Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Ege aşığı fotoğraf sanatçısı evinde ölü bulundu

Genel | Haber | News

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Fotoğraf sanatçısı ve kısa metraj film yönetmeni

Yaşamını yitirdi

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 09.04.2020 - Ege aşığı fotoğraf sanatçısı evinde ölü bulundu

Ege Bölgesi'nde yaptığı fotoğraf çalışmalarıyla bilinen fotoğraf sanatçısı ve yönetmen Tufan Dinarlı (61) yaşamını yitirdi. Dinarlı'nın Ege yöresi yaşamı üzerine fotoğraf ve film çalışmaları bulunuyordu.

Aydın'ın Söke ilçesinde yalnız yaşadığı öğrenilen fotoğraf sanatçısı Tufan Dinarlı'dan haber alamayan kardeşi durumu polise bildirdi. Çilingir vasıtasıyla eve giren polis ekipleri Tufan Dinarlı'nın cansız bedeniyle karşılaştı.

Eve yapılan inceleme ve araştırmalarda vücudunda herhangi bir kesici ve delici alet yarası bulunmadığı belirtilen Dinarlı'nın cesedi otopsi yapılmak üzere Adnan Menderes Üniversitesi Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

fotoğraf sanatçısı ve yönetmen Tufan Dinarlı 2

Fotoğraf sanatçısı ve yönetmen Tufan Dinarlı

Tufan Dinarlı kimdir?

İlk karma sergisini 1983 yılında açan Tufan Dinarlı, toplam 56 fotoğraf etkinliği gerçekleştirdi. Söke Ovası'nda pamuk yetiştirenleri 'Beyaz Bir Öykü; Pamuk İnsanları' ve Ege Bölgesi'ndeki geleneksel deve ve boğa güreşi, Kurakucak Pehlivan Güreşleri ve Rahvan At Yarışları'nı konu alan 'Ege'de Kış Eğlenceleri' konulu saydam gösterileri bulunuyor.

Uzun pozlama, manzara fotoğrafları ve doğa fotoğrafları büyük beğeniyle izlenen Tufan Dinarlı ağırlıklı olarak insan odaklı kadrajların peşinde koşardı.

Tufan Dinarlı, 2004 yılında 'İzmir Saat Kulesi' ve 2005 yılında '8 Mart' isimli iki kısa metrajlı filmi yapıp, yönetmişti.

fotoğraf sanatçısı ve yönetmen Tufan Dinarlı 3

Fotoğraf sanatçısı ve yönetmen Tufan Dinarlı

Gümüşlük Rehberi olarak Tufan Dinarlı'nın ailesi ve yakınlarına baş sağlığı dileriz. Çok üzgünüz. Önemli bir sanatçımızı ve ustamızı yitirdik. Nurlarda uyusun.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Tufan Dinarlı

Fotoğraf sanatçısı

Hayatın içinden haberler