Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Koronavirüs spor dünyasını çok fena vurdu

Genel | Haber | News

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Galatasaray, Fenerbahçe, Başakşehir'den açıklamalar

Tedavi altına alındılar

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 25.03.2020 - Koronavirüs spor dünyasını çok fena vurdu

Galatasaray, Fenerbahçe, Başakşehir dahil futbol camiasında koronavirüsten etkilenenlerle ilgili açıklamalar ardı ardına gelmeye devam ediyor. İşte spor dünyasındaki koronavirüsle ilgili son durum.

Fenerbahçe'den korona açıklaması

Fenerbahçe Kulübü, Samandıra Can Bartu Tesisleri'nde yapılan koronavirüs testi sonrasında bir oyuncuda ve bir sağlık heyeti çalışanında yeni tip koronavirüs (COVID-19) bulgularına rastlandığını açıkladı.

Fenerbahçe Kulübü, bir futbolcu ve bir sağlık çalışanının koronavirüs olduğunu açıkladı.

Fenerbahçe Bayrak

Fenerbahçe S.K.

Kulüpten yapılan açıklama şöyle:

"Futbol A Takımımızın oyuncuları, teknik kadrosu ve idari çalışanları bugün Samandıra Can Bartu Tesisleri'nde koronavirüs testinden geçmiştir. Yapılan tetkiklerde bir oyuncumuzda ve bir sağlık heyeti çalışanımızda yeni tip koronavirüs (COVID-19) bulgularına rastlanmıştır. Oyuncumuzun ve sağlık heyeti çalışanımızın ileri tetkiklerinin ve tedavilerinin yapılması amacıyla hastaneye sevkleri gerçekleştirilmiştir."

Galatasaray’da 4. koronavirüs vakası

Galatasaray’da 4. koronavirüs olayı yaşandı. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Abdurrahim Albayrak, eşi Şükran Albayrak'dan sonra oğlu Hikmet Albayrak da koronavirüs hastalığına yakalandı. Bu gelişme canlı yayında Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz tarafından açıklandı.

Fatih Terim

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim

Fatih Terim’in son durumu

Fatih Terim’in kızı Buse Terim Bahçekapılı, tecrübeli teknik adamdan yeni bir haber olmadığını, durumunun iyi olduğunu açıkladı. Buse Terim Bahçekapılı'nın açıklaması şöyle;

"Bugün yeni bir haber yok, dün ile aynı. Babam iyi. Daha iyi olacak, biliyorum. Bugün bizler aile fertleri olarak pek iyi değiliz ama iyi olacağız. Bu hastalık şu anda hepimize olabilir, hepimizde olabilir ve farkında bile olmayabiliriz. Bu yüzden uyarıları dinleyin, kalabiliyorsanız evde kalmaya devam edin. Hepinizin iyi dileklerini okuyorum ve hislerimizin karşılıklı olduğunu bilmenizi istiyorum."

Galatasaray bayrak

Galatasaray S.K.

Erteleyin dedik, TFF ısrarla oynattı

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, GSTV’ye açıklamalarda bulundu. Cengiz şöyle konuştu:

"Şu anda çalışan tüm Galatasaray TV personeline teşekkür ediyorum. Abdurrahim Beyin oğlu Hikmet Bey de pozitif çıktı. Fatih Hocamızın durumu iyiye gidiyor. Benim sağlık durumum şu an için iyi. Belirti yok, test yapıldı, sonuçlarını bekliyoruz. Hekimler yüzde 80’in yakalanacağını söylüyor, devletimiz ulusal kurtuluş savaşı veriyor, bize düşen görev devletimize destek olmaktır. Öncelikle kadın ve çocuklarımızı korumalıyız. Maçları erteleyin diye yalvardık, yanlış anladılar sanki maç oynayalım dediğimizi iddia ettiler. İlk hasta sonrası panik oldu. O günlerde, TFF Başkanı maç seyirciliki oynanacak dedi, biz de dezenfekte işlemi yapıyoruz dedik. Bu sözümü farklı yere çektiler. Bütün konuştuklarımızın miladı, 12 Mart Perşembe 19:00'da devletimizin ani bir kararla seyircisiz oynatma kararıdır. Biz de şaşırdık. TFF seyircili dedi, 3 saat sonra devletimiz seyircisiz dedi. Bilmediğimiz şeyler olduğu izlenimini aldık."

Göksel Gümüşdağ pozitif iddiası

Türkiye’de seyircili oynanan son maça ev sahipliği yapan Başakşehir’in Başkanı Göksel Gümüşdağ’ın Kadıköy yakasındaki bir hastanede gözlem altında tutulduğu, ilk testisinin negatif çıktıgı, ikinci testin sonucunun ise beklendiği açıklandı.

Başakşehir bayrak

Başakşehir S.K.

Futbolcu Burak Yılmaz ise Gümüşdağ'ın sonucunun pozitif olduğunu öne sürdü. İddiaya göre testleri pozitif çıkan Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ ve eşi tedavi altında. Ancak bu iddiaların hiç birisi kulübün basın ofisi tarafından doğrulanmadı.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Türk spor camiasında koronavirüs tehdidi

Koronavirüsle mücadele

Hayatın içinden haberler