Muğla siyaset haberleri
HABER

Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu Muğla'da

Muğla | Haber | News

28. dönem milletvekili seçimleri

https://www.48haber.com.tr/48 Haber Ajansı (48HA) - 05.05.2023 / Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu Muğla'da düzenlenen mitinge katıldı.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sandığa günler kala yurt genelindeki gezileri kapsamında Muğla'da da seçmenlerle buluştu. Menteşe Atatürk Bulvarı'nda düzenlenen mitinge Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra mevcut CHP milletvekilleri, 28. DÖnem milletvekili seçimi CHP Muğla adayları, CHP Muğla il ve ilçe yöneticileri, kadın kolları temsilcileri de kürsüye davet edildi.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu Muğla'da 5

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu Muğla'da, MBB Başkanı Dr. Osman Gürün.
Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu Muğla'da

Mitingin açılış konuşmasını Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün yaptı. Daha sonra kürsüye Gelecek Partisi Genel Başkanı ve Millet İttifakı bileşenlerinden Ahmet Davutoğlu çıktı. "Cumhurbaşkanı Yardımcısı" diye anons edilen Davutoğlu'nun ardından Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kürsüye geldi. Mitinge katılımdan memnun olduğu belli olan Kılıçdaroğlu özetle şunları söyledi;

"5'li çete. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını burnunuzdan fitil fitil getireceğim. İkincisi ise uyuşturucu baronları. 400 bin dolar verince Türk vatandaşı oluyor. Sonra milyon milyon dolar kazanıyorlar. Bu çetelerin nereden geldiklerini polisimiz çok iyi biliyor ama siyasi mücadele onların elini kolunu bağladığı için bir şey yapamıyorlar. Bizim dönemimizde polisimizden bunların kökünü kazımasını isteyeceğiz. Siyasi engel olan var derlerse bu kim olursa olsun barınamayacak. Bu yüzden o çeteler beni istemezle."

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu Muğla'da 2

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu Muğla'da

"22 yılda 418 milyar dolar dışarıya götürdüler. O paraları getirip bu millete vereceğim. Amerika'da 35 katlı göktelen yapmışlar. Londra'da villaları var. Attığınız her adımı biliyorum. O binalar da bizim ülkemizin olacak. Kul hakkı yemem, kul hakkı yedirmem. Benim siyasette kalıcı olmak gibi bir düşüncem yok. Bu ülkeye kardeşlik, barış, huzur gelecek. Ben gideceğim. Ailemle huzurlu bir yaşam süreceğim."

"Eğer bir değişim istiyorsak sandığa gideceğiz. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir ülke inşa etmek istiyoruz. Biz aile destekleri sigortasını getireceğiz. Kadınlarımıza desteğe yönelik büyük projelerimiz olacak. Bütün köy okullarını açacağız. 100 bin öğretmen ataması yapacağız. Kırsaldaki çocuk kente gelmek zorunda kalmayacak. Beslenme çantası derdi olmayacak. 5 milyon 300 bin genç ilk kez oy kullanacak. O gençler bu iktidarı değiştirecek. Millet ittifakına vereceğiniz oyun ne kadar önemli olduğunu anlayacaksınız. Size güveniyorum. İktidarımızda hiçbir üreticiyi toprağa küstürmeyeceğiz. Buğday, et, canlı hayvan, arpa, mısır dışarıdan geliyor. Türkiye cennet gibi bir ülke. Herşeyimiz var. Ama çiftçiyi toprağa küstürdüler. Çiftçimiz asla ve asla zarar etmeyecek."

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu Muğla'da 3

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu Muğla'da

"100 bin öğretmen ataması yapacağız. Köylerce sadece öğretmen, imam olmayacak.  Aynı zamanda tarım yapılıyorsa ziraat mühendisi, ziraat teknisyeni olacak. Eğer hayvancılık yapılıyorsa veteriner hekim olacak. Gençler sizlere de sözüm var. 5 milyon 300 bin genç ilk kez oy kullanacak. Demokrasiyi bu ülkeye gençler getirecek. Milli Kurtuluş Savaşı sonrası verdiğimiz mücadeleyi siz gençler pekiştireceksiniz."

"Hiçbir uluslararası mahkeme bir devletin soyulmasına göz yummaz. Amerika'da 35 katlı göktelen yapmışlar. Londra'da villaları var. Attığınız her adımı biliyorum. O binalar da bizim ülkemizin olacak. Kul hakkı yemem, kul hakkı yedirmem. Benim sarayda oturma gibi bir niyetim yok. Bizim mutlu bir evimiz var. Millet açlıktan kıvrılırken sarayda oturulmaz. Siz nasıl yaşıyorsanız ben de öyle yaşayacağım. Cumhurbaşkanı seçildiğimde Çankaya'ya gideceğim."

