is an indication that he will not take a step back from his understanding," he said.

Ali Öztürk

Graduated from Yıldız Technical University. He lives in Bodrum Ortakent. Öztürk, who has developed many projects for Bodrum, drew attention to the increase in the population of the district at the candidacy promotion meeting and said, "Bodrum is on the way to becoming a city. There is a need for common sense and projects that will save Bodrum from urbanization." Öztürk also explained the problems, solution suggestions and projects he prepared for Bodrum one by one.

Cafer Taşkan

The official candidacy application of educator and tourism manager Cafer Taşkan, who has been announcing on social media and various media for about 5 months that he is the Bodrum Mayoral Candidate from the CHP and explaining his projects, was an eventful one. Taşkan announced that he made an appointment with CHP Bodrum District Chairman Tuna Işın, like all other candidates, to submit his candidacy application file, but Işın did not come to the appointment at that time that day. Reacting to this situation, Taşkan made a statement in the district center and said that he would submit his file to the CHP Muğla Provincial Center and that he would be a candidate. Taşkan submitted his file and officially became a CHP Bodrum Mayor candidate.

Deniz Özyıldız

Deniz Özyıldız, who was appointed to the Directorate of Disaster Affairs from the Bodrum Municipality Police Department, which he has been serving since 2020, resigned from his post and became a candidate from the CHP for the Bodrum Municipality Mayor. Özyıldız, who was born in Ankara in 1975, worked for the General Directorate of Security in various cities and units for many years. Özyıldız, who served as an attaché in the overseas staff of the Ministry of Foreign Affairs for 3 years, completed his undergraduate studies in Public Administration, his master's degree in Economics and his doctorate in Political Science. In his statement regarding his candidacy, Özyıldız said, "If we win the Mayor's Office, we will implement a more effective, faster and coordinated structuring of the Municipality's affairs and functioning, and will intervene more quickly in the problems of Bodrum."

Emin Palali

Architect Emin Palalı stated that he applied for candidacy for mayor in order to design the future of Bodrum together with the public. Making a statement after his candidacy application, Palalı stated that he would fight to make Bodrum a more livable, fair and sustainable city in line with the basic principles of the Republican People's Party. Emphasizing participatory democracy, Palalı said, "We aim to increase the participation of the public in decision-making mechanisms and strengthen the commitment to democratic principles and values. We will make Bodrum a more fair and safe city with the principle of equality and justice, our belief in the rule of law and our vision of a fair Turkey for everyone." said.

Gurol İnan

Gürol İnan made a statement after applying for candidacy. İnan said, “I believe that I have a lot to do for this city, so I decided to announce my candidacy. My family has support, our close friends have support. I think that most of the problems in our city are engineering problems, architecture problems and urban planning problems. I think that people trained in these disciplines should stand out in both mayoralties and council memberships. Because I think these are problems that can only be solved from the perspective of people who are trained in these disciplines and think in this way. I believe that we can overcome the problems in our city. We produced good ideas and added our ideas to our file.

"We made our application today," he said.

Halil Karahan

Former CHP Bodrum District Mayor Halil Karahan, who is a CHP candidate for Bodrum Mayor, made a statement in front of the CHP Bodrum District Headquarters market building after his candidacy application. Karahan said:

"With the trust we received from our people, I decided to run as a candidate by talking and communicating not only with the voters who voted for the CHP, but also with all segments of the society. The important thing here is Bodrum, the welfare of the people of Bodrum. I wish success to our current mayor. We understand the shortcomings we see, what needs to be done, "We took note of the things that needed to be taken forward, worked on them, and conveyed them when the day came. We found it appropriate to be on the side that solves the problems, not on the side that conveys the problems about what has been done and what has not been done. In this sense, I am a candidate for mayor."

İbrahim Emre Köroğlu

CHP Bodrum Municipal Council Member and party spokesperson in the Municipal Assembly, İbrahim Emre Köroğlu, became a candidate for mayor in CHP, where he served in various positions. Businessman Emre Köroğlu, who also works in various non-governmental organizations, said, "The politics within the Republican People's Party, which I accept as my father's house, and the positions it brings are nothing but a tool to establish a better life. "I want to say that, first of all, I will be loyal and protective of Bodrum," he said.

Murat Özyaba

Dr. City Planner Murat Özyaba became the CHP Bodrum Mayor Candidate. Stating that he has been a consultant to the CHP on urban planning and city management issues for many years, Özyaba said, "I set out to do active politics with the idea and belief of serving Bodrum. I am a candidate to govern Bodrum in the local elections to be held on March 30, 2024."

