Muğla siyaset haberleri
HABER

İYİ Parti adayı Tosun hızlı ve iddialı

Muğla | Haber | News

28. dönem milletvekili seçimleri

https://www.48haber.com.tr/48 Haber Ajansı (48HA) - 25.04.2023 / İYİ Parti Muğla Milletvekili Adayı Mehmet Tosun, Muğla’nın Marmaris ilçesinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Muğla’nın her ilçesinde vatandaşların sıcak ilgisi ve muhabbetiyle karşılandıklarını söyleyen Tosun, “Gittiğim her yerde bu teveccühü görüyorum. İYİ Parti’nin Muğla’da yükselen bir grafiği var çünkü Muğla siyasetine güçlü bir seçenek sunuyoruz.” dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Marmaris’te basın mensuplarıyla bir araya gelen İYİ Parti Muğla Milletvekili Adayı Mehmet Tosun, “Muğla’yı bilen, Muğla’da yaşayan ve tanıyan isimlerden oluşan çok güçlü bir listeyle 14 Mayıs seçimlerine giriyoruz. Vatandaşımızın hem takdirini hem de teveccühünü görüyoruz. Bu anlamda İyi Parti, Muğla siyasetine güçlü bir seçenek sunuyor. Hemşehrilerimiz bize yetki verdiği takdirde, Muğla’mıza en iyi şekilde hizmet vermeye hazırız. Biz bunun için yola çıktık” diye konuştu.

Siyasetin, “hizmet etmek” için yapılması gerektiğini vurgulayan Tosun, “85 milyon insan artık birlik ve beraberlik istiyor, huzur istiyor. Bu milletin kuruluş felsefesi, kurucu lideri, milli ve manevi değerleri siyasetin konusu olmamalı. TBMM, vatandaşın gerçek sorunlarının konuşulup çözüm üretildiği yer olmalı.” ifadelerini kullandı.

Muğla’nın öncelikle Büyükşehir Yasası’ndan kaynaklanan ve giderek derinleşen sorunları olduğunu belirten İYİ Parti Muğla Milletvekili Adayı Mehmet Tosun, konuşmasını şöyle sürdürdü:

İYİ Parti Muğla Milletvekili Adayı Mehmet Tosun, Marmaris, Nisan 2023 2

İYİ Parti Muğla Milletvekili Adayı Mehmet Tosun, Marmaris, Nisan 2023

Muğla, belki de Türkiye’de en son ‘büyükşehir’ olacak illerden biridir. Bugün vatandaşımızın ve yerel idarecilerin yaşadığı sorunların çok büyük bir kısmı, bu yasadan kaynaklanıyor. Millet İttifakı, kapsamlı bir yerel yönetim reformu hazırladı.15 Mayıs’tan itibaren bu konuda hızlı bir süreç başlayacak. Büyükşehir Yasası ile mahalleye dönüştürülen beldelere köy tüzel kişiliklerini iade edeceğiz. Belediyelerin genel bütçe gelirlerinden aldıkları payı da artıracağız. Belediyelerin yetkilerini yeniden düzenlememiz gerekiyor. Muğla gibi turizm kentlerinde belediyeleri güçlendirmek, turizm sektörünün geleceği ve Türkiye ekonomisi açısından olmazsa olmazımız.

İYİ Parti Muğla Milletvekili Mehmet Tosun, Marmaris’teki seçim çalışmalarının ilk gününde, İYİ Parti Marmaris İlçe Başkanı Ali Toksoy ve partililerle birlikte, Marina ve Çarşı esnafını da ziyaret etti. Gençlerin büyük ilgisiyle karşılaşan Tosun, “Bu pırıl pırıl gençlik, artık geleceğini yurt dışında aramasın. Muğla’da kalsın, Türkiye’de kalsın. İşte biz bu nedenle 14 Mayıs’ta önce 13. Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’na, sonra da İYİ Parti’ye destek istiyoruz.” diye konuştu. Tosun, Marmaris’te Millet İttifakı seçim ofisine de uğradı. CHP Marmaris İlçe Başkanı Av.Zekican Balcı ve partililerle sohbet eden İYİ Partili Mehmet Tosun, “Demokrasi nöbetiniz 14 Mayıs’ta bayram kutlamalarıyla son bulsun” dileklerinde bulundu.

