Muğla siyaset haberleri
HABER

Karahan'a çok ilginç kısıtlama ihlali cezası

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

CHP Bodrum İlçe Başkanı Karahan'a "ihlal" cezası

Kısıtlamada sokağa çıktı diye fotoğraflardan ceza kesildi

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 01.05.2020 / Karahan'a çok ilginç kısıtlama ihlali cezası

Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kararlar doğrultusunda uygulanan sokağa çıkma kısıtlması CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan’a ceza getirdi. Karahan'a kısıtlamayı ihlal ettiği gerekçesiyle 3.150 TL para cezası yazıldı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü sebebiyle Bodrum sokaklarında çalışan işçi ve emekçilerle bir araya gelmişti. Aras'ın belediye işçilerine yaptığı 2 gün süren ziyaretlere CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan'da eşlik etti.

Karahan'a çok ilginç kısıtlama ihlali cezası 1

Karahan'a çok ilginç kısıtlama ihlali cezası

Belediyenin çeşitli birimlerini ziyaret eden hatta emekçilerle dayanışma adına çöp kamyonuna binen, sokakları süpüren, çöp konteyneri taşıyan Aras ve Karahan ikilisinin bu faaliyetlerini basın mensupları da takip etti.

Karahan'a çok ilginç kısıtlama ihlali cezası 4

Karahan'a çok ilginç kısıtlama ihlali cezası

Ancak görseller önce sosyal medyada paylaşıldı ardından da haber oldu. Bu görüntülerden yola çıkan yetkililer sokağa çıkma kısıtlamasında, çıkmaması gerekenler kategorisinde olduğunu iddia ettikleri CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan'a 3.150 TL para cezası uyguladı.

Ceza haberinin duyulması üzerine sosyal medyada Karahan'a destek mesajları paylaşılmaya başlandı.

Karahan'a çok ilginç kısıtlama ihlali cezası 2

Karahan'a çok ilginç kısıtlama ihlali cezası

Ne olmuştu?

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, sokaklarda çalışan işçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı.

Başkan Aras, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla dün, Umurca Mahallesi’nde bulunan Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Konacık Gaz Deresi Mevkii’nde bulunan Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Cenaze Hizmetleri Birimi ve Peksimet Mahallesi’nde bulunan Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı asfalt şantiyesini ziyaret ederek Belediye çalışanları ile bir araya geldi.

Karahan'a çok ilginç kısıtlama ihlali cezası 3

Karahan'a çok ilginç kısıtlama ihlali cezası

Bugün de sahaya çıkan Başkan Aras, sokağa çıkma kısıtlamasında Bodrum sokaklarında çalışan işçilere çiçek ve üzerinde Bodrum Belediyesi logosu bulunan, '1 Mayıs İşçi Bayramınız Kutlu Olsun' yazılı kupa bardak hediye etti. Aras, temizlik işçilerine de yardımcı olarak, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan ile birlikte çöp kamyonuna bindi.

İki noktada çöp konteyneri boşaltarak, konteynerlerin çevresinde süpürgeyle temizlik yapan başkan Aras, Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerinde ot temizliği yapan işçilerin yanına uğradı.

Karahan'a çok ilginç kısıtlama ihlali cezası 5

Karahan'a çok ilginç kısıtlama ihlali cezası

Onlarında 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutlayarak kısa süreli sohbet etti. Bölgede bulunan bir marketi de ziyaret eden Başkan Aras, çalışanlara da çiçek vererek 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı.

TAGS;

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan

1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı

Muğla politika haberleri