Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde değişiklikler

Genel | Haber | News

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Yeni bakanlar, yeni bakanlıklar

Bir bakanlık bölündü

Paylaş

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 21.04.2021 - Yeni bakanlar, yeni bakanlıklar

Cumhurbaşkanlığı kabinesinde değişiklikler yapıldı. Hem bakanlıklar hem de bakanlar değişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı bakanlıklara yaptığı atamalar ve değişikliklere ilişkin kararnameler Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Buna göre; Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kuruldu. Böylelikle Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ndeki bakanlık sayısı 17'ye çıktı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevine de Vedat Bilgin getirildi. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın görevine son verilerek yerine Mehmet Muş getirildi.

MUĞLA SON DAKİKA, MUĞLA SICAK HABER

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm SON DAKİKA VE SICAK GELİŞMELER 7/24 CANLI WEB SİTEMİZDE  →  BURAYI TIKLAYIN

Yeni bakanlar

Yeni bakanlar ve bakanlıklar - Arşiv - GHA

Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Vedat Bilgin. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın hizmet birimleri şunlar oldu:

Çalışma Genel Müdürlüğü, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü, Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğü, Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı, Strateji Geliştirme Başkanlığı, Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı, Personel Dairesi Başkanlığı, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, Özel Kalem Müdürlüğü.

Vedat Bilgin Türk sosyolog, akademisyen, bürokrat ve yazar. 26. Dönem AK Parti Ankara Milletvekili . Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı ve Sosyal Politikalar Kurulu Başkanvekilliği görevi. Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Vedat Bilgin, evli ve iki çocuk babası

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık atandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının hizmet birimleri şunlardan oluştu:

"Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğü, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Personel Genel Müdürlüğü, Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı, Strateji Geliştirme Başkanlığı, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, Özel Kalem Müdürlüğü."

Derya Yanık, AK Parti MKYK Üyesi, avukatve sivil toplum gönüllüsü. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hukuk Komisyonu Başkanlığı ve AK Parti Grup Sözcülüğü görevlerinde de bulunan Derya Yanık, AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi'nde Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmişti.

Ticaret Bakanı değişti

Cumhurbaşkanlığı Kararı'na göre, Anayasa'nın 104 ve 106'ncı maddeleri gereğince, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın görevine son verilerek yerine Mehmet Muş getirildi.

Mehnet Muş, AK Parti Grup Başkanvekilliği, MYK üyeliği yaptı ve İstanbul Milletvekilliği görevini yürütüyordu. İngilizce bilen Muş, evli ve bir çocuk babası.

MUĞLA SON DAKİKA, MUĞLA SICAK HABER

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm SON DAKİKA VE SICAK GELİŞMELER 7/24 CANLI WEB SİTEMİZDE  →  BURAYI TIKLAYIN

TAGS;

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi

Bakanlar değişti

Hayatın içinden haberler