Mehmet Tosun’un son durağı Marmaris’in turistik mahallesi İçmeler oldu. Burada da esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Tosun, sezon öncesi esnafın beklentilerini ve sorunlarını dinledi.

İYİ Parti Muğla Milletvekili Adayı Mehmet Tosun, Marmaris, Nisan 2023 3

İYİ Parti Muğla Milletvekili Adayı Mehmet Tosun, Marmaris, Nisan 2023

48 Haber Ajansı

Muğla'daki merkez ve ilçelerden en sıcak haberler ve son dakika gelişmeleri 7/ 24 CANLI burada... TIKLA MUĞLA HABERleri48 Haber Ajansı

ENGLISH

IYI Party candidate Tosun is fast and ambitious

IYI Party Muğla Deputy Candidate Mehmet Tosun met with tradesmen and citizens in Marmaris district of Muğla.

Stating that they are greeted with the warm interest and affection of the citizens in every district of Muğla, Tosun said, “I see this favor everywhere I go. The IYI Party has a rising graph in Muğla because we offer a strong alternative to Muğla politics.” said.

Mehmet Tosun, the IYI Party Muğla Deputy Candidate, who met with members of the press in Marmaris as part of the election campaign, said, "We are entering the 14 May elections with a very strong list of people who know Muğla, live and know it. We see both the appreciation and the trust of our citizens. In this sense, the Good Party offers a strong alternative to Muğla politics. We are ready to serve our Muğla in the best way, if our citizens give us the authority. That's what we set out for," he said.

Emphasizing that politics should be made to "serve", Tosun said, "85 million people now want unity and togetherness, they want peace. The founding philosophy, founding leader, national and moral values of this nation should not be the subject of politics. Parliament should be the place where the real problems of the citizens are discussed and solutions are produced.” used the phrases.

Mehmet Tosun, the IYI Party Muğla Deputy Candidate, stated that Muğla has problems that are primarily caused by the Metropolitan Law and are gradually deepening, and continued his speech as follows:

“Muğla is perhaps one of the provinces that will become the last 'metropolitan city' in Turkey. A large part of the problems our citizens and local administrators experience today stem from this law. The Nation Alliance has prepared a comprehensive local government reform. A rapid process will begin on this issue as of May 15. We will return the village legal entities to the towns that have been converted into neighborhoods by the Metropolitan Law. We will also increase the share of municipalities in general budget revenues. We need to reorganize the powers of municipalities. Strengthening the municipalities in tourism cities such as Muğla is essential for the future of the tourism sector and the Turkish economy.”

On the first day of the election work in Marmaris, IYI Party Muğla Deputy Mehmet Tosun, together with Marmaris District President Ali Toksoy and party members, also visited Marina and Çarşı shopkeepers. Tosun, who faced great interest from young people, said, “This bright youth should not look for its future abroad anymore. Let it stay in Muğla, let it stay in Turkey. That's why we want support for our 13th Presidential Candidate, Kemal Kılıçdaroğlu, and then to the IYI Party on May 14." he said. Tosun also stopped by the Nation Alliance election office in Marmaris. Chatting with CHP District President Attorney Zekican Balcı and party members, IYI Party member Mehmet Tosun wished "May your democracy watch end with holiday celebrations on May 14".

Mehmet Tosun's last stop was Marmaris' touristic neighborhood İçmeler. Chatting with tradesmen and citizens here, Tosun listened to the expectations and problems of tradesmen before the season.

https://www.48haber.com.tr/

TAGS;

İYİ Parti Muğla milletvekili adayları

28. dönem milletvekili seçimleri

Muğla politika haberleri