Muğla siyaset haberleri
HABER

AKP Bodrum İlçe Başkanı'ndan hastane yanıtı

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Gökmen; "Bu konuda söylediklerimizin arkasındayız"

#evdekal

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 08.04.2020 / AKP Bodrum İlçe Başkanı'ndan hastane yanıtı

AKP Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen partisinin sosyal medya hesabı üzerinden, kendisini eleştiren CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan'a yanıt verdi. Gökmen, "Bu günlerde bizim tek amacımız halkımızın sağlığıdır" dedi.

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan Bodrum Devlet Hastanesinin yarım kalan inşaatı önünde bir açıklama yapmış ve inşaatın bitirilmesini istemişti. Karahan, AKP Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen'in koronavirüsden Bodrum'da yaşamını yitirenlerin sayısıyla ilgili açıklamasına atıfta bulunarak, "İstanbul’un kanala değil, Bodrum’un hastaneye ihtiyacı vardır.
Bodrum’da sağlık alanında konuşacak, halkın sağlığı ile ilgili açıklama yapacak en son kurum AKP İlçe Örgütü’dür
" demişti.

AKP Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen 1

AKP Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen

Bu açıklamalara AKP Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen partisinin sosyal medya hesabı üzeirnden yanıt verdi. Gökmen'in açıklamalarının yer aldığı paylaşımı şöyle;

"Değerli Bodrumlular,

Dün yapmış olduğumuz açıklamada Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın koronavirüs nedeniyle Bodrum’da ki vefat sayısını resmi makamlara sormadan fazla olarak açıklamasını eleştirmiş ve bu durumun infial yaratabileceğini belirtip, bu tarz açıklamalarda resmi makamların dikkate alınmasını söylemiştik. Bu konuda söylediklerimizin arkasındayız ve ısrarla böyle olması gerektiğini savunuyoruz. Bu açıklamamızdan sonra CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan’ın her zaman yaptığı gibi, gerçeklerin üzerini örterek konuyu çarpıttığını öğrendik. Siyasi yaşamı boyunca ne zaman köşeye sıkışsa gündemi çarpıtmayı huy edinen, kendi hayal dünyasında hayali düşmanlar yaratıp gündem değiştirmek için o hayallerle savaşan, öfkeden, kavgadan ayrışmadan beslenen Halil Karahan, bu konuda muhatabımız değildir.

Bu günlerde bizim tek amacımız halkımızın sağlığıdır. Bu sağlık sadece fiziken değil, ruhen de olmalıdır. Bir yetkilinin ortaya çıkıp, resmi makamların verilerini hiçe sayarak abartı rakamlarla açıklama yapması, büyük sorundur. Halkımızın sağlığını ve moralini olumsuz yönde etkilemektedir. Bu sorunun üstü, gündem değiştirmekle kapatılamaz. Bu hassas dönemde herkes ağzından çıkanı bilmeli, sözlerini tartarak söylemelidir ve de tek kaynağı Resmi makamlar olmalıdır.

Bodrum Devlet Hastanesi süreciyle ilgili gerekli açıklamayı ve bilgilendirmeyi daha önce yaptık. Süreci takip ediyor ve tüm vatandaşlarımız gibi bir an önce Bodrum’a kazandırılmasını istiyoruz. Bu yönde de yoğun bir şekilde çalışıp, halkımızı sürekli bilgilendiriyoruz.

Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu bu günlerde, çok haklı uyarımızı çarpıtarak, kendine siyasi rant sağlamaya çalışanların bu çabaları beyhude çabadır. Tıpkı Acı Ot Festivali’nin mutlaka iptal edilmesiyle ilgili uyarımız ve sonrasında yaptıkları gibi.

Kimse kusura bakmasın ama halkımızın sağlığı bizim için çok önemlidir ve asla siyasi malzeme yapılamaz. Bu yüzden sadece hizip ve kavgayla beslenen siyasilerin gündem değiştirme ve çarpıtma numaralarına alet olmayacağız.

Bu yönde bir açıklama daha yapmak bizleri üzmüştür. Ancak bundan sonra bu yönde bir polemiğin içinde olmayacağımızın da bilinmesini isteriz.

Saygılarımızla,
Osman Gökmen
AK Parti İlçe Başkanı
"

TAGS;

AKP Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan

Muğla politika haberleri