Muğla siyaset haberleri
HABER

CHP'den örgütlere yazılı talimat

Muğla | Haber | News

Cumhurbaşkanı seçimi 2. tur

https://www.48haber.com.tr/48 Haber Ajansı (48HA) - 17.05.2023 / CHP 2. tur oylama için parti örgütüne yazılı talimat gönderdi. Yerelde bakın kimler yetkilendirildi? Ve seçim sonrası neler olacak?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve Genel Sekreter Selin Sayek Böke imzasıyla il ve ilçe başkanları, belediye başkanları, kadın ve gençlik kolları ile 26, 27 v 28'nci dönem milletvekillerine yeni talimatlar gönderildi.

Cumhurbaşkanı seçimi 2. tur oylaması için 81 il örgütüne saha çalışmalarına vakit kaybetmeden başlanılması talimatı verildi. "Mücadeleye devam. Buradayız!" başlıklı talimat yazısında, il ilçe ve büyükşehir tüm belediye başkanlarının kendi illerinde saha çalışmalarını yürütecekleri belirtildi.

"Hemen sahaya çıkın" talimatı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve Genel Sekreter Selin Sayek Böke imzasını taşıyan yazıda tek milletvekili olan illerin milletvekilleri hariç, 26. 27. ve 28. dönem milletvekillerinin CHP Meclis Grup Başkanlığı tarafından kendi illeri dışındaki illerde görevlendirileceği kaydedildi.

Hemen uygulamaya geçilmesi istenen saha çalışmalarına tüm yurttaki il, ilçe, belde başkanları, il ve ilçe düzeyindeki kadın ve gençlik kolları başkan ve yöneticileri, seçilmiş ya da atanmış mahalle temsilcileri ile kadın kolları mahalle temsilcilerinin "hemen" çalışmalara başlamaları talimatı verildi.

Ciddi düzenleme gelecek sinyali

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ve 28. dönem milletvekili seçim sonuçlarını mahalle mahalle analiz eden genel merkez yönetiminin çok ciddi bir karne hazırladığı ve 28 Mayıs 2. tur seçimi sonrası sonuçların tüm netliğiyle masaya yatırılacağı buna göre örgütte il, ilçe, mahalle temsilcilerini kapsayan ciddi bir yönetimsel değişikliğe gidileceği de kulislerden gelen bilgiler arasında yer aldı.

Genel merkezde 14 Mayıs seçim sonuçlarıyla ilgili yapılan değerlendirmelerde örgüt yöneticilerinin (il, ilçe, kadın, gençlik kurulları yöneticileri), aday gösterilmeyen milletvekillerinin, aday gösterilip de seçilemeyen isimlerle, 28. dönem milletvekili seçiminde seçilen milletvekillerinin, "fotoğraf karesine girmek" için değil, gerçek anlamda sahada kapı kapı yerel çalışma yapıması gerektiği vurgulandı. Hatta bir genel başkan yardımcısının, "kampanya çalışmalarında 'mış' gibi yapanları uyarsınlar. 28 Mayıs sonuçları açıklanana kadar tüm gücüyle çalışmaları gerektiğini parti yöneticisi arkadaşlara anlatsın" dediği ifade edildi.

48 Haber Ajansı

Muğla'daki merkez ve ilçelerden en sıcak haberler ve son dakika gelişmeleri 7/ 24 CANLI burada... TIKLA MUĞLA HABERleri48 Haber Ajansı

ENGLISH

Written instructions from CHP to organizations

CHP sent a written instruction to the party organization for the second round of voting. See who has been authorized locally? And what will happen after the election?

With the signature of CHP Deputy Chairman Oğuz Kaan Salıcı and Secretary General Selin Sayek Böke, new instructions have been sent to provincial and district presidents, mayors, women's and youth branches, and 26th, 27th and 28th term deputies.

For the 2nd round of voting for the Presidential election, 81 provincial organizations were instructed to begin field work without delay. "Keep fighting. Here we are!" In the letter of instruction titled, it was stated that all provincial, district and metropolitan mayors will carry out field studies in their own provinces.

In the article signed by CHP Deputy Chairman Oğuz Kaan Salıcı and Secretary General Selin Sayek Böke, it was noted that the 26th, 27th and 28th term deputies will be appointed by the CHP Parliamentary Group Presidency in provinces other than their own provinces.

Provincial, district and town presidents, heads and managers of women's and youth branches at the provincial and district level, elected or appointed neighborhood representatives and neighborhood representatives of women's branches were instructed to start working "immediately".

Analyzing the results of the 14 May 2023 Presidential election and the 28th term parliamentary elections, neighborhood by neighborhood, the headquarters administration prepared a very serious report card and after the 28 May 2nd round election, the results will be discussed with all clarity. It was also among the information coming from the backstage that changes would be made.

https://www.48haber.com.tr/

TAGS;

Cumhurbaşkanı seçimi

28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi

Muğla politika haberleri