Muğla siyaset haberleri
HABER

CHP'li Muharrem İnce hakkındaki iddialara yanıt verdi

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

CHP'li Muharrem İnce'den ne evet ne de hayır açıklaması

Parti ve gurup kuruyor iddialarına yanıt geldi

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 02.08.2020 / Ve Muharrem İnce konuştu

CHP'li Muharrem İnce yeni bir parti kuaracağı, 20 milletvekili transfer edip mecliste gurup kuracağı iddialarına yanıt verdi.

CHP'li Muharrem İnce parti kuracağı iddialarına verdiği yanıtta, "Memleket için doğru olduğuna inandığım bir karar aldığımda kararımı açıklarım" dedi.

Eski CHP Yalova Milletvekili ve CHP'nin Cumhurbaşkanı adaylarından Muharrem İnce, yeni bir parti kuracağı iddialarına ilişkin ilk kez açıklama yaptı. İnce, "Memleket için doğru olduğuna inandığım bir karar aldığımda kararımı açıklarım" ifadesini kullandı.

İnce Twitter hesabından, "Bu süreçte bir gazeteye, haber ajansına konuşmadım, açıklama yapmadım. Memleket için doğru olduğuna inandığım bir karar aldığımda kararımı açıklarım. Herkese iyi bayramlar" açıklamasında bulundu.

İşte o açıklama;

Anka Haber Ajansı'ndan açıklama

Bu arada Anka Haber Ajansı Muharrem İnce'nin parti kuracağı iddialı haberleri Anka Haber Ajansı'nı kaynak göstererek haber yapanlara dava açacağını duyurdu. Açıklama aşağıda;

"ANKA Haber Ajansı, Sayın Muharrem İnce’den herhangi bir demeç almamış, herhangi bir haber yazmamış ve abonelerine/ okurlarına servis etmemiştir.

ANKA Haber Ajansı’nın adını kullanarak gerçek dışı, düzmece haber üreten, abonemiz dahi olmayan internet siteleri hakkında hukuki süreç derhal başlatılacaktır.

ANKA Haber Ajansı kurulduğu 1972’den bugüne mesleğin etik ilkelerine saygılı, saygın, güvenilir bir haber ajansıdır.

Bugün de aynı ilkelere bağlı kalarak, gerçeğin peşinde ve yalan habere karşı mücadele ederek, ilkeli duruşu ile yayın hayatını sürdürmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

ANKA HABER AJANSI"

Ne olmuştu?

CHP'li Muharrem İnce'nin kuracağı öne sürülen parti ile ilgili bir iddia da gazeteci Can Atklı'dan geldi. Korkusuz yazarı Ataklı, İnce'nin 20'nin üzerinde milletvekili ile mecliste gurup kuracağını iddia etti.

Önce Hürriyet Gazetesi yazarı Yalçın Bayer kaleme aldı ve CHP'li Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağını ileri sürdü. Son kurultayda CHP Yalova delegeleriyle aynı tribünde oturan Muharrem İnce'nin partisi CHP'den ayrılıp yeni parti kuracağını yazan Bayer 31 Temmuz 2020 tarihli köşe yazısında şu bilgileri paylaştı;

Yalçın Bayer

Hürriyet Gazetesi yazarı Yalçın Bayer

"İnce 15 Eylül’de partisini kuruyor

CHP’den cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin kurultaydaki gelişmelerden sonra arkadaşlarıyla bir durum değerlendirmesi yaptığı, bunun sonucunda ‘esas’ CHP ilkelerine bağlı bir parti kurulması kararı aldıkları öğrenildi. İnce’ye yakın bir isim ‘partinin kuruluşunun 15 Eylül’de açıklanacağını’ söyledi. Partinin kuruluşunun Hakkâri’de ilan edileceği de bir başka bilgi olarak belirtiliyor.

CHP’den ‘dışlanmış, küstürülmüş, tepkili’ bazı isimlerin parti kuruluşunda yer alacağı belirtilirken, geçmişte İnce’nin yanında yer alan bazı isimlerin de İnce ile hareket edeceği açık açık ifade ediliyor.

“Nasıl bir parti” sorusuna şu cevap verildi: “Atatürkçü, laik, ortanın solu, milli değerlere bağlı bir parti... CHP’nin yapamadıklarını yapacak bir parti... Üç-beş oy için kendi ideolojisinden ödün vermeyen Atatürkçü bir parti...”

