Muğla siyaset haberleri
HABER

CHP'li Girgin'den TMO'ya tepki

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Milas TMO tesisleri kiralandı mı?

Girgin tesislerin önünde basın açıklaması yaptı

Gümüşlük Brands

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 16.10.2021 / CHP'li Girgin'den TMO'ya tepki

VİDEO HABER

Toprak Mahsulleri Ofisi'nin Milas tesislerinin özelleştirme kapsamında 19 yıllığına özel sektöre kiralandığı iddialarını eleştirdi.

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Milas Toprak Mahsulleri Ofisi’nin tesislerinin özelleştirme kapsamında 19 yıllığına kiralanması ile ilgili açıklama yaptı. Girgin, "Acilen Toprak Mahsulleri Ofisi'nin kiralama işi durdurulmalı ve çiftçinin kara gün dostu olması için ne yatırım gerekiyorsa burada o yatırımlar yapılmalı” dedi.

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Milas’ta bulunan Toprak Mahsulleri Ofisi önünde açıklama yaparak, ofisin tesislerinin özelleştirme kapsamında 19 yıllığına kiralanmasını eleştirdi. Girgin şunları söyledi;

MUĞLA HABERLERİ

Muğla'daki merkez ve ilçelerden en sıcak haberler ve son dakika gelişmeleri 7/ 24 CANLI burada... TIKLA MUĞLA SICAK HABER

Milas'ta Toprak Mahsulleri Ofisi’nin önündeyiz. Burada, Toprak Mahsulleri Ofisi Milas Tesisli Ekip yazıyor. Yani ne demek, ekibin burada tesisi var demek. Fakat özellikle 5 yıldan bu yana, Toprak Mahsulleri Ofisi çiftçinin ürününü almak için değil, almamak için pasif duruyor. Son günlerde duyduğumuz bir gelişme ile Milaslı çiftçiler hatta Muğlalı çiftçiler sarsıldı. O da şu, burası inşaat işi yapan bir firmaya 19 yıllığına kiralandı. Bu kiralama, ihale ne zaman yapıldı? İhaleye kimler girdi? Kaç lira verildi? Acilen Toprak Mahsulleri Ofisi'nin kiralama işi durdurulmalı ve çiftçinin kara gün dostu olması için ne yatırım gerekiyorsa burada, o yatırımlar yapılmalı. Bunun bizler sonuna kadar takipçisi olacağız. Bunun da bilinmesini istiyoruz.”

VİDEO;

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin

Milas TMO

Muğla politika haberleri