Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Fatih Terim, coronavirüsüne yakalandı

Genel | Haber | News

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Fatih Terim testin pozitif çıktığını açıkladı

Liglerin tatil edilmesini talep etmişti

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 23.03.2020 - Fatih Terim, corona virüsüne yakalandığını açıkladı

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, coronavirüsüne yakalandığını açıkladı. Fatih Terim'in açıklamasında "Bugün yapılan test sonuçlarına göre Corona Virüs sonucum pozitif çıkmıştır. Hastanede emin ellerdeyim. Merak etmeyin. En kısa zamanda haberleşmek üzere.." ifadeleri yer aldı.

Ayrıntılar birazdan

Terim'in kızından Tweet

Fatih terim'in kızı Merve Terim Çetin babasının koronavirüs testinin pozitif çıktığının anlaşılmasından sonra sosyal mesya hesabından, "Sizin Allah belanızı versin! Hepiniz Allahınızdan bulun!" yazılı paylaşım yaptı.

Buse Terim Bahçekapılı'dan duygusal mesaj

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in kızı Buse Terim Bahçekapılı, "Nefesim daralıyor ve hayatımın en kötü saniyelerini yaşıyorum. Yaşadığım korku tarifsiz, yanında olamamanın verdiği acı daha tarifsiz" dedi.

Buse Terim Bahçekapılı'nın mesajı;

"Çok şey söylemek istiyorum ama kelimeleri seçemiyorum.. Nefesim daralıyor ve hayatımın en kötü saniyelerini yaşıyorum. Yaşadığım korku tarifsiz, yanında olamamanın verdiği acı daha tarifsiz."

Liglerin ertelenmesini istemişti

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 15 Mart 2020 Pazar günü düzenlediği basın toplantısında koronavirüs tehdidine karşın liglerin ertelenmemesine tepki göstermişti.

Terim tüm dünyadaki koronavirüs önlemlerini sıraladıktan sonra, "Hepimizin hayatı tehlikede. Ertelense, bütün futbolcuları evlerine yollasak, olacak herhangi bir hadiseden kimsenin gocunması gerekmiyor" demişti.

Tecrübeli teknik adam, özetle şu ifadeleri kullanmışdı:

"Kimseyi kırmak, kimseyi üzmek niyetinde değilim ama doğruları da tabii ki söyleyeceğim. Bazıları söyleniyor, ben söylüyorum. Sağlığımız ve hayatımız söz konusu. Böyle de bir illet var. Hepimiz elimizden geldiğince yardımcı olacağız. Bizim, oyuncuların ve sizlerin hayatı söz konusu. Burada akreditasyon sahibi 850 kişi var. Çok yakınız. Hani 1-1,5 metreden uzak duracaktık. Oyuncuların öpüşmesine mani olabilir misiniz? İmkanı yok. Hepimizin hayatı tehlikede. Ertelense, bütün futbolcuları evlerine yollasak, olacak herhangi bir hadiseden kimsenin gocunması gerekmiyor. Çünkü herkes kendisini hür iradesiyle virüsten koruyacak ama birimizden bir şey çıkarsa hepimiz karantinaya gideceğiz. Top toplayıcı çocuklar da dahil."

TFF'den mesaj

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve kulübün 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak'ın koronavirüs testlerinin pozitif çıkması üzerine Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) resmi web sitesinden bir mesaj yayınladı.

TFF mesajı

TFF Geçmiş olsun mesajının yayınlandığı web sayfası

İşte o mesaj;

"Fatih Terim ve Abdurrahim Albayrak'a geçmiş olsun dileriz

23.03.2020
Fatih Terim ve Abdurrahim Albayraka geçmiş olsun dileriz

Galatasaray Spor Kulübü'nün önce 2. Başkanı Sayın Abdurrahim Albayrak, daha sonra da Teknik Direktörü Sayın Fatih Terim'in koronavirüs testlerinin pozitif çıktığını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.

Sayın Fatih Terim ve Sayın Abdurrahim Albayrak'a acil şifalar diliyor, en kısa sürede sağlıklarına kavuşacaklarına inanıyoruz. Terim ve Albayrak aileleri ile Galatasaray camiasına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Türkiye Futbol Federasyonu"

TFF Geçmiş olsun mesajının yayınlandığı web sayfası

TFF Geçmiş olsun mesajının yayınlandığı web sayfası

Kaynak;

https://www.tff.org/default.aspx?pageID=1269&ftxtID=33189

 

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Fatih Terim

Koronavirüsle mücadele

Hayatın içinden haberler