Mustafa Saruhan

Former Yalıkavak Mayor Mustafa Saruhan announced that he is once again a candidate for Bodrum Mayor from CHP. Mustafa Saruhan, who was nominated as the party's Bodrum Mayor candidate by the CHP Headquarters management in 2019, had his candidacy dropped by the Muğla Provincial Election Board upon the objection of another political party, shortly before the election. Saruhan, who held a press conference in a restaurant in Bodrum Municipality Square, said;

"The geography we live in makes us feel the need for innovations, changes and forms of management together. We have known each other before. We have been candidates. Our candidacy was blocked, some of our stories were left unfinished when we failed. Our main aim is to start our unfinished story by asking 'where were we?'. Until today, we have been in Bodrum." I would like to thank all the local administrators, the employees who worked hard, the administrators of the state. It is our duty to play a role in this duty again in line with the demands of our citizens, both the base of our party organization and the components of the society we live in, in the local elections that will start in the coming period, as a requirement of democracy. "We have set out to fulfill our responsibility. Our goal is one and the same. We call it Bodrum. We want to aspire to a management approach that includes and embraces everyone who lives in Bodrum and comes to Bodrum."

Özay Kartal

Mediterranean Countries Academy Foundation (AKADEMIA) President Özay Kartal became a candidate for Bodrum Mayor from CHP. Özay Kartal, who delivered his application file to District Chairman Tuna Işın at the CHP Bodrum District Building, said the following in his statement to the press members;

“Bodrum will witness a feast of democracy in the coming days. It will witness a democracy festival where highly qualified candidates will compete for Bodrum. As a Bodrum lover who has been living in Bodrum for 30 years, I wanted to take part in this competition, this festival, in order to use my savings to serve in a way befitting the glorious history of this magnificent city. In the coming days, we will share our ideals, our projects, and our principles with the public about what should be done to manage Bodrum in a way that befits its glorious history. We will submit it to their discretion and favor. I wish success to all my fellow candidates participating in this democracy festival. "I wish good luck to Bodrum," he said.

Ummahan Dormitory

Ummahan Yurt, who has been working in Bodrum Municipality for 34 years, served as press consultant during Mehmet Kocadan's term, and was appointed as vice mayor during Aras' term, is also a candidate. It was stated that Yurt will be a CHP candidate for Bodrum Mayor on Tuesday, December 5th. Ummahan Yurt, who established very good relations with both employees and members of the press during his term of office, and who knows both the municipal structure and the problems of the district very well, will apply for membership to the CHP on Monday, December 4, 2024, and will submit his Bodrum Mayor candidate file to the CHP on Tuesday. It was learned that he will deliver it to Bodrum District Center.

Volkan Doger

Businessman Volkan Doğer is a candidate for Bodrum Mayor from CHP He applied for his daycare. Young businessman Volkan Doğer delivered his file to CHP Bodrum District Chairman Tuna Işın at the District Headquarters building. Doğer said in his statement:

“I am a candidate under the roof of CHP, our party with which we are a family, to serve Bodrum, our valued citizens, with our youth and hard work. As a Bodrum-loving brother of yours, I am a candidate to take every decision together that will benefit Bodrum. I am a candidate for a younger, stronger, world-class Bodrum. I am a candidate for a Bodrum where everyone lives comfortably, from our women to our children, from our workers to our retirees, from our tourists to our builders, from our doctors to our teachers. Remember, nothing is difficult for those who believe.” said.

Volkan İlgüz

Volkan İlgüz, a businessman from Bodrum, made his official application for the Bodrum Mayor Candidate Candidate, which he has been working on for a long time. İlgüz briefly shared the following views in his statement:

"Dear Bodrum residents, I have made my official application as a candidate for Bodrum Mayor in the presence of my Bodrum district mayor, Mr. Tuna Işın, and our district organization. To share with you the happiness and pride I experience on this blessed path that we set out to serve Bodrum and the people of Bodrum, with the energy of the youth. In these days when we feel the dynamism added by the wind of change from head to toe, I am also proud of being Bodrum's first official candidate, and I promise to carry my party's flag much higher in the 2024 local elections as a young brother who listens to the voice of the street. "I would like to thank my beloved family and companions for their unwavering support."

 

https://www.48haber.com.tr/

TAGS;

CHP Bodrum aday adayları

Candidate wealth in CHP Bodrum

Muğla politika haberleri