Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Soylu'dan istifa ve mahcubiyet açıklaması

Genel | Haber | News

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

İstifa kararı sonrası ilk açıklama

#evdekal

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 12.04.2020 - Soylu'dan mahcubiyet açıklaması

İstifası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmeyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir açıklama yayınladı.

Açıklama şöyle;

"Sokağa çıkma yasağı ile ilgili sorumluluğumuzun gereği aldım karar üzerine Milletimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın tutumu, beni mahcup etmiştir. Devlet ve milletin emanetinde atılan adımlarda eksikliğimizin bu iki irade tarafından insani bir durum olarak kabul edilip onarma hakkı verilmesi, sorumluluğumuzu artırmıştır. Allah mahcup etmesin. Milletimizin hizmetinde yola devam inşallah."

Açıklamanın orjinali;

İstifası kabul edilmedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu istifa etti. Ancak istifası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmedi. Cumhurbaşkanlığı İleşitim Daire Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Soylu'nun istifasının kabul edilmediği duyuruldu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifasının ardından Cumhurbaşkanlığı İleşitim Daire Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Soylu'nun istifasının kabul edilmediği duyuruldu.

İşte o açıklamada:

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun istifa açıklaması hakkında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı açıklaması

15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen sayın Süleyman Soylu, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmıştır. Terör örgütlerinin ülkemizdeki eylem kapasitelerinin önemli ölçüde azaltılmasında Sayın Bakanımızın yürüttüğü kararlı mücadelenin büyük payı vardır. Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da, İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir. Koronavirüs salgının sağlık hizmetleri, gıda tedariki ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir. İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir. Sayın Bakanımız istifa talebini sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir. Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar sayın Cumhurbaşkanımıza aittir.

İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir.

İstifasını böyle duyurmuştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu istifa etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu istifa etti. İstifa açıklamasını sosyal medya hesabıından yayınlayan Soylu, ""Gayretle ve titizlikle yürütülen bir süreçte, tamamen salgının önlenmesine yönelik hafta sonu sokağa çıkma kararının uygulanmasının sorumluluğu, her yönüyle şahsıma aittir" dedi.

Soylu'nun açıklaması şöyle:

"Gayretle ve titizlikle yürütülen bir süreçte, tamamen salgının önlenmesine yönelik hafta sonu sokağa çıkma kararının uygulanmasının sorumluluğu, her yönüyle şahsıma aittir.

Başlangıçta kısıtlı saatlerde de olsa ortaya çıkan görüntüler, mükemmel yönetilen bu süreçle uyuşmadı.

Yaşadığım onca tecrübe, sorumluluk kısmı üzerimizde olan bu olayda böyle görüntülere yol açmamalıydı.

İyi niyetle, hafta sonunda salgını ve bulaşı bir nebze durdurabilmek adına atılan bir adımdı. Hiçbir zaman zarar vermek istemediğim Aziz Milletimiz, hayatımın sonuna kadar da sadık olacağım Sayın Cumhurbaşkanım beni bağışlasın...

Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum...

Tüm dostlara, mesai arkadaşlarıma Allahaısmarladık...

Allah milletimizi korusun..."

Süleyman Soylu istifa açıklaması

Süleyman Soylu istifa açıklaması

İşte o açıklama;

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu istifa etti

İstifası kabul edilmedi

Hayatın içinden haberler