Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Pınar Gültekin cinayeti davası; tahliye var

Genel | Haber | News

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Kardeş Mertcan Avcı tahliye edildi

Zanlının eşi tanık olarak dinlendi

Paylaş

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 15.02.2021 - Pınar Gültekin cinayeti davası; tahliye var

Üniversite öğrencisi 27 yaşındaki Pınar Gültekin’i öldüren Cemal Metin Avcı ve kardeşi Mertcan Avcı'nın yargılanmasına devam edildi. Mertcan Avcı yurt dışı çıkış yasağıyla tahliye edildi.

Muğla'da öldürüldükten sonra bir varile konulup yakılan ardından da üstüne beton dökülen Pınar Gültekin cinayeti davasında tutuklu sanıklar Cemal Metin Avcı ve kardeşi Mertcan Avcı, 3. duruşmada bir kez daha hakim karşısına çıktı.

Duruşmada Cemal Metin Avcı'nın eşi Eda Avcı ve diğer tanıklar dinlendi. Pınar Gültekin'in ölüm nedeni ve zamanına ilişkin Adli Tıp raporu okundu. Mahkeme heyeti, tutuklu sanık Cemal Metin Avcı’nın tutukluluk halinin devamına, kardeşi Mertcan Avcı’nın ise imza atma yükümlülüğü ve yurt dışı çıkış yasağıyla birlikte tahliyesine karar verdi.

Pınar Gültekin 2

Pınar Gültekin katledildi

Reddi hakim talebi

Bir sonraki duruşma 26 Nisan'a ertelenirken Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir'in geçen celsedeki reddi hakim talebi, kabul edilmedi. Karara tepki gösteren Epözdemir, "Mahkemenin adil olduğunu düşünmüyoruz" dedi.

Pınar Gültekin katil zanlısı Cemal Metin Avcı

Pınar Gültekin, Mertcan Avcı, Cemal Metin Avcı (Soldan sağa) - Arşiv - GHA

Neler olmuştu?

Muğla'da geçen yıl Temmuz ayında kaybolan 27 yaşındaki üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in cansız bedeni Menteşe ilçesindeki ormanlık alanda bulunmuştu.

Polisin güvenlik kameralarını izledikten sonra şüphelendiği, Gültekin'in eski erkek arkadaşı olduğu belirtilen Cemal Metin Avcı gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından 'canavarca hisle ve eziyet çektirerek kasten öldürmek' suçlamasıyla tutuklanmıştı.

Cemal Metin Avcı'nın kardeşi Mertcan Avcı da cinayete yardımcı olmakla suçlanıyordu.

Pınar Gültekin 3

Pınar Gültekin katledildi

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Pınar Gültekin

Muğla'da cinayet

Hayatın içinden haberler