Muğla Haberleri
HABER

Muğla'da rüşvet operasyonu

Muğla | Haber | News

MUĞLA HABER

Marmaris'te ruhsat operasyonu 5 gözaltı

Kılıçdaroğlu'nun 2 koruma polisi açığa alındı

PaylaşGümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 25 Mayıs 2021 - Kılıçdaroğlu'nun 2 koruma polisi açığa alındı

Muğla'da düzenlenen rüşvet operasyonunda CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun 2 koruma polisi açığa, 5 kişi de gözaltına alındı.

Muğla'da bir akaryakıt istasyonu sahibinden, iptal edilen ruhsatı yeniden çıkarmak vaadiyle rüşvet aldığı öne sürülen 6 şüpheliden 5'i yakalandı. Şüpheliler arasında bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2 koruma polisi, "rüşvet" iddiasıyla açığa alındı.

Muğla'nın Marmaris ilçesinde E.S.'nin 10 yıl boyunca işlettiği ve sonrasında yıllık 400 bin avroya kiraya verdiği akaryakıt istasyonunun ruhsatı, kavşakta bulunması nedeniyle Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından iptal edildi.

Cumhuriyet Gazetesi'nde de yer alan haberdeki iddialara göre bunun üzerine ruhsatı tekrar çıkarmak üzere başvuran ancak olumlu yanıt alamayan E.S., önce H.E.A. ile ardından F.U. ile görüştü. İddialara göre ruhsat sorununu çözmek için 1 milyon 250 bin lira rüşvet talep edildi.

Şüphelilere farklı tarihlerde 800 bin lira veren akaryakıt istasyonu sahibi E.S., ruhsat yenilenmeyince kalan miktarı ödemeyi reddetti. Bunun üzerine tehdit edilen E.S., Muğla Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesine giderek şikayetçi oldu.

Gözaltı, Arşiv - GHA

Gözaltı, Temsili görsel - Arşiv - GHA

Güvenlik güçlerince yapılan çalışmalarda Ankara Emniyet Müdürlüğü Koruma Şubesinde görevli olan, aynı zamanda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun koruma ekibinde de yer alan polis memurları E.Ü. ve B.İ'nin, Ankara'daki bürokratlar aracılığıyla ruhsat sorununu gidermeye çalıştığı ve karşılığında maddi menfaat sağladığı da iddia edildi.

Ayrıca E.Ü.'nün Muğla'da bazı kişilere şiddet uygulayarak "parayı tahsil etmeleri" konusunda talimat verdiği de öne sürüldü. "Yağma" suçunu işledikleri iddia edilen 6 şüpheliye yönelik operasyonda, aralarında 2 polis memurunun da bulunduğu 5 şüpheli gözaltına alındı, firari 1 şüphelinin yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Söz konusu polis memurlarının İçişleri Bakanlığınca açığa alındığı belirtildi.

Kaynak: Cumhuriyet Gazetesi TIKLA

MUĞLA SICAK HABER, SON DAKİKA HABERLERİ

Muğla ve ilçelerinde yaşanan tüm sıcak gelişmeler, son dakika haberleri için  →  BURAYA TIKLAYIN

TAGS;

2 polis açığa alındı

Muğla rüşvet operasyonu

Muğla haberleri