Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Sokağa çıkma yasağı 4 gün sürecek

Genel | Haber | News

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

23, 24, 25, 26 Nisan 2020 sokağa çıkmak yasak

#evdekal

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 20.04.2020 - Sokağa çıkma yasağı 4 gün sürecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülkedeki koronavirüs salgınına yönelik kararları açıklayacağı tedbiler hakkında açıklama yapıyor: 22 Nisan günü 00.00'da başlayacak olan sokağa çıkma yasağı, 23, 24, 25 26 Nisan Pazar günü 00.00'a kadar sürecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı sona erdi. Tarabya'daki Huber Köşkü'nde gerçekleştirilen kabine toplantısı, 4 saat sürdü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplantının ardından yaptığı açıklamada, 22 Nisan günü 00.00'da başlayacak olan sokağa çıkma yasağı, 23, 24, 25, 26 Nisan Pazar günü 00.00'a kadar süreceğini söyledi.

Erdoğan 4 gün sürecek olan yasağı, "23-24-25-26 Nisan tarihleri arasında yine 31 ilimizde sokağa çıkma sınırlandırması yapmayı özellikle planlıyoruz" sözleriyle duyurdu.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle;

"Bu toplantıda ana gündem maddemiz koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yaptığımız ve yapacağımız çalışmalardı. Ayrıca Suriye, Libya ve Ege'deki gelişmeler başta olmak üzere önemli güvenlik konularımızla ilgili değerlendirmelerde bulunduk."

"Uluslararası kamuoyunu bir kez daha darbeci Hafter'e karşı ülkenin meşru yönetimine destek vermeye davet ediyoruz."

"Koronavirüs salgınının önüne geçmek için aldığımız tedbirlerin meyvelerini toplamaya başladık"

"Hastanelerimizde olağanüstü bir yoğunluk yaşanmıyor."

"Salgının hızını engellemek için halen 239 mahalle, köy veya belde düzeyinde yerleşim yeri de karantina altında tutulmaktadır."

"Elimizde epeyce bir stoku bulunan kritik ilaçların üretimine yerli firmalarımız da başladı."

"Türkiye gücünü uluslararası hukuktan ve kendi çıkarlarını koruma iradesinden alan kararlı duruşuyla Akdeniz'deki oyunları bozmayı sürdürecek"

23-24-25-26 Nisan tarihleri arasında yine 31 ilimizde sokağa çıkma sınırlandırması yapmayı özellikle planlıyoruz"

"Haftasonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasını tarım, sağlık ve gıda hizmetleriyle temel üretim faaliyetlerini aksatmayacak şekilde bir süre daha devam ettireceğiz."

"Amacımız önlemleri en titiz şekilde uygulayarak salgının seyrini ülkemizin Ramazan Bayramı sonrası normale dönüşüne imkan sağlayacak seviyeye indirmiş olmaktır."

Ayrıntıları aktarmayı sürdüreceğiz...

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Sokağa çıkma yasağı 4 gün

Koronavirüsle mücadele

Hayatın içinden haberler