Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Tarımsal Hava Tahmini Uygulaması'ndan haberiniz var mı?

Genel | Haber | News

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Aylık Zırai Meteoroloji Bülteni

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 16.02.2020 - Tarımsal Hava Tahmini Uygulaması'ndan haberiniz var mı?

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü ücretsiz hizmetlerinden olan "Tarımsal Hava Tahmini Uygulaması" internet üzerinden yayında. Birbirinden yararlı bilgilerin bulunduğu web sitesinde ayrıca altın değerinde bilgiler içeren "Aylık Zırai Meteoroloji Bülteni" de yer alıyor.

Türkiye'nin havası, suyu, denizleri, toprağı, tarımı hakkında bilgileri sağlayan ve paylaşan T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü hizmetlerindenn olan Tarımsal Hava Tahmini Uygulaması profesyonel ya da hobi amaçlı tarımla ilgilenen herkesin işine yarayacak çok değerli bilgiler içeriyor.

Tarımsal Hava Tahmini Uygulaması 1

Tarımsal Hava Tahmini Uygulaması

https://tarim.mgm.gov.tr/ adresinden ulaşılan web sitesinde tüm Türkiye için "Tarımsal Hava Tahmini, Zırai Don Uyarısı", "Hasat Zamanı tahmini", "Sıcaklık Nem Endeksi", "Bitki Soğuklama", "Soğuğa ve Sıcağa Dayanıklılık", "Toplam Buharlaşma", "Kuraklık izleme Sistemi", "Kuraklık Analizleri", "Uygun Ekim Zamanı" başlıkları altında anlık, güncel bilgilere ulaşılabiliyor.

Türkiye'nın tüm illeri ile ilçeleri hakkında isterseniz seçerek nokta bilgilere ulaşabileceğiniz, "Tarımsal Hava Tahmini Uygulaması" web sitesinde ayrıca grafikler ve görsellerle "Saatlik Tahmin", "5 Günlük Tarımsal Hava tahmini" bilgilerini de görebiliyorsunuz.

Tarımsal Hava Tahmini Uygulaması web sitesindeki en güzel uygulamalardan birisi de Meteoroloji Genel Müdürlüğü Araştırma Dairesi Başkanlığı'nın hazırlayıp yayınladığı "Aylık Zirai Meteorolojik Bülten."

Tarımsal Hava Tahmini Uygulaması 2

Tarımsal Hava Tahmini Uygulaması

Bu haber hazırlanana kadar 168. sayısına ulaşan aylık PDF formatındaki bülteni isterseniz ücretsiz olarak bilgisayarınıza da indirebiliyorsunuz. Birbirinden iilginç bilgilerin yer aldığı "Aylık Zirai Meteorolojik Bülten" de sadece ticari amaçlı profesyonel çitfçileri değil kendi bahçesi, bağı, tarlası ve bostanında üretim yapanları da ilgilendiren çok yararlı ve eğlenceli bilgiler de bulunuyor.

"Ayın Konusu" başlığı altında her ay farklı bir konu ele alınıyor. Örneğin bültenin Şubat 2020 sayısında "Dış Mekan Süs Bitkilerinin, Yetiştirilmesi, Düzenlemesi ve Bakımı" başlıklı bölüm buna bir örnek.

Tarımsal Hava Tahmini Uygulaması 3

Tarımsal Hava Tahmini Uygulaması

Daha fazla bilgi için TIKLAYIN lütfen;

https://www.mgm.gov.tr/FTPDATA/zirai/urunler/aylikbulten.pdf

https://tarim.mgm.gov.tr/

https://www.mgm.gov.tr/

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Tarımsal Hava Tahmini Uygulaması

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü

Hayatın içinden haberler