Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

LGS ertelenecek mi? Okullar ne zaman açılacak?

Genel | Haber | News

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk aile ve öğrencilerin merak ettikleri sorunları yanıtladı

#evdekal

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 22.04.2020 - LGS ertelenecek mi? Okullar ne zaman açılacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk aile ve öğrencilerin merak ettikleri sorunları yanıtladı. LGS tarihi, yaz tatilinin süresi ve okulların ne zaman açılacağı konularında görüşlerini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı

Milli Eğitim Bakanlığı

LGS tarihiyle ilgili olarak, "Şu an değişmesi mümkün değil" dedi. Bakan Selçuk yaz tatil ve okulların açılacağı tarihle ilgili bilgiler de verdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitimde koronavirüs tedbirleri hakkında açıklamalarda bulundu. NTV'de canlı yayınına katılan Selçuk özetle şunları söyledi;

-Okullar sağlık sorunları giderildiği için ‘okullar açılsın’ deseler biz buna hazırız. Biz kararlarımızı alırken tek noktadan bakmıyoruz.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk

Yaz tatili olacak mı?

-Yazın da çocuklarımızın dinlenmesini istiyoruz. Biz her türlü telafisini yaparız. Biz bunu hallederiz. Ama toplumun birliğini beraberliğini korumak daha önemlidir.

-Türkiye’nin gidişatı ya da DSÖ’nün önerisi olumlu yönde olursa biz hemen çalışmalara başlarız.

Okullar ne zaman açılır?

-Yaz ayları için bir planlamamız yok. Tüm hazırlıklarımızı yaptık. Yeni eğitim takvimi için çalışmalarımız hazır. Okulların açılmasıyla ilgili eylül-ekim ayları daha ağır basıyor. Bilim Kurulu’nun tavsiyesiyle hareket edeceğiz. Net tarih yok.

LGS tarihi

-LGS ile tarihin değişmesi şu an değişmesi mümkün değil. Ama çocuklarımıza bir şey demek istiyorum. Motivasyonu bozmayalım, okullar herkes için kapalı. Biz 7 Haziran’daki sınavı elbette erteleriz ancak böyle bir durum şu an yok. Online sınav da yapılmayacak.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk

Koronavirüsle mücadele

Hayatın içinden haberler