Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Livaneli'nin yeni romanında Egeli bir aile var

Genel | Haber | News

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Yeni roman; "Balıkçı ve oğlu"

İnkılâp Kitabevi etiketiyle yayımlanacak

Paylaş

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 08.05.2021 - Livaneli'nin yeni romanında Egeli bir aile var

Zülfü Livaneli, yeni romanı 'Balıkçı ve Oğlu' ile geri dönüyor. Livaneli’nin yeni kitabı 25 Mayıs’ta ön siparişe çıkacak.

Yazar ve müzisyen Zülfü Livaneli'nin, Egeli bir balıkçı ailenin üzerinden göçmenlik meselesi ve ekolojik yıkıma odaklandığı yeni romanı Balıkçı ve Oğlu yakında okurlarıyla buluşacak.

Üç yıllık uzun bir araştırma ve gözlem sonucu ortaya çıkan 'Balıkçı ve Oğlu' romanı 25 Mayıs’ta ön siparişe çıkacak. Yazar, İnkılâp Kitabevi etiketiyle yayımlanacak olan yeni romanı, "Balıkçı ve Oğlu" ile son yılların en can yakıcı ve büyük dramı “göçmenliği”; balıkçı Mustafa, Mesude ve Samir bebek üzerinden anlatıyor.

Zülfü Livaneli

Zülfü Livaneli. Görsel: Zülfü Livaneli web sitesinden alıntıdır

O güne dek sıcak evlerinde televizyondan izledikleri haberlerden veya tanışlarla sohbetlerden aşina oldukları ölü insan bedenleri ve yarı ölü bir bebek evliliklerinin tam ortasına düşerek bir bomba etkisi yaratıyor; aile ilişkilerini bambaşka bir çehreye büründürüyor.

Usta yazar, okurlarını Ege kıyılarında etkileyici bir yolculuğa çıkarırken sadece yaşanan can pazarını değil, sermaye eliyle yapılan ekolojik yıkıma da dikkat çekiyor. Zülfü Livaneli’nin, üç yıl aradan sonra yazdığı Balıkçı ve Oğlu, İnkılâp Kitabevi etiketiyle yayımlanacak.

MUĞLA SON DAKİKA, MUĞLA SICAK HABER

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm SON DAKİKA VE SICAK GELİŞMELER 7/24 CANLI WEB SİTEMİZDE  →  BURAYI TIKLAYIN

TAGS;

Zülfü Livaneli

Balıkçı ve Oğlu

Hayatın içinden haberler