Muğla siyaset haberleri
HABER

CHP'den orman yangınlarına suç duyurusu

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

CHP Marmaris ve 2 CHP'li vekil

Yanan ormanlar için suç duyurusu

Gümüşlük Brands

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 21.09.2021 / CHP'den orman yangınlarına suç duyurusu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Marmaris'teki orman yangınlarıyla ilgili suç duyurusunda bulundu.

CHP Muğla milletvekilleri Mürsel Alban, Burak Erbay, CHP Marmaris İlçe Başkanı avukat Zekican Balcı ve partililer, orman yangınlarında ihmali olduğunu düşündükleri kurumlar hakkında Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Marmaris ormanlarında 29 Temmuz 2021 günü başlayan yangın günlerce sürmüş binlerce ağaç ve canlı yok olmuştu. CHP Muğla Milletvekillerii Mürsel Alban, Burak Erbay, CHP Marmaris İlçe Başkanı avukat Zekican Balcı ve CHP Marmaris ilçe örgütü üyeleri Marmaris Adliyesi'ne giderek suç duyurusunda bulundu.

MUĞLA SON DAKİKA HABERLERİ

Muğla merkez, ilçeler ve mahallelerdeki son dakika gelişmeleri, sıcak haberler 7/24 canlı bu adreste...

TIKLA MUĞLA SON DAKİKA HABERLERİ

Suç duyurusunda, Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü, Muğla ve Marmaris Orman Müdürlüğü yetkilileri hakkında çıkan yangınlarda ihmallerinin olup olmadığının araştırılması istendi. Etkinliğe Eğitim-Sen ve Emekli-Sen Marmaris temsilcileri de destek verdi.

CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay

CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, arşiv - GHA

CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay şunları söyledi;

"Orman alanlarında koridorlar açıldı denilmiş ama bir tane koridor açılmamış, hiçbir önlem alınmamış. Muğla ve ilçelerinde yangın helikopterlerin su alması için gerekli havuzlar oluşturmamış. Marmaris denize yakın olmasından dolayı şanslıydı. Yangın söndürme sırasında 12 ve 13. gün Bodrum'da gece çalışan helikopterleri gördük. Madem böyle gece çalışan helikopterler vardı neden Marmaris'te çalışmadı. TBMM'de de gerekli takibini yapacağız."

Soruşturma istediler

MUĞLA SPOR HABERLERİ

Muğla'daki merkez ve ilçelerden en sıcak spor haberleri temsilcilerimizin (Bodrumspor, Fethiyespor, Yalıkavakspor) maç sonuçları, puan tabloları, haberleri. Kulübe özel sayfalar.

TIKLA MUĞLA SPOR HABERLERİ

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, arşiv - GHA

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban da görüşlerünü açıklayarak şunları söyledi;

"İhmal, sorumsuzluk var mı? Bu soruların cevabını almak için TBMM'de soru önergelerimizi verdik ve şimdi de savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Muğla'nın yüzde 68'i ormandır. Muğla ve ilçelerin yangınla mücadele ekipleri yeteri kadar var mıydı yok muydu?"

CHP Marmaris İlçe Başkanı Avukat Zekican Balcı, arşiv - GHA

CHP Marmaris İlçe Başkanı Avukat Zekican Balcı, arşiv - GHA

CHP Marmaris İlçe Başkanı avukat Zekican Balcı da, "Marmaris'in kızılçam ağaçları ile kaplı 13 bin 650 hektar ormanlık alanı yangınla kül oldu. Orman yangınlarının büyümesinde ihmali olan kamu görevlileri ve 3. şahıslar hakkında Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduk" dedi.

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

CHP Marmaris

Orman yangınlarına suç duyurusu

Muğla politika haberleri