Muğla siyaset haberleri
HABER

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

İmar değişiklikleri ve imara açmalara itiraz

Hazine arazilerinin satışına tepki

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 26.04.2021 / CHP Bodrum İlçe Başkanı Karahan'dan açıklama

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan Bodrum'da hazine arazilerini satışa çıkartılması ve imara açılmasına tepki gösterdi.

Yazılı açıklama yayınlayan CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, “Teşvik kanunlarıyla, TOKİ devirleriyle, 2B gibi onlarca yöntemle kamusal alanlar, sıfırı tüketmiş müflis tüccar mantığıyla satışa çıkarılıyor. İktidar değiştiğinde bu alanlar tekrar kamuya kazandırılacaktır” dedi.

Karahan'ın açıklaması şöyle;

"Başkanlığını yaptığı bakanlığa şirketinden dezenfektan satan bakan, belediyeler eliyle insan kaçakçılığını yapan iktidar belediyeleri ve 128 milyar doların hesabını veremeyen bir hükümet, telaş içinde kamu mallarını satmaya devam ediyor. Öylesine bir telaş içindeler ki aynı anda Anadolu’da bir köyde samanlıkla sahil bölgelerindeki kıyılar aynı anda satışa çıkıyor. Kamuya ait alanlar hızlı bir şekilde özel bir mülkiyete servete dönüşüyor."

"Bu ilanlar Datça Kargı, Alaçatı, Kaş, Çeşme ve Bodrum’u kapsamaktadır. İnşaat şirketlerinin iştahını kabartmaktadır. Teşvik kanunlarıyla, TOKİ devirleriyle, 2B gibi onlarca yöntemle kamusal alanlar sıfırı tüketmiş müflis tüccar mantığıyla satışa çıkarılıyor. Bu konularla ilgili olarak Milli Emlak müdürlüklerinde hummalı çalışmalar yapıldığını duyuyoruz. Hazineye tescil edilen mülklerdeki artışı biliyoruz. Ağır ekonomik krizin yaşandığı ülkemizde yönetilemeyen pandemi sürecini halka ihale eden, halkı ortak eden iktidar ve yandaşları iyi bilsin ki bu topraklarda hak, hukuk, adalet mücadelesi hedefine varıncaya kadar devam edecektir.

"Bodrum’da daha öncede kamuoyu ile paylaştığımız ve yerel olarak bütün dinamiklerin itiraz ettiği Ortakent mahallesi 353 ada 15,60,61,62,64,116,134,135,137 parseller (1 Milyon 150 Bin metrekarelik Alan) 22 Nisan tarihinde Cumhurbaşkanı'nın imzası ile imara açılmaya çalışılmaktadır. Bu topraklarda herkesin hakkı olduğunu biliyoruz ve sonuna kadar da savunmaya devam edeceğiz. Bu alanların vasıf değiştirilmesine, satılmasına, imara açılmasına sonuna kadar karşıyız. Son olarak bu alanlarla ilgili iştahı kabaranlara sesleniyorum. İktidarlar değiştiğinde türlü türlü yollarla değişen kamu alanları tekrar kamuya kazandırılacaktır. Hiç boşu boşuna heveslenmeyin. Bu topraklar Bodrum’undur, halkındır ve hep öyle kalacaktır."

TAGS;

CHP Bodrum

CHP Muğla

Muğla politika haberleri