Spor Haberleri 1
HABER

Kılıçdaroğlu; "TFF kararından acilen dönmeli..."

Spor | Haber | News

SPOR HABERLERİ

BJK Başkanı Çebi karantinada

Kıılıçdaroğlu'ndan geçmiş olsun telefonu

Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 14 Mayıs 2020 - Kılıçdaroğlu; "TFF kararından acilen dönmeli..."

Türkiye Futbol federasyonu'nun liglerin başlayacağı tarihleri açıklaması ve maçların oynanacağını duyurmasına CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, "TFF kararından acilen dönmeli" dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Süper Lig, 1. Lig, 2. ve 3. Ligler ile Bölgesel Amatör Liglerin başlama tarihlerini duyurmuştu.

TFF'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmişti;

"Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, bugün TFF Sağlık Kurulu ile toplantı yapmıştır. TFF Sağlık Kurulu'nun, Süper Lig ve diğer liglerle ilgili görüş ve tavsiyelerinin yanı sıra, Türkiye 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği'nin yazılı başvuruları dikkate alınarak, yeni bir değerlendirmede bulunulmuştur."

BJK Başkanı AHmet Nur Çebi

BJK Başkanı Ahmet Nur Çebi - Görsel; BJK İnternet Sitesi

BJK'de korona şoku

Bu açıklamanın hemen ardından BJK Başkanı Ahmet Nur Çebi ile birlikte futbolcular, teknik ekip ve tesis çalışanlarından 8 kişinin Covid-19 testi sonucu pozitif çıktı.

Çebi ve diğer isimler acilen tedaviye alınırken yurdun dört bir yanından da çeşitli futbol kulüplerinden benzer bulaşı haberleri gelmeye devam etti. Bazı kulüpler liglerin başlatılmasını eleştirirken özellikle amatör futbol kulüpleri belirsizlik nedeniyle ne yapcaklarını şaşırdılar.

Kılıçdaroğlu, Çebi

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan geçmiş olsun mesajı

Kılıçdaroğlu, "karardan dönülmeli..."

Gazeteci Candaş Tolga Işık bugün sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımlarla hem CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hem de BJK Başkanı Ahmet Nur Çebi ile görüştüğünü açıkladı.

Kılıçdaroğlu'nun BJK Başkanı Çebi'yi telefonla arayarak geçmş olsun dileklerini ilettiğini öğrendiğini belirten gazeteci Candaş Tolga Işık şunları yazdı;

Candaş Tolga Işık

Gazeteci, yazar Candaş Tolga Işık

Gazeteci Candaş Tolga Işık ayrıca BJK Başkanı Ahmet Nur Çebi ile de görüştüğünü söyledi. Çebi'yle yaptığı görüşmenin ayrıntılarını da paylaştı.

Antremanların tümü iptal

BJK'de pozitif vakalardan birinin futbolcu olduğu öğrenildi. Geçtiğimiz cuma günü açıklanan 2 vaka ile birlikte toplam pozitif sayının 10’a çıkmasıyla tüm antrenmanlar iptal edildi.

BJK antreman

BJK 8 Mayıs 2020 antremanı - Görsel: BJK internet sitesi

Öte yandan siyah-beyazlılar, Başkan Ahmet Nur Çebi'nin de koronavirüsü testinin pozitif çıktığını açıkladı. 61 yaşındaki Çebi'nin tedavisine derhal başlandı.

Kulübün Sağlık Ekibi Danışmanı Dr. Tekin Kerem Ülkü'nün açıklaması şöyle;

"13 Mayıs Çarşamba günü, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde, tüm futbolcularımız, teknik heyetimiz ve tesis çalışanlarımıza ikinci kez Covid-19 testi yapılmıştır. Yapılan testler neticesinde, sekiz kişide pozitif Covid-19 test sonucu tespit edilmiştir. Testi pozitif sonuçlanan kişilerin takip ve tedavi sürecine, ilgili prosedürler doğrultusunda derhal başlanmıştır."

BJK antreman, Segen Yalçın

BJK 8 Mayıs 2020 antremanı - Görsel: BJK internet sitesi

BJK'den resmi açıklama

Bu arada BJK resmi internet sitesinden de bir açıklama yayınlandı. Açıklama şöyle;

"Başkanımız Ahmet Nur Çebi’nin Sağlık Durumu Hakkında Bilgilendirme

Başkanımız Ahmet Nur Çebi’nin 13 Mayıs Çarşamba günü BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde gerçekleştirilen Covid-19 testi pozitif sonuç vermiştir.

Başkanımızın en kısa sürede sağlığına kavuşması için tedavi sürecine ilgili prosedürler doğrultusunda hemen başlanmıştır.

Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız."

BJK sahasında dezenfekte çalışmaları

BJK sahasında dezenfekte çalışmaları - Görsel: BJK web sitesi

Gümüşlük dolmuş saatleri

TAGS;

TFF

Koronavirüs

Spor haberleri