Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Bakan Soylu; "Yetkim var, acımam"

Genel | Haber | News

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Yerleşik yaşayan yabancı uyrukluları uyardı

İçişleri Bakanı; "Yetkim var acımam..."

Paylaş

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 17.04.2021 - Bakan Soylu; "Yetkim var, acımam"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, neden ve kimler için bu sözleri satf etti; "Yetkim var, acımam..."

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'da Koronavirüs Salgınıyla Mücadele Değerlenlendirme Toplantısı'nda konuştu. Kısıtlamaların ihlal, izinlerin de suistimal edilmesne tepki gösteren Bakan Soylu yerleşik yaşadıkları halde turisit gibi davranan yabancı uyrukluları kast ederek, "Açık söylüyorum, kim ikamet sahibi ve pasaportuyla bu işi istismar etmeye kalkarsa ikametini iptal ederim hemen. Elimde böyle bir yetki var, acımam da" dedi.

Bakan soylu konuşmasını şöyle sürdürdü;

"Sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili kimsenin genel bir muafiyeti söz konusu değildir. Muafiyetler zaman ve güzergahla sınırlıdır." diyen Soylu, 'Ben kamu görevlisiyim, avukatım, çiftçiyim' deyip gün boyu kısıtlamalardan muaf olduğunu sanan, bakkala markete gidiyorum deyip tüm şehri gezmeye kalkan olursa buna kesinlikle müsaade etmeyin' dedi.

Ramazan ayında özellikle iftar saati yaklaşınca toplutaşımada yaşanabilecek yoğunlaşmaya dikkat çekerek konuşmasını şöyle sürdürdü;

"Toplu taşıma böyle bir sıkıntıyla hala karşı karşıya. Yapılması gereken çok basit. Pik saatlerde ulaşım imkanlarının en üst seviyeye çıkması, vatandaşımızın mağdur edilmemesi ve en nihayetinde burada toplu taşıma araçları içerisindeki, salgının artmasını engelleyecek oranların İl Hıfzıssıhha Kurulları tarafından alınan seviyelerde tutulması. Ama bu konuda bir yıldır maalesef başaramadığımız meselelerden bir tanesidir. Bu konu diğer dönemlerden çok daha büyük önem arz ediyor. Benim tüm belediyelerden bir ricam var. Allah rızası için elbette ki vatandaşlarımıza yardımda bulunmak sevaptır. Ama başka bir sevap da insanların bu salgından korunmalarını sağlamak. Ramazan yardımlaşma ayıdır, bereket ayıdır."

MUĞLA SON DAKİKA, MUĞLA SICAK HABER

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm SON DAKİKA VE SICAK GELİŞMELER 7/24 CANLI WEB SİTEMİZDE  →  BURAYI TIKLAYIN

Kısıtlamalardan muaf olanlar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu - Arşiv - GHA

Kısıtlamalrdan muaf olanlardan suistimalde bulunanların olduğuna dikkat çeken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun uyarısı net ve açıktı;

"Hem muafiyet belgesi elinde olanların maalesef suistimali söz konusu. Hem de eski alışkanlıklarına devam etmek isteyenlerin suistimalleri söz konusu. Sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili kimsenin genel bir muafiyeti söz konusu değildir. Muafiyetler zaman ve güzergahla sınırlıdır. 'Ben kamu görevlisiyim, avukatım, çiftçiyim' deyip gün boyu kısıtlamalardan muaf olduğunu sanan, bakkala markete gidiyorum deyip tüm şehri gezmeye kalkan olursa buna kesinlikle müsaade etmeyin."

Sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili kimsenin genel bir muafiyeti söz konusu olmadığının altını çizen Bakan Soylu'nun uyarıları şöyle devam etti;

"Bir mesele var; yabancıların da sokağa çıkma kısıtlamalarında muafiyetleri. Turistik faaliyetler kapsamında kısa süreliğine ülkemizde bulunanlar hariç olmak üzere; şimdi ikamet sahibi. Pasaportunu gösteriyor, başımın üzerine pasaportun var. Ama sen ikamet sahibisin, buradaki yerleşiklerin kurallarına tabii olmakla mükellefsin. Açık söylüyorum, kim ikamet sahibi ve pasaportuyla bu işi istismar etmeye kalkarsa ikametini iptal ederim hemen. Elimde böyle bir yetki var, acımam da. Çünkü insanlar evde kalacaklar, siz pasaportunuz var diye siz turist kılığında, imkanında bunu istismar edeceksiniz, buna da müsaade etmeyeceğiz. Onun için kurallarımız çok net, boşluk bırakmıyoruz."

MUĞLA SON DAKİKA, MUĞLA SICAK HABER

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm SON DAKİKA VE SICAK GELİŞMELER 7/24 CANLI WEB SİTEMİZDE  →  BURAYI TIKLAYIN

TAGS;

İçişleri Bakanlığı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu

Hayatın içinden haberler