Muğla siyaset haberleri
HABER

Seçmen listeleri askıda

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ
English News

Voter lists suspended - CLICK

2023 seçimleri seçmen listeleri muhtarlıklarda

https://www.48haber.com.tr/48 Haber Ajansı (48HA) - 20.03.2023 / Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için seçmen lsiteleri muhtarlıklarda askıya çıktı.

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı seçimi ve 28’inci Dönem Milletvekili Genel Seçimine ilişkin seçim takvimine göre, YSK tarafından hazırlanan seçmen listeleri bugün itibari (20 Mart 2023) ile muhtarlıklarda seçmenlerin incelemesine açıldı.

20 Mart-2 Nisan tarihleri arasında seçmenlerin incelemesine açık olacak olan (askıda kalacak olan) seçmen listelerinde isimlerini bulamayan vatandaşlar, il ve ilçe nüfus müdürlüklerine başvuracak. seçmen listeleri 2 Nisan'da kaldırılacak ve itiraz süreci sona erecek.

Depremzede seçmenler, seçimde kendi illerinde veya taşınmak zorunda kaldıkları illerde oy kullanabilmeleri için adres değişikliği beyanlarını, 17 Mart 2023 saat 23.59'a kadar nüfus müdürlükleri ya da e-devlet üzerinden yapmıştı.

Bu işlemleri henüz yapmayanlar, muhtarlık bölgesi askı listelerinin askıya çıkma tarihi olan 20 Mart 2023 ile 2 Nisan 2023 tarihleri arasında da bu işlemlerini gerçekleştirebilecek.

48 Haber Ajansı

Muğla'daki merkez ve ilçelerden en sıcak haberler ve son dakika gelişmeleri 7/ 24 CANLI burada... TIKLA MUĞLA HABERleri48 Haber Ajansı

ENGLISH

Voter lists suspended

The voter lists for the Supreme Election Board (YSK) Presidential and parliamentary elections have been suspended in mukhtars.

According to the election calendar for the Presidential Election to be held on 14 May and the 28th Term Parliamentary Election, the voter lists prepared by the YSK have been opened to the examination of the voters in the mukhtars as of today (20 March 2023).

Citizens who cannot find their names in the voter lists, which will be open to the examination of the voters between 20 March and 2 April, will apply to the provincial and district population directorates. The voter lists will be removed on April 2 and the appeal process will end.

Earthquake-affected voters made their address change declarations through the population directorates or e-state until March 17, 2023 at 23:59 in order to be able to vote in their own provinces or in the provinces where they had to move.

Those who have not yet done these transactions will be able to perform these transactions between 20 March 2023 and 2 April 2023, the date of suspension of the mukhtar district hanger lists.

https://www.48haber.com.tr/

TAGS;

Muğla'nın Seçimi

Seçmen listeleri

Muğla politika haberleri