Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Erdoğan'dan maaş ve ikramiye açıklaması

Genel | Haber | News

https://www.48haber.com.tr/


Bayram izni 9 gün

48 Haber Ajansı (GHA) - 06.06.2023 - Cumhurbaşkanlığı Kabinesi ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı sonrası Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından kameraların karşısına çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan açıklamalar. Kurban Bayramı tatilinin idari izinlerle birlikte 9 güne çıkarıldığını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli maaş ve ikramiyelerinin bayram öncesinde ödeneceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı’nın ardından basın açıklaması yaptı.

Toplantıda ele alınan konulara ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan açıklamalar

10 Mart’ta imzaladığımız Cumhurbaşkanı Kararı’yla başlayan seçim sürecini suhuletle tamamladık. 14 Mayıs ve 28 Mayıs tarihlerinde milletimiz rekor bir katılımla iradesine ve geleceğine sahip çıktı.

Gerek Meclis’te, gerekse Cumhurbaşkanı seçiminde elde ettiğimiz tarihî başarıyla, son 21 yıldaki 17’nci seçim zaferimize imza atmış olduk. 2014 yılından beri şanla, şerefle yürüttüğümüz Cumhurbaşkanlığı görevini aziz milletimizin takdiriyle 5 sene daha sürdürme imkânına kavuştuk.

Yine büyük bir demokrasi zaferiyle bizleri buluşturan, iki bayram arasında milletimize iki demokrasi bayramı yaşatan Rabbimize hamd ediyoruz. Seçim sonuçlarının ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Her iki seçimde de tercihini sandığa demokratik yollarla yansıtan tüm vatandaşlarımı buradan bir kez daha tebrik ediyorum.

28 Mayıs tarihi itibariyle Türk demokrasisini, dünyada referans alınan, gıptayla takip edilen bir konuma yükselten her bir insanımıza müteşekkiriz. Şahsımıza olan teveccühlerini her iki seçimde de çok güçlü bir şekilde gösteren yaklaşık 28 milyon kardeşime ayrıca şükranlarımı sunuyorum.

‘Türkiye, Türkiye’den daha büyüktür’ gerçeğine yeniden şahitlik etmemize vesile olan dünyanın dört bir yanındaki dost ve kardeşlerimize de, şahsım, ülkem ve milletim adına teşekkür ediyorum. Bu süreçte, Türkiye’nin sadece yakın çevresinde değil, Afrika’dan Asya’ya, Latin Amerika’dan Balkanlara, Orta Doğu’dan Türk ve İslam âlemine kadar yüzlerce ülkede umudun, direnişin, şefkatin, merhametin, müstevliler karşısında dik bir duruşun adı olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Seçimin, siyasi olarak kazananları elbette bellidir. Ama bu seçimlerde bizimle ve ittifakımızla birlikte tüm Türkiye kazanmıştır. Siyasi tercihi ne olursa olsun 85 milyonun her bir ferdi kazanmıştır. ‘Allah Türkiye’ye zeval vermesin’ diye ellerini semaya açan yüz milyonlar kazanmıştır. ‘Dünya 5’ten büyüktür’ çağrımızın yüreklerine inşirah düşürdüğü milyarlarca mazlum ve mağdur kazanmıştır.

https://www.48haber.com.tr/

ENGLISH

Salary and bonus statement from Erdogan

The Presidential Cabinet held its first meeting. After the meeting, Erdıgan made statements.

Statements from President Recep Tayyip Erdoğan, who appeared before the cameras after the Presidential Cabinet Meeting. Explaining that the Eid al-Adha holiday has been extended to 9 days with administrative permissions, President Erdoğan stated that pensions and bonuses will be paid before the holiday.

President Recep Tayyip Erdoğan made a press statement after the Presidential Cabinet Meeting held at the Presidential Complex.

Making statements regarding the issues discussed at the meeting, President Erdoğan said:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan açıklamalar 1

Salary and bonus statement from Erdogan

We have successfully completed the election process, which started with the Presidential Decree that we signed on March 10. On May 14 and May 28, our nation took care of its will and future with a record participation.

We have achieved our 17th election victory in the last 21 years, with the historical success we have achieved both in the Parliament and in the Presidential election. We have had the opportunity to continue our Presidency, which we have been carrying out with glory and honor since 2014, for another 5 years with the appreciation of our beloved nation.

Again, we thank our Lord for bringing us together with a great victory of democracy and giving our nation two democracy days between two holidays. We wish the election results to be beneficial for our country, our nation and all humanity. I would like to congratulate once again all my citizens who have democratically expressed their preferences in both elections.

As of May 28, we are grateful to each and every one of our people who have elevated Turkish democracy to a position that is taken as a reference and followed with envy in the world. I would also like to express my gratitude to approximately 28 million brothers and sisters who showed their trust towards us very strongly in both elections.

On behalf of myself, my country and my nation, I would like to thank our friends and brothers from all over the world who have helped us witness the truth that "Turkey is bigger than Turkey". In this process, it is the name of hope, resistance, compassion, compassion, and standing upright against the enslaved, not only in Turkey's immediate surroundings, but also in hundreds of countries from Africa to Asia, from Latin America to the Balkans, from the Middle East to the Turkish and Islamic world. has emerged once again.

Of course, the political winners of the election are clear. But in these elections, all of Türkiye has won with us and our alliance. Regardless of their political preferences, every single member of the 85 million won. Hundreds of millions who raised their hands to the heavens so that 'May Allah not let Turkey die' have earned them. Billions of oppressed and oppressed have won the heart of our call "The world is bigger than 5".

Muğla hastaneleri

TAGS

2023 Cumhurbaşkanlığı Kabinesi

Bayram izin ve ikramiyeleri

Hayatın içinden haberler