Muğla siyaset haberleri
HABER

CHP Bodrum İlçe Başkanı Karahan'dan fetih tepkisi

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

CHP'li Karahan'dan fetih tepkisi

CHP Bodrum İlçe Başkanı Karahan'dan fetih yanıtı

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 05.02.2020 / CHP Bodrum İlçe Başkanı Karahan'dan fetih tepkisi

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, AKP Muğla İl Başkanı Kadem Mete’nin partisinin Bodrum İlçe Başkanlığı devir teslim töreninde Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul fethine atıfta bulunarak “Bodrum’u da, Muğla’yı da alacağız” sözlerine yanıt verdi.

Bodrum’un hoşgörü ve özgürlükler kenti olduğunu söyleyen Karahan, “Bodrum sadece CHP’nin değil, barışın, umudun, hoşgörünün ve dayanışmanın kalesidir. Bodrum halkının Cumhuriyet Halk Partisi’ne verdiği destek ve güvenin altında işte bu özellikler yatıyor. Siz ne kadar fetih masalları anlatsanız da, bu özelliklere sahip olmadığınız sürece Bodrum’un şifresini çözemezsiniz” diye konuştu.

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan 2

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan

Boş vaatler

AKP iktidarının Bodrum’a yıllardır bir çivi bile çakmadığını ancak seçim dönemlerinde adaylarını boş vaatlerle meydanlara çıkardığını söyleyen Halil Karahan, “Bodrum halkı, 31 Mart yerel seçimlerinde özgürlüğe, demokrasiye, sevgiye, barışa ve huzura oy verdi. Bol keseden atılan projelere değil, ayakları yere basan projelere oy verdi. Çünkü Bodrum’un boş vaatlerle kaybedecek bir dakikası bile yok” dedi.

İktidar partisinin Bodrum’da söz verdiği projelerden bir tanesini bile hayata geçiremediğini söyleyen Karahan açıklamasında şunları kaydetti:

AKP il ve ilçe başkanları Bodrum’u fethetmek için kuşanmadan önce, Bodrum halkının sorduğu sorulara cevap versinler. Örneğin Bodrum’un ‘bitmeyen’ hastanesi, ne zaman hizmete girecek? 2017 yılında yapımına başlanan Bodrum Devlet Hastanesi, yılan hikayesine dönmüş durumda. Aylardır çivi çakılmıyor. Duyuyoruz ki bu hastaneyi yarıda bırakıp giden şirket, başka yerde hapishane yapmaya başlamış! Hastanenin kalan işlerinin tamamlanması için neden ihaleye çıkılmıyor? Ne bekliyorsunuz? Bir diğer AKP balonu , Bodrum’a yapılacağı duyurulan Gençlik Merkezi. Yıllardır adı var kendisi yok bir durumda. Ne bekliyorsunuz? Bodrum-Yalıkavak yolu başladığı gibi durdu. Ne kadar harcadığınız belli değil. Biz sadece daha ne kadar bekleyeceğimizi öğrenmek istiyoruz.

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan 3

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan

İnsan odaklı hizmet

Cumhuriyet Halk Partisi’nin, Bodrum’da ve Muğla’da sosyal ve halkçı belediyecilik anlayışıyla her seçimde halkın desteğini ve güvenini aldığını belirten CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, “Biz Ege ve Akdeniz’in buluştuğu bu sıcacık coğrafyada, insan odaklı, istihdam odaklı, doğa ve çevre odaklı, samimi ve ayağı yere basan projelerimizle var olmaya devam edeceğiz”dedi.

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan açıklamasını şöyle sürdürdü;

Sizler de iktidar partisinin temsilcileri olarak, öncelikle tüm milletimizi kırıp geçiren ekonomik krize, işsizlik sorununa, açlık sınırına çözüm üretmek için mesai harcamalısınız. Hedefiniz seçim kazanmak ise önce halk iradesine, sonra da halkın taleplerine kulak vermeyi öğrenmeniz gerekiyor. Kaldı ki 31 Mart yerel seçimleri, Türkiye’nin siyasetinde ciddi bir dönüşümün başlangıcı oldu. Bu dönüşümü hazmedemeyen AKP iktidarı ve yereldeki temsilcileri, şimdi son çırpınışlarını sergiliyorlar. Halkın iradesine saygı göstermeyen siyasetçilerin, ‘fetih’ hayalleri kurması bizi hiç şaşırtmıyor. Ancak her şeye rağmen kulaklarına küpe olsun ki, Bodrum halkı, Muğla halkı özgürlüğe, demokrasiye, içten ve samimi hizmet edene oy vermeye devam edecektir. Seçim zamanı gelip altı boş projeler anlatanlara değil.

TAGS;

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan

AKP Muğla İl Başkanı Kadem Mete

Muğla politika haberleri