Spor Haberleri 1
HABER

TFF'den yeni sezonda seyirci kararı

SPOR HABERLERİ

TFF olağan genel kurulu yapılıyor

Nihat Özdemir'den önemli açıklamalar

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 28 Temmuz 2021 - TFF'den yeni sezonda seyirci kararı

Türkiye Futbol Federasyonu(TFF) Başkanı Nihat Özdemir, yeni sezonda liglerde yüzde 50 kapasiteyle seyirci alınacağını ve Süper Lig A.Ş.'nin kurulmasını desteklediklerini söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu Statüsü'nün 27. maddesi hükmü gereğince 01.06.2020-31.05.2021 dönemi ile ilgili olarak düzenlenen TFF Olağan Genel Kurulu Ankara JW Marriott Oteli'nde yapılıyor. Genel kurula TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF Yönetim Kurulu üyeleri, Kulüp Başkanları ve Genel Kurul delegeleri katılıyor. Genel Kurul'da Divan Başkanlığını Mehmet Büyükekşi yapıyor.

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Genel Kurulun açılışında geçtiğimiz sezona ilişkin faaliyetlere dair bir konuşma yaptı. Özdemir'in konuşması şöyle:

TFF logo

TFF logo - Arşiv - GHA

Yabancı sayısı

"Yeni yabancı sayısı kararını geçen sezon uygulayacaktık ancak gelen talepler nedeniyle erteledik. 2021-22 sezonundan itibaren bu kararı uygulayacağımızı bildirmiştik. Amacımız tüm kulüplerin planlamalarını buna göre yapmasıydı."

Hedef 2022 dünya kupası

"EURO 2020'den gerekli dersleri aldık. Rotamızı 2022 Dünya Kupası'na çevirdik. Hocamız Şenol Güneş'e ve futbolcularımıza güveniyoruz. Dünya Kupası'na katılacağımıza inanıyoruz."

Tribünlere seyiri

"İlk olarak stadyum kapasitesin yüzde 50’si, locaların tamamı olmak üzere yeni sezonda takımlar seyirci alabilecek. Böylece kulüpler en büyük destekçilerine kavuşacak ve ekonomik olarak rahatlayaktır."

1. lige de VAR gelecek

"MHK Başkanımız Serdar Tatlı VAR kadrosunu genişletiyor. 2022-23 sezonu ile birlikte TFF 1. Lig'de de VAR'ı uygulamayı hedefliyoruz. TFF 1. Lig maçlarının oynandığı statlarımızı teknojik olarak hazırlamak için çalışıyoruz."

Süper Lig A.Ş.

"Yayın hakları anlaşmasının da sık sık Süper Lig A.Ş. tarafından yapılması gündeme gelmektedir. Yayın haklarının, tüm paydaşların rızası alınarak kurulacak bir Süper Lig A.Ş.' ye devredilmesini desteliyoruz. Bu hususta yurtdışı örneklerini inceliyoruz. Bunun mümlün olup olmadığını tartışıyoruz.

Özel bir maddeyle Süper Lig A.Ş.'nin kurulması ve iç yapısının belirlenmesi söz konusu olmalıdır. Çalışmalarımız çok yönlü olarak devam etmektedir.

Yayın ihalesi

Yeni yayın ihalesini çok önemsiyoruz. Bu yılın sonuna kadar yeni yayın ihalesini yapacağız. İhale komisyonu TFF'den dört üye, Kulüpler Birliği'nden dört üye ve bir de profesyonel üye olmak üzere dokuz üyeden oluşmaktadır. İhale komisyonu uzun süredir çalışıyor.

Özdemir'in konuşmasının tamamı için TIKLAYIN;

https://www.tff.org/default.aspx?pageID=250&ftxtID=35629

 

PUAN TABLOLARI & MAÇ SONUÇLARI

TFF Süper Lig, Misli.Com 2. Lig, Misli.Com 3. Lig, BAL, SAL maç sonuçları, Fikstür ve Puan Tabloları için burayı tıklayın

Gümüşlük dolmuş saatleri

TAGS;

Nihat Özdemir

TFF

Spor haberleri