Muğla siyaset haberleri
HABER

AKP Bodrum ilçe başkanı Gökmen'den, "zulüm" iddiası!

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

AKP Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen basın açıklaması

Yolların halini sordu

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 26.06.2020 / AKP Bodrum ilçe başkanı Gökmen'den, "zulüm" iddiası!

AKP Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, koronavirüs nedeniyle esnafın çok zor zamanlar geçirdiğini belirtip sorumlusu olarak da Gürün ve Aras'ı gösterdi.

AKP Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen yazıı bir basın açıklaması yayınladı. Gökmen, covid-19 nedeniyle Bodrum esnafının çok zor günler geçirdiğini belirtti ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'le, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ı esnafa destek olmamakla suçladı.

AKP Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen

AKP Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen

AKP Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen'in basın açıklaması aşağıda;

Sevgili Bodrumlular,

Covid-19 salgını nedeniyle kontrollü olsa da turizm sezonu başladı. Çok zor şartlara rağmen esnafımız, bir şekilde ayakta kalmak için fedakarca çalışmalar yapıyor.

Bu yılın çok zor geçeceğini hepimiz biliyoruz. İmkanlarımız doğrultusunda tedbirlerimizi aldık. Ancak sezonun çok kısıtlı geçeceği gerçeği de ortada.

Esnafımız ve vatandaşlarımız bu zor dönemde biraz olsun nefes almak adına büyük fedakarlıklar yapıyor. Peki Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi esnafımıza, vatandaşımıza ne kadar destek oluyor?

Bodrum maalesef çok kötü yönetiliyor. Alt yapı çalışmalarının bu kadar uzaması, kazılan yerlerde hiç çalışma yapılmaması, Bodrumumuz’u maalesef çok zor duruma sokuyor.

Alt yapı çalışmalarına kesinlikle karşı değiliz. Hatta gönülden destekliyoruz. Ama bu çalışmaların bu kadar acemice ve vurdumduymazca yapılmasını kabul etmiyoruz.

Yolların hali ortada. Sokaklar kazılıp öylece bırakılıyor. Bırakın tatil yapmayı ya da para kazanmayı, toz topraktan nefes almak neredeyse imkansız.

Esnafımız bu acemilikler yüzünden dükkanını açamıyor. Yollar delik deşik. Kazılan yollar kapatılmıyor, çalışma yapılmıyor, öylece bırakılıyor.

Çok merak ediyoruz Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman Gürün ve Bodrum Belediye Başkanı Sayın Ahmet Aras bu durumdan neden rahatsız olmuyorlar? Neden bu çalışmaların sağlıklı biçimde, vatandaşa en az zararla olması için hiçbir çaba göstermiyorlar? Madem kazılan yollarda, kaldırımlarda şu an hiçbir çalışma yapılmıyor, buraları geçici olarak kapatmak bu kadar mı zor?

Bodrum Yarımadası’nın her noktasında binlerce esnafımız, vatandaşımız zulüm görüyor. Ama kenti yöneten belediye başkanları keyif içinde.

AK Parti Bodrum İlçe Teşkilatı olarak bu duruma sessiz kalmamız kesinlikle mümkün değil. Buradan hem Sayın Osman Gürün’e, hem de Sayın Ahmet Aras’a çağrıda bulunuyoruz;

Lütfen bir an önce esnafımızın, halkımızın sesini duyun ve Bodrum’a hiç yakışmayan bu durumu ortadan kaldırın. Hep söylediğimiz gibi yetersiz kaldığınız, yardıma ihtiyacınız olduğu her an Bodrum için yardıma hazırız. Yeter ki esnafımız, vatandaşımız daha fazla eziyet çekmesin.

Saygılarımızla,
Osman Gökmen
AK Parti Bodrum İlçe Başkanı

TAGS;

AKP Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen

AKP Bodrum İlçe örgütü

Muğla politika haberleri