Muğla Haberleri
HABER

CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanları Muğla’da toplandı

Muğla | Haber | News

MUĞLA HABER

Pandemi, Turizm ve Deprem konulu toplantı

Toplantıya Gürün ev sahipliği yaptı

PaylaşGümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 21 Mart 2021 - CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanları Muğla’da toplandı

CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanları Muğla’da “Pandemi, Turizm, Deprem” konu başlıkları ile toplandı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, “Pandemi, Turizm ve Deprem” ana başlıkları ile CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanları toplantısına ev sahipliği yaptı.

Toplantıya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanları Muğla buluşmasının açılış konuşmasını ev sahibi Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün yaptı. Başkan Gürün, “Bugün 21 Mart Nevruz bayramı, uyanış, diriliş ve yaradılış günü, rengarenk çiçeklerin, mutluluğa, umuda açtığı baharın müjdeleyicisi gün. Umuda ve mutluluğa ihtiyacımız var" dedi.

MUĞLA SICAK HABER, SON DAKİKA HABERLERİ

Muğla ve ilçelerinde yaşanan tüm sıcak gelişmeler, son dakika haberleri için  →  BURAYA TIKLAYIN

CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanları Muğla’da toplandı 2

CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanları Muğla’da toplandı - GHA

Gürün konuşmasını şöyle sürdürdü;

"Belediyelerimiz kendilerine verilen yetkilerle şehirlerimizi koruyabilmeli. Oysa Ankara’da alınan imarla ilgili, madenle ilgili bir karar bizlerle paylaşılmıyor. İmar konusunda 4 kurum yetkili ve karar alabiliyorlar. Yetkilerin Büyükşehirlerde olup denetim mekanizması merkezi hükümet olmalı."

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. osman Gürün sözlerini şöyle sürdürdü;

CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanları Muğla’da toplandı 3

CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanları Muğla’da toplandı - GHA

"Bugünkü toplantımızın konuları pandemi, turizm ve deprem. Pandemi ile ilgili çok değerli Prof.Dr.Kayıhan Pala, depremle ilgili çok değerli Prof.Dr.Naci Görür, turizmle ilgili yine çok değerli Osman Ayık bugün bizlerle. Çok değerli hocalarımıza bizlerle oldukları için teşekkür etmek istiyorum.

Açılış konuşmasından sonra “Pandemi, Turizm, Deprem” ana başlıklarıyla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanları’na Prof.Dr. Kayıhan Pala, Prof. Dr. Naci Görür ve TÜROFED eski başkanı Osman Ayık tarafından sunum yapıldı.

MUĞLA SICAK HABER, SON DAKİKA HABERLERİ

Muğla ve ilçelerinde yaşanan tüm sıcak gelişmeler, son dakika haberleri için  →  BURAYA TIKLAYIN

TAGS;

Pandemi, Turizm ve Deprem toplantısı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün

Muğla haberleri