Muğla siyaset haberleri
HABER

DP Muğla il örgütü gazetecilerle buluştu

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

DP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Şahinalp'den eleştiriler

24 Temmuz Basın Bayramı

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 24.07.2020 / DP Muğla il örgütü gazetecilerle buluştu

Demokrat Parti (DP) Muğla İl Yönetimi 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle Muğla merkez basınında görev yapan gazetecilerle bir araya geldi.

Toplantıda önce DP Muğla İl Başkanı İsmet Köse görüşlerini açıkladı. Köse'nin ardından DP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Şahinalp basın mensuplarına seslendi. Şahinalp, "Mart 2020'den bu yana Covid-19 salgınına yönelik evlerdeki yangından bahsetmek istiyorum. Yaşadığımız ekonomik kriz kendi yediğimiz hurmaların sonrasında oldu. Ekonomik kriz Covid-19 ile daha çok derinleşti. Mutfaktaki enflasyon Mart ayından itibaren yine artışa geçti" dedi.

DP Genel Başkan yardımcısı Bülent Şahinalp konuşmasını şöyle sürdürdü;

"Bu 18 yılda bu hale gelmemizin 3 nedeni var. AKP geçmişimizi sattı, Cumhuriyet döneminde yapılmış ne varsa haraç mezat sattılar. 72 milyar dolar para topladılar bu satışlardan ve o paralar şuan bitti. Sonra bugünümüzü satmaya geldi iş. İnanılmaz bir borçalanma dönemine girildi. 435 milyar dolar borç var şu an. Faize karşıyız diyenler 15 yılda 157 milyar Dolar faiz ödediler. Bir de faize karşı olmasalardı vay halimize."

TAGS;

DP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Şahinalp

DP Muğla İl Başkanı İsmet Köse

Muğla politika haberleri