Halkın talebi konusunda bir çalışma var mı? “Halktan bir talep gelmeseydi, böyle bir çalışma yapılmazdı. Yapıldı ki ilk ankette oy oranı 12.4 çıktı. O nedenle Hakkâri’den Edirne’ye herkesle kucaklaşacaklarını söylüyor Sayın İnce.

‘Ulusal parti’ adını sordum. “Bunları Sayın İnce açıklayacak” cevabını aldık."

Yeni iddia 20 milletvekili

Can Ataklı

Korkusuz yazarı Can Ataklı

Televizyon sunucu ve yorumcusu, Korkusuz Gazetesi yazarı Can Ataklı yeni iddiayla yeni parti iddialarında çıtayı daha da yükseltti. Ataklı, CHP'li Muharrem İnce'nin kuracağı iddia edilen parti ile ilgili, "grup kuracak kadar da milletvekili yeni partiye geçecekmiş" dedi.

Ataklı, "45 Kurucu isim varmış. 20'nin üzerinde, yani grup kuracak kadar da milletvekili yeni partiye geçecekmiş" ifadelerini kullandı.

İşte o mesaj;

Muharrem İnce kimdir?

İlk, orta ve lise öğrenimini Yalova’nın henüz İstanbul ilçesi olduğu yıllarda tamamladı. Akranları Doktor, Hâkim, Pilot olmayı hayal ederken o, “Öğretmen olacağım “ diyordu ve öyle de oldu. Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fizik –Kimya Öğretmenliği bölümünü bitirdi. Fizik öğretmeni olarak çeşitli liselerde çalıştı. Lise müdürü olarak da görev yapan İnce, spora olan tutkusu neticesinde Yalova Spor Kulübü’nde yöneticilik ve Basın Sözcülüğü görevlerini de üstlendi. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında görevler alan Muharrem İnce Yalova Atatürkçü Düşünce Derneği Yalova İl Başkanlığı görevinde de bulundu.

Parlamento’ya girerek ülke sorunları ile ilgilenme zamanının geldiğini düşündüğünde henüz 38 yaşındaydı. Sömürüye, eşitsizliğe, haksızlığa karşı barıştan, sevgiden, halkın refah ve mutluluğundan yana politikalar üreten İnce Cumhuriyet Halk Partisi içinde çeşitli görevler üstlendi.

Partisinin Genel Başkanlığına iki kez aday olma cesaretini gösteren Muharrem İnce, geniş halk kitlelerinin sevgisini kazandı. Adalet ve Kalkınma Partisinin ‘Baskın Seçim’ kararı ile 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak seçimlere Cumhurbaşkanı Adayı olma kararını açıkladı. CHP Parlamento gurubunun oy birliği ile kabul ettiği bu karar neticesinde Cumhurbaşkanı Adayı oldu.

Muharrem İnce

Muharrem İnce

Öğretmen Ülkü İnce ile evli olan Muharrem İnce Salih Arda isimli bir erkek çocuk babasıdır.

Parlamentoda verdiği kanun değişikliği teklif önergelerinden bazıları:

Siyasi Partiler Kanunu’nda değişiklik yapılmasına ilişkin kanun teklifi

Seçmen kütükleri değişikliği hakkında kanun değişikliği

Milletvekilleri seçimi hakkında kanun değişikliği

Siyasi Ahlaksızlıkla Mücadele, Siyasi Etik Kanunu

Terörle Mücadele Kanunu’nda değişiklik

İş Kanunu’nda değişiklik

Öğretmenlere Öğretmenler Gününde ikramiye verilmesi hakkında kanun

Seçim Barajının %5 e indirilmesi hakkında kanun teklifi

65 yaşını doldurmuş muhtaç, güçsüz, kimsesizlerin güvenceleri hakkında kanun

Sosyal Sigortalar ve Sağlık sigortası hakkında kanun değişikliği

Gelir Kanunu’nda değişiklik

Tüketicinin korunması kanununa ek geçici madde eklenmesi hakkında

Er ve Erbaş harçlıkları Kanunu’nda değişiklik

İşsizlik sigortası kanunu hakkında değişiklik

Öğretmenlere ek gösterge ve tazminatlarının artırılması hakkında kanun

Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu Kanunu hakkında değişiklik

Özel Tüketim Vergisi Kanunu’nda değişiklik

İbadetler Kanunu Teklifi

Emeklilere iki ikramiye kanun teklifi

Mevsimlik işçilerin Sosyal Güvenlik Kanunu Teklifi

[ Özgeçmiş Kaynak: Muharrem İnce web sitesi - TIKLA]

Video biyografi

TAGS;

Muharrem İnce

CHP

Muğla politika haberleri