Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Bodrum'da bezdiren su kesintilerine açıklama

Genel | Haber | News

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

MUSKİ'den arıza için açıklama geldi

DSİ ana isale hattı yine patladı

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 03.07.2020 - Bodrum'da bezdiren su kesintilerine açıklama

Bodrum'da DSİ ana isale hatlarındaki patlamalardan kaynaklı su kesintileriyle ilgili açıklama geldi. MUSKİ arızanın giderildiğini kademeli olarak su geleceğini duyurdu. Peki ama kesintlerin nedeni ne? Ve sürecek mi?

MUSKİ 1

MUSKİ su kesintisi açıklaması

Bodrum'da açıklamalara göre DSİ tarafından yaptırılan ana isale hatlarındaki ardı ardına yaşanan patlamalar nedeniyle su kesintileri 3 güne varan sürelere ulaşmaya başladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla Su ve kanalizasyon İdaresi (MUSKI) sayfasında da yer verilen su kesintileri bitmiş ya da onarılmış gibi aktarılmasına karşın günlerdir hala su gelmeyen bölgeler var.

MUSKİ 2

MUSKİ su kesintisi açıklaması

MUSKİ 4

MUSKİ su kesintisi açıklaması

MUSKİ 5

MUSKİ su kesintisi açıklaması

DSİ ana hatları

2 Temmuz 2020 günü suların kesildiği Turgutreis, karabağ, Peksimet, Koyunbaba, Bahçelievler, Gümüşlük, Akçaalan, Geriş hattında arızanın giderildiği belirtilse de haberimiz yayına hazırlanırken (03.07.2020 12:15 TSİ) hala sular akmıyordu.

Su kesintilerine Marmaris, Kavaklıdere, Yakaköy, Geriş, Hisarardı, Yeşilyurt, Müskebi, Gürece ve Yahşi de eklendi.

MUSKİ; Arıza giderildi

MUSKİ sosyal medyadan yaptığı açıklamada ana isale ahttındaki arızanın giderildiğini ve kademeli olarak suyun kesik olan bölgelere ulaşacağını duyurdu. Açıklama şöyle;

"Bodrum yarımadasını etkileyen DSİ ana hat arızası giderilmştir. Mahalle depolarındaki su seviyelerinin yükselmesi ile gün içerisinde evlere su ulaşmaya başlayacaktır."

MUSKİ duyuruyor

Anlık su kesintisi ve onarım durumlarını öğrenmek isterseniz aşağıdaki bağlantıdan 7/24 su durumunu takip edebilirsiniz.

https://www.muski.gov.tr/anasayfa.aspx

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

MUSKİ

Muğla su kesintileri

Hayatın içinden haberler