Muğla siyaset haberleri
HABER

CHP Bodrum İlçe Kadın Kolundan anlamlı eylem

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Kadınlar, "kadına şiddete hayır" dedi

CHP Bodrum İlçe Kadın Kolu

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 11.06.2020 / CHP Bodrum İlçe Kadın Kolundan anlamlı eylem

CHP Bodrum İlçe Kadın Kolu ve parti üyeleri kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla eş zamanlı düzenlenen basın açıklamasına katıldılar.

CHP Bodrum İlçe Kadın Kolu Başkanı Umut Anıl Özdoğan, CHP Bodrum ilçe kadın üyeleri ile partililerin eş zamanlı basın açıklamasına CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan ve CHP Bodrum İlçe Gençlik Kolları Başkanı Alkım Denizaslanı da destek verdi.

CHP Bodrum İlçe Kadın Kolundan anlamlı eylem 2

CHP Bodrum İlçe Kadın Kolundan anlamlı eylem

CHP Bodrum İlçe Kadın Kolu Başkanı Umut Anıl Özdoğan'ın yaptığı çağrı şöyleydi;

"Şiddet tehlikesi altında olan her kadının yanındayız. Şiddetin artışı karşısında yapabileceklerimiz var. Başta yaşam hakkımız olmak üzere tüm haklarımıza sahip çıkmak için kadın örgütü olarak Bodrum CHP İlçe Binamızın önünde tüm il ve ilçelerle eş zamanlı ortak basın açıklaması yapılacaktır"

CHP Bodrum İlçe Kadın Kolundan anlamlı eylem 3

CHP Bodrum İlçe Kadın Kolundan anlamlı eylem

Katılımın yüksek olduğu basın açıklaması sonrası CHP Bodrum İlçe Kadın Kolu Başkanı Umut Anıl Özdoğan sosyal medya hesaplarından şu görüüşleri paylaştı;

"Kadına şiddet kadın ihlali değil; insan hakları ihlalidir.
Bu büyük sorun kadın örgütleri başta olmak üzere; sivil toplum örgütleri, siyasi partiler, devlet kurumları ve toplumum tüm kesinlerinin ortak, kararlı mücadelesi ve bütüncül bir yaklaşımıyla ortadan kaldırılabilir. Şiddetle büyüyen çocuklar; şiddeti yaşamın normal bir parçası olarak algılar. Çocuk yaşta evlendirilen çocukların ailelerine, nikah kıyan din görevlilerine, çocukla evlenen reşit yaştaki kişiye çok ağır cezalar verilmelidir. Toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik dersler anaokul müfredatından başlayarak üniversite müfredatında da bulunmalıdır. Şiddet dolayısıyla açılan davaların bekletilmeden hemen sonuçlandırılması mağdur kadınların hayatlarının riske girmesini engelleyecektir.
"

CHP Bodrum İlçe Kadın Kolundan anlamlı eylem 4

CHP Bodrum İlçe Kadın Kolundan anlamlı eylem

TAGS;

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan

CHP Bodrum İlçe Kadın Kolu Başkanı Umut Anıl Özdoğan

Muğla politika haberleri