Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Ölenlerin sayısı 1 ayda 1006'ya yükseldi

Genel | Haber | News

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

İlk tanının konmasından bu yana tam bir ay geçti

#evdekal

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 10.04.2020 - Ölenlerin sayısı 1 ayda 1006'ya yükseldi

Türkiye'de ilk koronavirüs vakasıın tesbit edilip açıklandığı 10 Mart'dan bu yana tam bir ay geçti. Bir aylık sürede koronavirüsden yaşamını yitirenlerin sayısı bin 6'ya yükseldi.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Dr. Koca, halka ve vekillere ayrı ayrı seslenerek virüsün yayılmasını engellemek için korunmanın öneminin altını çizdi. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet eylemleriyle ilgili olarak, "sağlık çalışanlarına yönelik meclisten bir kalkan istediklerini" söyledi ve meclisteki yasa tasarısının bir an evvel meclisten geçirilmesini istedi.

Son durum ne?

Türkiye'de bugün 98 yurttaş koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Bugün tespit edilen 4 bin 747 yeni vakayla birlikte Türkiye'deki toplam koronavirüs vaka sayısı 47 bin 029'a yükselmiş oldu.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın paylaşımı;

"Günlük test sayısında 30.000’i aştık. Laboratuvar sayımız 106’ya çıktı. Yoğun bakıma giren hasta oranımız düşmeye devam ediyor. İyileşme hızında başarı grafiğimizi koruyoruz. Veriler, önümüzdeki günlerde iyileşme hızında artış olacağını gösteriyor."

Koronadan ölüm sayısı 501'e ulaştı

7 Nisan 2020 - Koronavirüs Türkiye raporu tablosu
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın paylaşımı aşağıda;

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca

Koronavirüsle mücadele

Hayatın içinden haberler