Muğla siyaset haberleri
HABER

CHP'li belediye başkanı disipline sevk edildi

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'dan açıklama

MDK'ye sevk edildi

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 19.06.2021 / CHP'li belediye başkanı disipline sevk edildi

CHP'li Belediye Başkanı kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi.

CHP'li Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner, "kesin ihraç" istemiyle parti disiplin kuruluna sevk edildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, kararın gerekçesiyle ilgili açıklama yaptı.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, yaptığı açıklamada, "Osmaniye Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner hakkında, partimizin temel ilkeleri ve etik değerleriyle bağdaşmayan iddialar Genel Merkezimize ulaşmıştır. İddialar, Genel Merkezimiz tarafından değerlendirilmiştir. Yapılan incelemeler sonucunda ilgili belediye başkanının, parti disiplini ve yerel yönetim ilkelerimizle bağdaşmayan tutum ve davranışlarının olduğu tespit edilmiştir.

Bu kapsamda, Merkez Yönetim Kurulu’nun 17 Haziran 2021 Perşembe tarihli kararıyla, Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner’in “kesin ihraç” istemiyle, “tedbirli” olarak Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir" ifadelerini kullandı.

Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner

Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner

Alper Öner kimdir?

25.10.1976 tarihinde Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde doğdu. İlk , orta ve lise öğrenimini Düziçi ilçesinde tamamladı. Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği fakültesinden mezun olduktan sonra 2003 yılında Düziçi ilçesinde muayenehane açtı.

2006 -2010 yılları arasında Osmaniye Devlet Hastanesi ve Osmaniye Ağız Diş Sağlığı Merkezinde görev yaptı. 2010 yılında Osmaniye Ağız Diş Sağlığı Merkezinden istifa ederek, 4 hekim arkadaşıyla birlikte ilçemize Ağız Diş Sağlığı Polikliniği açtı ve Düziçi halkına önemli hizmetler verdi.

2014 yerel seçimlerinde az bir farkla secimi kaybetti. 2019 yerel seçimlerinde halkın %60’a yakın teveccühüyle secimi kazandı ve memleketine hizmet etmek amacıyla Düziçi Belediye Başkanlığı görevine başladı.

Orta derece İngilizce ve Almanca bilmektedir. Evli ve 2 kız 1 erkek olmak üzere 3 çocuk babasıdır.

TAGS;

Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun

Muğla politika haberleri