Muğla siyaset haberleri
HABER

AK Parti Muğla İl Başkanı Mete'den yangın yanıtları

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Eleştirileri yanıtladı

Gündem orman yangınları

Gümüşlük Brands

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 19.08.2021 / AK Parti Muğla İl başkanı Mete'den yangın yanıtları

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete il merkezinde basın toplantısı düzenledi. Orman yangınları ve sel baskınlarıyla ilgili görüşlerini açıklayan Mete afetlerle mücadele eden ekiplere teşekkür etti.

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete özellikle orman yangınlarında havadan müdahalenin yetersiz olduğu eleştirilerinin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Mete, "Türk Hava Kurumu bir devlet kurumu değildir. Yetkililer uçakların bakımını yaptırmamıştır. Uçakların bakımını yaptırmayanlar eski yöneticileridir. Kurumun içine düştüğü durumu hükümete yöneltmeyi doğru bulmuyoruz" ifadelerini kullandı.

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete il merkezinde basın toplantısı

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete il merkezinde basın toplantısı

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete basın toplantısında Muğla yangınlarındaki ekip ve ekipman bilgilerini paylaştı. Mete, "Yangınlarla mücadelede 5 bin 626 personel, 11 İHA, 16 su atar uçak, 54 helikopter, 119 ambulans, 847 itfaiye, arazöz ve su tankeri ile 1439 iş makinası, 79 TOMA, 59 UMKE aracı, 2 bin 185 diğer araçların görev aldı. Azerbaycan'dan 723 personel, 93 araç, 1 helikopter ve 12 ton su taşıma kapasiteli 1 amfibik uçak, Kuveyt'ten 41 personel ve 6 araç, İran'dan 1 uçak ve 2 helikopter, Rusya ve İspanya'dan 2'şer uçak, Polonya'dan 1 helikopter, Kazakistan'dan 2 helikopter ve ABD'den 2 helikopter geldi" dedi.

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, yangınlarda 69 binanın yıkıldığını, 120'sinin yıkım çalışmasının sürdüğünü belirterek şunları söyledi;

"Hükümetimiz yangında evleri yanna vatandaşlarımıza, yerlerine yenisinin yapılacağının sözünü vermiş ve bu konudaki çalışmalarına hızla başlamıştır. Durumu çok kritik olan vatandaşlarımıza Çevre ve Şehircilik Bakanlığı mız daha ilk günden su basmanına kadar olan yerin inşaatını başlatmıştır. Programımıza göre TOKİ 1 ay içerisinde inşaatlara başlayarak 1 yıl içerisinde tüm inşaatları tamamlanmış olacaktır."

TAGS;

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete

AK Parti Muğla

Muğla politika haberleri