Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Kaptanlardan liglerin devam etmesine tepki

Genel | Haber | News

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Futbolcuların korona endişesi

Liglerin durdurulması için dava açıldı

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 19.03.2020 - Kaptanlardan liglerin devam etmesine tepki

Önde gelen spor ve spor foto muhabirlerinden Berkay Göcekli çok önemli bir habere imza atarak Muğla'nın futboldaki profesyonel ve bölgesel lig takımlarının kaptanlarıyla Koronavirüs'ü konuştu. Berkay Göcekli'nin sahibi olduğu Muğla'nın en büyük spor haber portalı https://www.48spor.com/'da yayınlanan haberde takım kaptanları endişelerini dile getirerek maçların tatil edilmesini istedi.

İşte o haber;

Kaptanlardan liglerin devam etmesine tepki

Muğla'nın futboldaki profesyonel ve bölgesel lig takımları Bodrumspor, Fethiyespor, Muğlaspor ve Ortaca Belediyespor'un takım kaptanlarına koronavirüs salgınına rağmen liglerin devam edecek olmasıyla ilgili görüşlerini sorduk.

Maçların seyircisiz olarak oynanmasında ısrarcı olunmasına ve maçları erteleme kararı çıkmamasına tepki gösteren futbolcular, takım olarak koronavirüs endişesi taşıdıklarını vurguladılar. Toplum sağlığıyla birlikte, kendilerinin ve ailelerinin de sağlığının önemli olduğuna değinen kaptanlar, takım arkadaşlarının da oldukça endişeli olduğunu ve liglerin ertelenmesi gerektiğini söylediler.

Bodrumspor takım kaptanı Erkan Değişmez

Bodrumspor takım kaptanı Erkan Değişmez - Fotoğraf: Berkay Göcekli, 48spor.com

Bodrumspor takım kaptanı Erkan Değişmez yaptığı açıklamada; ''Tamamen takım olarak rahatsızız, ama elimizden fazla bir şey gelmiyor. Halı sahaları bile risk var diye kapattılar. Binlerce insanın her hafta zorunlu yolculuk yapıp, maç oynamasına müsaade etmek çok ilginç...Sanırım bazı gelirleri kaybetmemek için, binlerce insanın sağlığını tehlikeye atıyorlar.'' dedi.

Fethiyespor takım kaptanı Sabri Turgut

Fethiyespor takım kaptanı Sabri Turgut - Fotoğraf: Berkay Göcekli, 48spor.com

Fethiyespor takım kaptanı Sabri Turgut; ''Büyüklerimizin bizi düşünmediği yerde biz ne düşünebiliriz ki?'' şeklinde görüş belirtti.

Muğlaspor takım kaptanı Murat Can Bölükbaşı

Muğlaspor takım kaptanı Murat Can Bölükbaşı - Fotoğraf: Berkay Göcekli, 48spor.com

Muğlaspor takım kaptanı Murat Can Bölükbaşı ise ''İki gündür antrenman yapıyoruz ama kimsenin aklı sahada değil. Herkes olan ve halihazırda olabilecek şeylerden çekiniyor. Ülkede kafeler bile kapandı. Bir nevi sokağa çıkma yasağının daha pozitif halini uygulattılar. Ancak bize hala devam kararı çıktı ve bu süreçte uçak yolculuğu, otel konaklaması derken binlerce insanla temasımız devam edecek'' dedi. Tüm spor camiasını ilgilendiren bir durum olduğunu belirten Bölükbaşı; ''Sadece tüm takım değil, spor camiası, tanıdığımız arkadaşlarımız, hepimiz liglerin ertelenmesinin insan sağlığından önemli olmadığını şiddetli şekilde iki gündür beyan etmeye başladık. Bugün bir sonuç çıkar diye bekliyorduk ama şaşırtıcı şekilde çıkmadı'' ifadelerini kullandı.

Ortaca Belediyespor'un takım kaptanı Semihcan Aslan

Ortaca Belediyespor'un takım kaptanı Semihcan Aslan - Fotoğraf: Berkay Göcekli, 48spor.com

Muğla'nın Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Ortaca Belediyespor'un takım kaptanı Semihcan Aslan; ''Önemli olan sağlık diyorlar, insanlarla temas etmeyin diyorlar fakat en çok temasın olduğu futbol maçlarını ertelemiyorlar. Evde iki çocuğum ve eşim var. Sahada, deplasmanda, otellerde, otobüste bir şekilde virüs bulaşsa bunun sorumlusu kim olacak? Bizim de bir ailemiz olduğunu unuttular sanırım'' açıklamasında bulundu.

Yatağanspor takım kaptanı Mustafa Yıldırım

Yatağanspor takım kaptanı Mustafa Yıldırım - Fotoğraf: Berkay Göcekli, 48spor.com

Yatağanspor takım kaptanı Mustafa Yıldırım ise; ''Tüm dünyada spor müsabakalarının ertelenip bizde neden ertelenmediğini anlayamıyorum. Her şeyden önce sağlık, bireysel olarak bile spor salonlarında spor yapmak yasaklanırken Türkiye'de spor müsabakalarının hala oynatılması ilginç... Futbolcu arkadaşlar sağlık açısından endişeli... Hem kendileri hem de sevdikleri açısından bir an önce iş korkutucu noktalara gelmeden yetkililerin gerekli önlemleri almasını temenni ediyorum'' dedi.

Kaynak:

https://www.48spor.com/haber/kaptanlardan-liglerin-devam-etmesine-tepki/5578/

Dava açıldı

Taraftar Derneği, futbolcu, hakem ve çalışanların can güvenliği için maçların seyircisiz oynatılmasının durdurulması için mahkemeye başvurdu.

Cumhuriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Taraftar Hakları Dayanışma Derneği, (Taraf-Der), Koronavirüs salgınına rağmen maçların devam etmesi yönündeki karara karşı dava açtı. Dilekçede, maçların oynanması kararının durdulması istendi.

Ankara 8. İdare Mahkemesi'nde Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu ve Basketbol Federasyonu aleyhinde açılan davada gerekçe olarak taraftarların seyir hakkı, sporcu ve diğer çalışanların sağlığı gösterildi.

Haberin tamamını okumak isterseniz TIKLAYIN

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/liglerin-oynatilmasina-yurutmeyi-durdurma-davasi-1728088


ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Berkay Göcekli

Covid-19 Türkiye

Hayatın içinden haberler