"Terör nedeniyle bizi suçluyorlar. Yahu arkadaş, terör örgütünün saldırdığı kişi benim. Benim yanımda hiçbiri milliyetçilik yapamaz. Kuzey Irak'ta askerimizin kafasına çuval geçirilirken neden sesiniz çıkmadı. Milliyetçi olan kendi ülkesi için çalışır. Bizim iki kırmızı çizgimiz var. Vatanımız ve bayrağımız. 5 yıl içinde Akdeniz Havzasının en güçlü ülkesi olacağız. İstanbul'un nüfusu azalacak. 5 yıl içinde fabrikalarımız artacak. İnsanlarımız üretecek. Herkesin düşüncesine saygı duyacağız. Benim siyasette kalıcı olmak gibi bir düşüncem yok. Bu ülkeye kardeşlik, barış, huzur gelecek. Ben gideceğim. Ailemle huzurlu bir yaşam süreceğim."

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu Muğla'da 6

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu Muğla'da

VİDEO

48 Haber Ajansı

Muğla'daki merkez ve ilçelerden en sıcak haberler ve son dakika gelişmeleri 7/ 24 CANLI burada... TIKLA MUĞLA HABERleri48 Haber Ajansı

ENGLISH

Presidential candidate Kemal Kılıçdaroğlu in Muğla

Nation Alliance Presidential Candidate Kemal Kılıçdaroğlu attended the rally in Muğla.

Nation Alliance Presidential Candidate and CHP Chairman Kemal Kılıçdaroğlu met with the voters in Muğla as part of his trips across the country days before the ballot box. In addition to Kılıçdaroğlu, current CHP deputies, CHP Muğla candidates for the 28th term parliamentary election, CHP Muğla provincial and district administrators, and representatives of women's branches were also invited to the rally held on Menteşe Atatürk Boulevard.

The opening speech of the rally was made by the Mayor of Muğla Metropolitan Municipality, Osman Gürün. Later, Ahmet Davutoğlu, Chairman of the Future Party and a member of the Nation Alliance, came to the podium. After Davutoğlu, who was announced as "Vice President", Nation Alliance Presidential Candidate and CHP Chairman Kemal Kılıçdaroğlu came to the podium. Kılıçdaroğlu, who is clear that he was pleased with the participation in the rally, said in summary;

"The gang of five. I'll bring wicks out of your nose for the unfinished orphan. The second is drug lords. When they give 400 thousand dollars, they become Turkish citizens. Then they earn a million million dollars. Our police know very well where these gangs come from, but because the political struggle tied their hands and arms. They can't do anything. In our time, we will ask our police to root them out. If they say there is a political obstacle, no matter who they are, they will not be able to shelter. That's why those gangs don't want me."

"They took 418 billion dollars abroad in 22 years. I will bring that money and give it to this nation. They built a 35-story skyscraper in America. They have villas in London. I know every step you take. Those buildings will belong to our country. "I have no idea of being permanent in politics. Brotherhood, peace and tranquility will come to this country. I will go. I will live a peaceful life with my family."

"If we want change, we will go to the polls. We want to build a country where no child goes to bed hungry. We will bring family support insurance. We will have big projects to support our women. We will open all village schools. We will appoint 100 thousand teachers. Children in the countryside will not have to come to the city. There will be no problem with lunch boxes. 5 million 300 thousand young people will vote for the first time. Those young people will change this government. You will understand how important your vote to the nation alliance is. I trust you. We will not offend any producer in our power. Wheat, meat, livestock, barley, corn. It comes from outside. Turkey is a country like paradise. We have everything. But they made the farmer offended by the land. Our farmer will never, ever do any harm."

"We will appoint 100 thousand teachers. Villages will not only be teachers and imams.  If agriculture is done at the same time, they will be agricultural engineers and agricultural technicians. If animal husbandry is done, they will be veterinarians. I have a word for you, young people. 5 million 300 thousand young people will vote for the first time. It will bring young people to the country. You young people will reinforce our struggle after the National War of Independence."

"No international court will allow a state to be robbed. They built a 35-storey skyscraper in America. They have villas in London. I know every step you take. Those buildings will belong to our country. No. We have a happy home. You cannot sit in the palace while the people are starving. I will live as you live. When I am elected President, I will go to Çankaya."

"They blame us for terrorism. Well, friend, I am the person the terrorist organization attacked. None of them can be nationalistic with me. Why did you not speak out when a sack was placed on our soldiers' heads in Northern Iraq. A nationalist works for his own country. We have two red lines. Our homeland and our flag. In 5 years, we will be the most powerful country in the Mediterranean Basin. The population of Istanbul will decrease. In 5 years, our factories will increase. Our people will produce. We will respect everyone's opinion. I have no idea of staying in politics. Brotherhood, peace and tranquility will come to this country. I will go. I will lead a peaceful life with my family.

https://www.48haber.com.tr/

TAGS;

Cumhurbaşkanlığı seçimi 2023

28. dönem milletvekili seçimleri

Muğla politika haberleri