Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Pınar Gültekin cinayeti davasında çifte itiraz

Genel | Haber | News

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Kardeş Mertcan Avcı'nın tahliyesine itiraz

Hem savcılık hem de avukat itiraz etti

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 16.02.2021 - Pınar Gültekin cinayeti davasında çifte itiraz

Pınar Gültekin davasında mahkemenin kararına hem Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı hem de aile avukatı itiraz etti. DEVAMI;

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı ve Gültekin ailesinin avukatı tutuklu yargılanan sanıklardan Mertcan Avcı ile ilgili tahliye kararına itiraz etti.

Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, Pınar Gültekin'i öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan sanık Cemal Metin Avcı'nın kardeşi sanık Mertcan Avcı'nın yurt dışı yasağı konularak tahliyesine karar vermişti. O karara bugün 2 itiraqz birden geldi. Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı, Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesine tutukluluğa itiraz dilekçesi gönderdi.

Pınar Gültekin 2

Pınar Gültekin katledildi

Savcılık itiraz etti

Başsavcılığın itiraz dilekçesinde, şunlar kaydedildi:

"Sanık Mertcan Avcı'nın tasarlayarak ve canavarca hisle öldürmek suçundan yargılanan ağabeyi Cemal Metin Avcı ile aynı dosya kapsamında yargılanması, yine Mertcan Avcı'nın ağabeyiyle bağlantılı olması, bu nedenle yapılan yargılama kapsamında tüm delillerin toplanmamış olması da dikkate alındığında tahliye edilen Mertcan Avcı'nın kaçma ve delilleri karartma şüphesi bulunması nedeniyle verilen tahliye kararının tutuklamadan beklenen yararı sağlamayacağı, bu nedenle usul ve yasalara aykırı olduğu, verilen tahliye kararının itirazen kaldırılması ve sanık hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılması, itirazın yerinde görülmediği takdirde itirazımızın itirazı incelemeye yetkili ve görevli Muğla 1. Ağır Mahkemesine gönderilmesi kamu adına talep olunur."

Avukatın itirazı

Öldürülen Pınar Gültekin'in ailesi adına tahliye kararına itirazda bulunan avukat Rezan Epözdemir ise dilekçesinde HTS kayıtları, tanık beyanları, sanığın çelişkili ifadeleri dikkate alındığında sanığın olay gün ve saatinde cinayet mahallinde bulunduğunun dosya kapsamında sabit olduğunu iddia etti ve sanığın tahliye kararının toplum vicdanını derinden yaraladığını aktardı.

Pınar Gültekin katil zanlısı Cemal Metin Avcı

Pınar Gültekin, Mertcan Avcı, Cemal Metin Avcı (Soldan sağa) - Arşiv - GHA

Neler olmuştu?

Muğla'da geçen yıl Temmuz ayında kaybolan 27 yaşındaki üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in cansız bedeni Menteşe ilçesindeki ormanlık alanda bulunmuştu.

Polisin güvenlik kameralarını izledikten sonra şüphelendiği, Gültekin'in eski erkek arkadaşı olduğu belirtilen Cemal Metin Avcı gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından 'canavarca hisle ve eziyet çektirerek kasten öldürmek' suçlamasıyla tutuklanmıştı.

Cemal Metin Avcı'nın kardeşi Mertcan Avcı da cinayete yardımcı olmakla suçlanıyordu.

Pınar Gültekin 3

Pınar Gültekin katledildi

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Pınar Gültekin

Muğla'da cinayet

Hayatın içinden haberler