Muğla Haberleri
HABER

Turgutreis İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi temeli atıldı

Muğla | Haber | News

MUĞLA HABER

Turgutreis İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi

Bodrum’un en büyük atıksu arıtma tesisi

PaylaşGümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 29 Haziran 2021 - Turgutreis İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi

Turgutreis İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi'nin temeli atıldı. Yatırım Bodrum’un en büyük atıksu arıtma tesisi olacak.

Turgutreis Mahallesinde gerçekleşen temel atma törenine MBB Başkanı Osman Gürün’ün yanı sıra, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Akyarlar, Turgutreis, Karabağ, Akçaalan, İslamhaneleri, Dereköy, Peksimet ve Bahçelievler mahallerine 160 milyon TL maliyetle yapılan 160 kilometrelik kanalizasyon hattı, temeli atılan Turgutreis Atıksu Arıtma tesisine bağlanacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan 37 bin metreküp kapasiteyle yaklaşık 195 bin kişiye hizmet verecek olan “Turgutreis İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi” temel atma töreni Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün de katılımıyla gerçekleştirildi.

Yapılan yatırımlarla Bodrum kıyı şeridinde altyapı yüzde 46’dan yüzde 91 oranına yükselecek. Ayrıca altyapı hizmetlerinden yararlanan nüfusta 170 binden 750 bine çıkacak.

Turgutreis İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi temela tma töreni, Bodrum belediye Başkanı Ahmet Aras

Turgutreis İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi temel atma töreni, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras - Haziran 2021 - GHA

Törende konuşan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, yıllardır bir eksiklik olarak gördükleri ve bekledikleri önemli bir yatırımın Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilmesinden dolayı çok memnun olduklarını söyledi.

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, “Bizim belediyelerimiz çevreci yatırımlar yaparak hem doğayı hem de diğer canlıları koruyan yatırımları hayata geçirmeye devam ediyorlar. Bu nedenle Osman Başkanıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

Turgutreis İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi temel atma töreni, MBB Başkanı Osman Gürün - Haziran 2021 - GHA

Turgutreis İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi temel atma töreni, MBB Başkanı Dr. Osman Gürün - Haziran 2021 - GHA

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “Bu yatırım 2015 yılının ortasında başlayan Dünya Bankası kredi anlaşmasından itibaren başlayan bir projeydi. Türkiye’de sadece 2 belediye bu krediden yararlanabildi ve 83 milyon Euro kredi sağladık” dedi.

MUĞLA SICAK HABER, SON DAKİKA HABERLERİ

Muğla ve ilçelerinde yaşanan tüm sıcak gelişmeler, son dakika haberleri için  →  BURAYA TIKLAYIN

TAGS;

Turgutreis İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi

Muğla Büyükşehir Belediyesi

Muğla haberleri