Muğla siyaset haberleri
HABER

CHP'li Doğan Taşdelen yaşamını yitirdi

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Sosyal demokrasiye gönül vermiş bir aydındı

Tatilde yaşamını yitirdi

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 11.07.2020 / CHP'li Doğan Taşdelen yaşamını yitirdi

Çankaya eski Belediye Başkanı Doğan Taşdelen, Bodrum'da yaşamını yitirdi. 71 yaşındaki Taşdelen sosyal demokrasinin önemli isimlerindendi. Taşdelen Ankara'da toprağa verilecek.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'in babası Doğan Taşdelen'in Bodrum'da yaptığı tatil esnasında hayata veda ettiği bildirildi. Doğan Taşdelen'in, denizde yüzerken fenalaşmasının ardından yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Geriş Mahallesi Semerkant Sitesi Sahili'nde denize giren Taşdelen, (71) denizde yüzerken fenalaştı. Çevredekilerin yardımıyla kıyaya çıkarıldığı öğrenilen Taşdelen'e, olay yerine çağrılan 112 Acil Sağlık ekipleri müdahale etti. Ambulansla ilçedeki özel bir hastaneye kaldırılan Taşdelen, müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Doğan Taşdelen

Doğan Taşdelen (71)

Haberi sosyal medya hesabından paylaşan gazeteci, CHP eski milletvekili Barış Yarkadaş şu ifadeleri kullandı;

Çankaya eski Belediye Başkanı CHP’li Doğan Taşdelen’i kaybettik. Taşdelen, Bodrum’da yaptığı tatil esnasında hayata veda etti. CHP Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in babası Doğan Taşdelen’e Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.

CHP milletvekili Gürsel Tekin de sosyal medya hesabından arkadaşı, Taşdelen'in vefat haberini duyurdu ve başsağlığı diledi.

Doğan Taşdelen kimdir?

Mehmet Doğan Taşdelen eski Çankaya belediye başkanıdır. Görevini 1988-1999 yıllarında yerine getirmiştir. DSP’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığının yanı sıra, Bülent Ecevit’in başbakanlığı döneminde Başbakanlık Müşavirliği yaptı. Sosyal demokrasiye gönül vermiş DSP'de tabandan tepeye pek çok görev üstlenmiş olan Taşdelen sahada olduğu dönemde dürüstlüğü, ilkeli duruşu ve halkçılığı ile bilinir ve çok sevilirdi. Doğan Taşdelen, şimdiki Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'in babasıdır.

Gümüşlük Rehberi notu;

Işıklar yoldaşı olsun. Sitemizin kurucusu Yalçın Çakır'ın yazılı basın döneminde yakından tanıdığı ve çok değer verdiği Taşdelen'in yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar dileriz.

TAGS;

Mehmet Doğan Taşdelen

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen

Muğla politika haberleri