Muğla Haberleri
HABER

Muğla'da valilik ücretsiz maske dağıtımına başladı

Muğla | Haber | News

MUĞLA HABER

Açıklamayı Muğla Valisi Esengül Civelek yaptı

Koronavirüse karşı ücretsiz maske

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 20 Nisan 2020 - Muğla'da valilik ücretsiz maske dağıtımına başladı

Koronavirüs salgını ile mücadele amacıyla başlatılan 'Ücretsiz Maske Dağıtımı' projesi kapsamında, temin edilen maskelerin ücretsiz olarak dağıtımı Muğla Valiliği'nce başlatıldı.

Koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında toplu yaşam alanları ve kamuya açık alanlarda maske takılmasının zorunlu kılınması ve satışının yasaklanmasının ardından Vefa Sosyal Destek Grupları tarafından 10 ve üzeri işçi çalıştıran işletmeler, Pazar yerleri, otobüs durakları ve kamu binalarının girişlerinde vatandaşlara ücretsiz maskeler dağıtılıyor.

Muğla'da valilik ücretsiz maske dağıtımına başladı

Muğla'da valilik ücretsiz maske dağıtımına başladı

Maske dağıtımı konusunda açıklamalarda bulunan Muğla Valisi Esengül Civelek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda Muğla’da ilk etapta 26 bin maskenin on ve üzeri işçi çalıştıran işletmelere, 42 bin maskenin de Vefa Destek Grupları tarafından il genelinde vatandaşların yoğun olarak bulunduğu yerlerde dağıtımına başlandığını ifade etti.

Bu zorlu sürecin sağlıklı ve güvenli bir şekilde atlatılabilmesi için vatandaşların alınan tedbirlere riayet etmelerinin öneminde değinen Vali Civelek, il genelinde tedbirlerin titizlikle uygulandığını, ilgili tüm tarafların bu konuda büyük hassasiyet gösterdiğini belirtti.

Muğla Valisi Esengül Civelek

Muğla Valisi Esengül Civelek

Vali Civelek, alınan tedbir ve kurallara uymayanlar hakkında cezai işlem uygulanacağını belirterek vatandaşların da bu konuda hassasiyet göstermesi gerektiğini ifade etti.

Vali Civelek, Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamında 2. Faz 1000 TL nakdi yardımların da ihtiyaç sahibi vatandaşlara PTT dağıtıcıları, bekçiler ve kolluk birimlerin tarafından evlerinde dağıtılmaya başlandığını söyledi.

Kaynak;

http://www.mugla.gov.tr/vatandaslara-ucretsiz-maske-dagitimina-baslandi

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Muğla Valisi Esengül Civelek

Ücretsiz maske dağıtımı

Muğla haberleri