Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Tiyatro sanatçısı Ayşegül Atik yaşamını yitirdi

Genel | Haber | News

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Ayşegül Atik kalbine yenildi

Bodrum'da yaşıyordu

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 09. 06.2020 - Tiyatro sanatçısı Ayşegül Atik yaşamını yitirdi

Tiyatro sanatçısı Ayşegül Atik Bodrum'da yaşamını yitirdi. Bir süredir kanser tedavisi gören 72 yaşındaki Atik'in kalp krizi sonucu vefat ettiği öğrenildi.

Asıl adı Mürşide Ersoy olan tiyato sanatçısı Ayşegül Atik, Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nü bitirdi. Birçok tiyatro uyununda yer aldı, Levent Kırca ve Ali Atik'le skeçlerde oynadı, çeşitli televizyon dizilerinde rol aldı. Atik, üniversitede öğretim elemanıydı.

Ayşegül Atik yaşamını yitirdi 2

Ayşegül Atik yaşamını yitirdi

Aras'tan mesaj

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Atik'in vefat haberi üzerine başsağlığı mesajı yayınladı. Mesaj şöyle;

"Türk sinemasının ve tiyatrosunun usta isimlerinden, değerli sanatçı Ali Atik'in eşi, Alper ve Argun Atik'in anneleri, kıymetli sanatçımız Ayşegül Atik hanımefendinin vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Merhumeye Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı dilerim."

Ayşegül Atik kimdir?

Ayşegül Atik 1948 yılında Ankara'da doğdu. Asıl adı Mürşide Ersoy olan oyuncu, Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nü bitirdi.

Devlet Tiyatrosu'nda başta Gömü, Ezgiler Ezgisi, Ceza Kanunu, Yollar Tükendi gibi oyunlarda rol aldı. 1978 yılında Devlet Tiyatrosu'ndan ayrılarak çeşitli topluluklarda çalıştı.

Ayşegül Atik yaşamını yitirdi 3

Ayşegül Atik yaşamını yitirdi

Ali Atik ve Levent Kırca'yla çeşitli skeçlerde yer aldı. Oyuncu, 'En Son Babalar Duyar'ın başta olduğu birçok dizide oynadı.

Atik, Yakın Doğu Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesi’nin kuruluşundan itibaren Oyunculuk Anasanat Dalı öğretim elemanı olarak görev yapıyordu.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Ayşegül Atik

Tiyatro sanatçısı

Hayatın içinden haberler