Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Lise ve ortaokullarda yüzyüze sınavlarda değişiklik

Genel | Haber | News

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Yüzyüze sınav tarihleri değişti

Sınavlar ne zaman yapılacak?

Paylaş

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 24.03.2021 - Lise ve ortaokullarda yüzyüze sınavlarda değişiklik

Milli Eğitim Bakanlığı liselerden sonra ortaokulların da sınavlarını erteleme kararı aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı liselerden sonra ortaokulların da sınavlarını erteleme kararı aldı. 26 Mart Cuma gününe kadar yapılamayan sınavların 3 Mayıs’tan itibaren yapılacak şekilde planlanacağı açıklandı.

Bakanlık ikinci dönem ilk sınavlarıyla ilgili peş peşe yeni kararlar aldı. Önce liseler ardından da ortaokulların sınavları artan vaka sayılarına bağlı olarak 3 Mayıs’a ötelendi. Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle:

“Yüz yüze eğitime devam eden okul ve sınıflarda sınavlar okul ortamında yüz yüze yapılacak. Yüksek ve çok yüksek risk gruplarındaki illerde ortaokulların 5, 6 ve 7’nci sınıflarında 26 Mart Cuma gününe kadar yapılamayan sınavlar, 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren yapılacak şekilde planlanacak.

MUĞLA SON DAKİKA, MUĞLA SICAK HABER

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm SON DAKİKA VE SICAK GELİŞMELER 7/24 CANLI WEB SİTEMİZDE  →  BURAYI TIKLAYIN

İşte o uyarı;

4 ve 8. sınıfların durumu

Yüz yüze eğitimin devam ettiği ilkokul 4’üncü sınıflar ile ortaokulların 8’inci sınıflarında sınavlar, okul ortamında yüz yüze yapılmaya devam edilecektir.

Salgının seyrine göre illerin risk gruplarının değişmesi durumunda güncel risk grubuna uygun olarak okullarda yüz yüze eğitim yapılması hâlinde sınavlar da 3 Mayıs 2021 tarihinden önce okul ortamında yüz yüze yapılabilecek.”

Liselerde de ertelendi

Milli Eğitim Bakanlığı önceki gün liselerde de ikinci dönem ilk sınavları ile ilgili yeni bir karar almıştı. Hazırlık, 9, 10, 11. sınıf öğrencilerinin 29 Mart Pazartesi günü başlaması planlanan sınavlarının 3 Mayıs pazartesi gününden itibaren başlayacağı, 12. sınıfların sınavlarının ise devam edeceği açıklanmıştı.

 

MUĞLA SON DAKİKA, MUĞLA SICAK HABER

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm SON DAKİKA VE SICAK GELİŞMELER 7/24 CANLI WEB SİTEMİZDE  →  BURAYI TIKLAYIN

TAGS;

Milli Eğitim Bakanlığı

Yüzyüze sınav tarihi

Hayatın içinden haberler