Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Koronavirüsten ölenlerin sayısı 92'ye yükseldi

Genel | Haber | News

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Ne yazık ki ölüm sayısı çok hızlı artıyor

#evdekal

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 27.03.2020 - Koronavirüsten ölenlerin sayısı 92'ye yükseldi

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 24 saatte 17 yurttaşın daha koronavirüs salgını nedeniyle yaşamını yitirdiğini ve sayısın 92'ye çıktığını söyledi. Bilim Kurulu'nun önerileri CUmhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın değerlendirmesine sunuldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni verileri az önce canlı yayında açıkladı. Bakan Koca, Türkiye'de koronavirüs nedeniyle 17 yurttaşın daha yaşamını yitirdiğini açıkladı. Ayrıca yaptığı açıklamada, 2 bin 69 yeni vakanın tespit edildiği bilgisini verdi. Türkiye'de 11 Mart'tan bu yana koronavirüs nedeniyle 92 kişi yaşamını yitirirken, koronavirüs vaka sayısı 5 bin 698 oldu.

Koca şunları söyledi;

"Bugün Bilim Kurulumuzla en önemli toplantımızı yaptık. Hastalığın yayılmasına karşı daha ileri tedbirlere ihtiyacımız olduğunu gördük. Çalışma şartları, çalışma günleri tatiller düzene konmalıdır. Bilim kurulunun 83 milyon için önerdiği tedbir, belli bir süreliğine belli sınırlar konmuş bir hayattır. Artık yeni bir mücadele yöntemi hayata geçiyor."

"Biz de 10 Mart'tan öncesine dönemeyiz. Önümüzdeki günler istesek de istemesek de farklı olacak. Bu hastalık bütün dünyada hayatı değiştirecek yayılma kabiline sağlık. Bu bulaşıcı hastalık, en çok sosyal ortamda bulaşıyor. Temas kesilince virüsün önü kesiliyor. Hastalığın engellenmesini şartlarını sağlamak zorundayız. Bugün Bilim Kurulumuzda belki de en önemli toplantımızı yaptık. Daha ileri tedbirlere ihtiyacımız olduğunu gördük. Dünyada başarı göstermiş yöntemleri değerlendirdik."

Ayrıntılar geliyor

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Dr. Fahrettin Koca

Koronavirüsle mücadele

Hayatın içinden haberler